999 rezultate për

pagesa

Dalin pagat shtesë, Hoti i quan heronj punonjësit shëndetësorë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se sot janë ekzekutuar pagesat shtesë për stafin shëndetësor.
OBSH: 8 % e familjeve në Shqipëri u varfëruan nga shpenzimet për shëndetin Një analizë e re e Organizatës Botërore të Shëndetësisë për Shqipërinë zbulon se pagesat nga xhepi për shëndetin janë nj
Shifrat tronditëse të inceneratorëve: Shqiptarët paguan miliarda për Elbasanin. 63 pagesat nga arka e shtetit Një natë më parë, kryeministri Rama mbrojti me projekte 3D miliardat e taksapaguesve shqiptarë të dhëna tek privati përm
Ndryshohet formati dhe pagesat e EFL dhe FA Cup Koronavirusi ka shkaktuar probleme të mëdha në futboll si në organizim ashtu edhe në financa. Federata Angleze ka bër
Xhaçka jep lajmin e mirë për ushtarakët, pagesë ekstra çdo muaj Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ditën e sotme ka bërë me dije se efektivëve të Forcave të Armatosura do u rikthehet pa
Arkëtarja rezulton pozitive, mbyllet sporteli i pagesave në OSSHE-në e Përmetit Sporteli i pagesave të OSSHE-së në Përmet është mbyllur, pasi ka rezultuar pozitive ndaj koronavirusit arkëtarja. Po
Meta dekreton dy ligje: Shtyhet pagesa e tatim-fitimit dhe merret huaja nga FMN-ja Presidenti i Republikës Ilir Meta ka dekretuar me shpallje 2 ligje. Meta ka dekretuar ligjin “Për miratimin e aktit norm
Infermierët kërkojnë që të rritet pagesa për ndërrimin e natës me 100% Sindikata e Infermierëve, mamive dhe profesionistëve shëndetësorë, kanë dërguar kërkesë në ShSKUK me kërkesën që pagesa
Rregullorja e re: Hiqen tarifat për transferta deri në 20 mijë lekë! Për transferta deri në 20 mijë lekë nuk do të aplikohen tarifa. Banka e Shqipërisë ka marrë dje rregulloren e re për heq
Meta i kthen Ramës një tjetër ligj në Kuvend Ditën e sotme presidenti i Republikës, Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin "për shërbimet e pagesave". Gjithashtu ba
"Detyrim kapari korruptiv", Basha denoncon pagesat për inceneratorët Kryedemokrati Lulzim Basha i ftuar në "Opinion" u shpreh se kryeministri Edi Rama nuk largohet për t’i hapur rrugë qeve
Lajm i mirë në ditë të vështira: Pagesa e kredive mund të shtyhet me tre muaj të tjerë! Ndërkohë që vazhdon karantinimi, qeveria ka dhënë një lajm të mirë duke deklaruar se do të kërkojë nga bankat të shtyejn
Del orari: Si do të bëhet shpërndarja e pensionete nga bankomatet në Maqedoninë e Veriut Teksa numri i të prekurve nga COVID 19 vijon të rritet, Qeveria ka vendosur se nga e premtja, 24 prill, bankat do të duh
Nuk shtyhen pagesat! OSHEE zbulon si do të faturohen shqiptarët gjatë pandemisë Drejtori i OSHEE, Ardian Çela gjatë një interviste për Ora News ka sqaruar situatën energjitike dhe se si do procedohet
Lista e deputetëve që hoqën dorë nga pagesat për karburant, telefon, dietat dhe honoraret Nëse paga mujore neto e një deputeti është 118.215 lekë të reja, përfitimet e tjera si pagesa për telefonin, shpenzimet
Zgjatet orari për pagesat e energjisë elektrike Kryeminsitri Edi Rama, njoftoi të premten se prej të hënës do të zgjerohet dhe fasha e orarit për bërjen e pazareve.
Rama sqaroi ç' do bëhet me qeratë, Sejko: Nuk mund të them nëse jam dakord Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se qeratë e muajit prill dhe maj do të paguhen proporcionalisht gjatë muajve në vazhdim
Bilanc lufte në Spanjë, 864 viktima gjatë 24 orëve të fundit 864 viktima të tjera janë konfirmuar gjatë 24 orëve të fundit në Spanjë. Deri më tani janë regjistruar 102,136 raste
Pas Juventusit e Barcelonës edhe Ramos po mendon ti vijë në ndihmë Realit Real Madridi është një ndër klubet e vetme që nuk ka bërë prekje pagash për futbollistët. Drejtuesit e madrilenëve nu
Nga pagesat tek evakuimi, çfarë parashikon vendimi i Gjendjes së Jashtëzakonshme Ashtu sikundër u raportua ditën e djeshme, qeveria ka vendosur të shpallë gjendjen e fatkeqësisë natyrore për shkak të