999 rezultate për

pacienti

Infermierja vodhi kartën e kreditit të pacientit që ndërroi jetë nga Covid-19 (FOTO LAJM) Policia thotë se një infermiere në një spital të New York City po përballet me akuza për vjedhje të kartës së kreditit t
"Babai juaj ndërron jetë për pak orë", rrëfimi rrëqethës i pacientit me COVID “Kam parë astronautët të hynin në dhomën time të spitalit. Nëse do të takoja mjekun që më shpëtoi jetën në rrugë, nuk do
Pacienti nga Fushë-Kruja po kryente terapi te Neurokirurgjisë në QSUT, karantinohen mjekët Ditën e sotme, është konfirmuar me koronavirus një pacient nga Fushë-Kruja, i cili mësohet se po kryente një terapi në s
Rritet numri i të shëruarve në Maqedoninë e Veriut, autoritetet bëjnë thirrje për respektim të masave Ne e fituam betejën e parë me koronavirusin. Vetëm nëse të gjithë jemi të ndërgjegjshëm dhe të përgjegjshëm do të jemi n
"Më shpëtuan jetën", pacientët me COVID-19 rrëfejnë vështirësitë e sëmundjes nga Infektivi Aktualisht në Shqipëri numri i personave që janë infektuar ka shkuar në 750. Një pjesë e tyre janë shëruar, ndërsa të tj
Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë, gjithsej 22 QKUK-ja përmes një komunikate për media ka konfirmuar se sot ka vdekur edhe një person nga Covid-19 në Kosovë, duke e çu
Ndërron jetë një tjetër person, shkon në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë Gjatë ditës së sotme, edhe një pacientë i prekur me koronavirus në Kosovë ka ndërruar jetë. Lajmin për Radion Evropa
Ndërron jetë një tjetër person nga koronavirusi në Kosovë Ka ndërruar jetë një tjetër paciente nga koronavirusi në Kosovë, duke e cuar në 19 numrin total të viktimave nga Covid-1
Misteri, a punonte "pacienti zero" në laboratorin kinez dhe ç’thonë shkencëtarët? Në mbi katër muaj që kur Kina raportoi një shpërthim të pneumonisë virale në provincën Hubei, koronavirusi është shtrirë
PD kërkon hetim nga Prokuroria: Pacienti me COVID-19 vdiq në mëngjes, por e fshehën Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia në një postim në facebook ka reaguar pas publikimit të njoftimit të Min
Rritet numri i viktimave në kosovë, humb jetën një tjetër person Klinika Infektive në Kosovë ka njoftuar se ka humbur jetën një tjetër person i prekur nga COVID-19. Sipas njoftimit paci
''Pacienti zero i Kinës eksperimetnoi me lakuriqët e natës'', SHBA nis hetimet Një prej teorive se nga doli koronavirusi, është ajo se erdhi nga eksperimentimi me lakuriqët e natës në një laborator k
Pacienti italian përlotet, falenderon infermierët shqiptarë (VIDEO) Një pacient nga Breshia në Itali, i prekur nga Covid-19 është përlotur teksa ka falenderuar dy inferemierët shqiptarë, t
Momenti i dhimbshëm, pacienti me Covid-19 përshëndet me dorë familjarët para se të futet në spital Një fragment sa i dhimbshëm aq edhe shpresëdhënës është fotografuar sot në ambientet e Shefqet Ndroqit. Një pacient s
Ish-ministri i Shëndetësisë: Pacienti i fundit nuk vdiq nga ndonjë predhë apo aviacion armik Për ish-ministrin e Shëndetësisë, Tritan Shehun situata në të cilën ndodhet vendi nuk është ajo e një lufte por e përbal
Vdes nga koronavirusi një person tek Infektivi Ka shkuar në 17 numri i viktimave në vendin tonë. Një pacient 75 vjeçar ka ndërruar jetë në Infektiv dhe mësohet se
Momenti dramatik në QSUT, mjekja përpiqet të mbajë në jetë pacientin që sjell helikopteri (VIDEO) Përveç përballjes me të prekurit nga koronavirusi, mjekët vijojnë të ndeshen edhe me raste të tjera urgjente. Në këto
COVID-19 i shndërron qelizat e pacientit në "fabrika të viruseve" Sipas ekspertëve kur COVID-19 sulmon, ai e kthen qelizën e pacientit në një “fabrikë virusesh”. Ai e nis me sipërfaqen e
Një tjetër i shëruar nga COVID-19, flet pacienti: Ia dola! (VIDEO) Një tjetër pacient i infektuar ka lënë spitalin pas 20 ditësh kurimi. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetë
Pacienti me koronavirus në Shkodër, u dyshua se kishte infektuar mjekët Rasti i pacientit nga Puka që rezultoi me koronavirus në spitalin e Shkodrës, vuri nën alarm institucionin pasi i infekt