999 rezultate për

paga

Mediat serbe propaganduan idenë se Trump dhe Putin do zgjidhnin konfliktin Kosovë-Serbi në të mirën e tyre Një projekt i titulluar "Zbulimi i rrjeteve dezinformuese ruse dhe masave aktive që nxisin secesionizmin dhe revizionizm
Dalin pagat shtesë, Hoti i quan heronj punonjësit shëndetësorë Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka bërë të ditur se sot janë ekzekutuar pagesat shtesë për stafin shëndetësor.
Barcelona arrin marrëveshjen për uljen e pagave, kursen 122 milionë euro Pas disa ditësh negociata mes drejtuesve të Barcelonës dhe një grupi përfaqësues tē futbollistëve, klubi katalan ka
Skandali me Napolin, nuk i ka dhënë pagat futbollistëve dhe stafit Në njërën prej ligave më të forta në Evropë, në Serie A të Italisë, shumë futbollistë nuk po marrin pagat. Stafi, tra
Kukësi në telashe, pas problemeve me pagat lojtarët bojkotojnë stërvitjen Plas te Kukësi para ndeshjes kundër Teutës. Skuadra nuk ka dalë sot në seancën e radhës stërvitore për shkak të problemi
Reali dhe Barcelona u detyruan nga La Liga t'i ulnin pagat për 450 mln euro Realiteti i ri financiar në futbollin spanjoll e ka detyruar La Ligën të ulë në mënyrë drastike pagat e klubeve elitare.
Sa është buxheti i vitit 2021: Paratë që shkojnë për pagat, pensionet dhe përballimin e pandemisë Kuvendi miratoi dje me 84 vota pro, 9 kundër dhe 4 abstenime, buxhetin e shtetit për vitin 2021 bashkë me amendimet që
Arrihet marrëveshja me Ramën, naftëtarët do të përfitojnë 40 mijë lekë për 1 vit Ditën e sotme është arritur marrëveshja mes naftëtarëve dhe kryeministrit Edi Rama. Lajmin e bëri të ditur kreu i Sindik
Paga maksimale pritet të arrijë në 131 mijë lekë, sa taksa do paguhen më 2021-shin Pas rritjes së pagës minimale, pritet që të rritet edhe ajo maksimale për efekt të pagimit të sigurimeve shoqërore. Buri
Prej vitesh me rroga qesharake, Rama kujtohet të rrisë pagat për bluzat e bardha Kryeministri Edi Rama këtë të martë e ka nisur me një lajm të mirë për të gjithë bluzat e bardha. Shefi i qeverisë pë
Rama mbyll takimin me naftëtarët: Nuk merremi me pagat e prapambetura! Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas takimit me naftëtarët në Fier. "Nuk merremi me paga të prapambetura, nuk është
Kuvendi shqyrton sot projektligjin për buxhetin e 2021-shit Kuvendi shqyrton sot në parim projektligjin “Për buxhetin e vitit 2021”. Për këtë projektbuxhet do të shprehen sot re
Calhanoglu "kërcënon" Milanin për rinovimin, ja paga e çmendur që kërkon Calhanoglu erdhi tek Milani si një lojtar “basti”, pasi kishte 6 muaj që nuk luante me Bajerin e Leverkusenit. Drejt
Naftëtaret e Ballshit në ditën e 19-të të grevës së urisë: Duam pagat tona, jo lëmosha Ka nisur kështu dita e 19-të e grevës së urisë, dhe gratë naftëtare të Ballëshit, janë të vendosura se do i shkojnë deri
Kryemadhi jep zgjidhjen për pagat e naftëtarëve të Ballshit: Taksën e naftës t'ua japë grevistëve Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë një takimi me banorët e qytetit të Fierit ka prekur temën e taksës së naftëve pë
Grevistja dërgohet me urgjencë në spital, naftëtaret: Pagat ose vdesim këtu! Një greviste naftëtare në Ballsh është dërguar me urgjencë në spital pasi i është përkeqësuar gjendja shëndetësore. S
Ndërkombëtarët i nisin letër Ramës: Sigurojuni pagat e prapambetura naftëtarëve! Sindikatat ndërkombëtare “IndustriALL Global Union” dhe “IndustriAll European Trade Union” i janë drejtuar me një letër
Miratohet projektbuxheti 2021, sa rriten pagat për bluzat e bardha dhe mësuesit Qeveria ka miratuar projketbuxhetin e vitit 2021 duke parashikuar të shpenzojë 587.6 miliard lekë, ndërkohë që të ardhur
E kishit menduar, sa është paga vjetore e një astronauti? Astronautët e NASA-s mund të llogarisin në një maksimum të një kategorie të oficerëve federalë GS-15, e cila është e bar
Barcelona kërkoi reduktimin e pagave, vetëm tre lojtarë pranojnë Skuadra ka njoftuar së fundmi për humbje të mëdha në aspektin ekonomik dhe tashmë po mendohet për një reduktim në paga.