999 rezultate për

pakistan

TikTok është ndaluar në Pakistan TikTok është ndaluar në Pakistan për shkak të dështimit të tij për të filtruar përmbajtjen "imorale dhe të pahijshme".
Zbardhet dëshmia e vajzës 20-vjeçare që u abuzua nga dy burra: Më futën me forcë në makinë Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një vajzë e re ka rënë pre e përdhunimit nga dy shtetas të huaj. Një 20-vj
Rrëzimi i avionit mori 97 jetë, zbulohet sekreti që kishte piloti (VIDEO) Një aeroplan i Pakistan International Airlines u përplas në një zonë të banuar më 22 maj të këtij viti duke u marrë jetë
Rrëzimi i avionit në Pakistan, asnjë pasagjer nuk ka mbijetuar Një avion me 107 persona në bord është rrëzuar në një zonë të banuar në Pakistan duke u marrë jetën të gjithë personave
Sherr i madh mes të dënuarve shqiptarë e pakistanezë në burgjet greke, 13 të lënduar Një sherr i madh u raportua të ketë ndodhur mes të burgosurve shqiptarë dhe pakistanezë në Greqi. Pas përhapjes me s
Ish-presidenti i Pakistanit dënohet me vdekje Ish-presidenti i Pakistanit, Pervez Musharraf është dënuar me vdekje. Vendimi është marrë nga një gjykatë në Islamabad.
E papritur, ish-Miss Bota ndërron jetë në një aksident me makinë (FOTO LAJM) Ish- Miss Bota nga Pakistani, Zanib Naveed ka humbur jetën në një aksident me makinë. Mediat e huaja shkruajnë se ajo
Nusja pakistaneze me stoli të bëra nga domatet Gazetarja pakistaneze Naila Inayat ndau një klip të shkurtër të intervistës me një nuse pakistaneze cila në vend të stol
Shkon në 38 numri i viktimave nga tërmeti që shkundi Pakistanin (FOTO LAJM) Këtë të martë, Pakistani u trondit nga një tërmet me magnitudë 5.8 ballë duke lënë pas një numër të madh viktimash dhe d
Tërmeti 5.8 ballë godet Pakistanin, 8 viktima dhe mbi 100 të plagosur Një tërmet me magnitudë prej 5.8 dhe me një thellësi prej 10 kilometrash, goditi sot Pakistanin, duke u marrë jetën të p
Tërmet 5.8 ballë në Pakistan: Çahet toka më dysh, ka viktima (FOTO LAJM) Një tërmet me fuqi 5.8 shkallë të Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera. R
Pesë të vdekur në Kashmir, India dhe Pakistani në prag të luftës Pakistani dhe India shpesh shkëmbejnë zjarr në rajon, por tensionet janë rritur që nga 5 gushti kur New Delhi anuloi sta
Vritën 9 ushtarë, kërcet lufta Indi-Pakistan? Situata është e nderë mes Indisë dhe Pakistanit pasi qeveria indiane vendosi t'ia heqë autonominë e zgjeruar rajonit të
Kryeministri i Pakistanit: Në Kashmir mund të përsëritet Srebrenica Kryeministri i Pakistanit, Imran Khan, ka paralajmëruar mundësinë e një masakre të re dhe spastrimit etnik të myslimanëv
Pakistani synon të dërgojë në vitin 2022 astronautin e parë në hapsirë Pakistani synon të dërgojë në vitin 2022 astronautin e parë pakistanez në hapësirë. “Krenar të njoftojmë se procesi i
Sherr mes shqiptarëve e pakistanezëve në qelinë e burgut në Greqi, 3 të plagosur Të burgosurit shqiptarë dhe ata pakistaneze janë përfshirë në një konflikt në burgun e Chania në Kretë, ku si pasojë tre
TRONDITESE/ 17-vjeçarja detyrohet nga familja të martohet me kushëririn e parë Një vajzë myslimane nga Skocia ka rrëfyer si përfundoi e martuar me kushëririn e saj për shkak të mendimeve të familjes.
Futet në burg ish-presidenti i Pakistanit, njihej si 10% Ish-presidenti i Pakistanit, Asif Ali Zardari, është arrestuar sot në Islamabad për një rast të pastrimit të parave.
Shpërthimi i një bombe në Pakistan shkakton 4 viktima Policia në Pakistan thotë se të paktën katër persona janë vrarë dhe shtatë të tjerë janë plagosur, pas shpërthimit të nj
Dalin pamjet e luftës në ajër të avionëve indian dhe pakistanezë (VIDEO) Një gazetar indian ka publikuar një video të shkurtër në rrjetet sociale, sipas të cilit tregon luftimet midis ushtarëve