999 rezultate për

pagat

TABELAT/ Pagat e reja për mësuesit, policët dhe ushtarakët (FOTO LAJM) Vendimet e Këshillit të Ministrave për rritje page për kategori të caktuara të punonjësve shtetërorë janë publikuar në F
Kosova mund t’i “rrëmbejë” mjekët Shqipërisë, pagat më të larta Në pesë vitet e fundit, 857 mjekë janë larguar nga Shqipëria, kryesisht drejt Gjermanisë, por jo vetëm, për arsye që l
Probleme me pagat, te Flamurtari lojtarët bëhen gati për bojkot te klubi i Flamurtarit, ku nuk ka ende zgjidhje për çështjen e pagesave të futbollistëve dhe detyrimeve të prapambetura
Ranieri: Duhet të meritojmë rrogat, pa Champions largohemi të gjthë Roma humbi një mundësi të mirë për t’u futur në zonën Champions, pasi u mposht me rezultatin 2-1 në transfertën ndaj Spa
Këto janë pagat e arbitrave në top-5 ligat më të mira evropiane (FOTO LAJM) Gjyqtarët janë ata që pranojnë më së shumti kritika dhe fyerje në një ndeshje të futbollit. Viteve të fundit, në Prem
Nuk ka nevojë për firmën e Thaçit, Ligji për Pagat hyn në fuqi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, nuk e ka dekretuar Ligjin për Pagat. Kështu kanë konfirmuar për Radion Evropa e L
Edhe Oda Amerikane kundër dekretimit të Ligjit për Pagat, rikthehen grevat? Projektligji për pagat ka shkaktuar pakënaqësi të shumta si në sektorë publikë dhe privatë. Presidenti Thaçi ka pranuar
Isa Mustafa sulmon Gjykatën Kushtetuese Lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, e ka akuzuar Gjykatën Kushtetuese se është e kapur dhe nuk mund të
Skandaloze! "Deputetët shqiptarë ankohen vetëm për pagat" Nga një anketim i kryer nga ana e Institutit të Studimeve Politike me 70 për qind të deputetëve të Kuvendit të Shqipëris
Thaçi do të kthejë Ligjin e Pagave, nuk do të rriten rrogat? Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, pritet që ta kthej mbrapsht Ligjin për Paga, që u iniciua nga Qeveria Haradinaj, dhe
Zbuloni pagat e majma që marrin drejtuesit e UP-së Myrvete Badivuku-Pantina, prorektore dhe profesoreshë në UP, vitin e kaluar ka marrë mbi 43 mijë euro pagë nga shteti. A
Ismaili publikon pagat, kaq paguhen mjekët dhe infermierët (FOTO LAJM) Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili ka publikuar sëfundmi në Facebook pagat e personelit shëndetësor pas miratimit të
Problemet me pagat te Kamza, lojtarët do kërkojnë takim me Mziun Kamza nuk po kalon aspak një moment të mirë në Kategorinë Superiore. Si mos mjaftonin rezultatet në fushën e lojës te ka
Zaev tregon kur rriten pagat e gjyqtarëve Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev i shoqëruar nga ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska, ministri i Financave, Dra
Kaq rritet rroga e mjekëve në Kosovë Kuvendi i Kosovës me shumicë e ka votuar Ligjin e ri për Paga në bazë të propozimeve të dala nga grupet punuese. E, një
Nuk preken pagat e prokurorëve dhe gjykatësve Asnjë euro më pak nuk do të marrim prokurorët dhe gjyqtarët e Kosovës pavarësisht se pagat e zyrtarëve të Qeverisë janë
Mbyllet greva, këto janë pagat e mësimdhënësve (DOKUMENT) SBASHK ka bërë me dije se greva në arsim do të ndërpritet pasi kanë arritur një marrëveshje të re me Qeverinë. Nënkry
Doganat ultimatum Qeverisë deri në mesditë Qeveria e Kosovës ka kohë deri në mesditë që të kthejë për zyrtarët doganorë statusin e zyrtarit publik të uniformuar dh
Nesër edhe dogana në grevë, a janë kurthe ndaj Haradinajt për Serbinë? Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës, ka paralajmëruar për nesër greva për të mbrojtur pagat dhe statusin e zyrtarëv
Mësim s'ka por mësuesit i marrin rrogat Mësuesit, arsimtarët, profesorët e në përgjithësi anëtarët e sindikatës së SBASHK-ut që janë në grevë që gati 3 javë i k