999 rezultate për

oscar

Jonida Vokshi flet pas nominimit të filmit për “Oscars” Filmi “Derë e hapur” me regji të Florenc Papas është përzgjedhur për të përfaqësuar Shqipërinë në edicionin e 93-të të ç
Ish-kryebashkiaku: Më i zoti se Kadri Roshi, jepini Ramës një OSCAR! Ish-kryebashkiaku i natës, Briken Fejzullai ka sugjeruar që kryeministrit Edi Rama t'i jepet një OSCAR. Plot ironi, F
Fansat kapin gabimin e pafalshëm në Oscar dhe rrjeti po çmendet: Turp Turp (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme në ceremoninë e çmimeve Oscar, u nderuan dhe të famshmit që kanë ndërruar jetë. Në sfond u paraqit nj
Doli "nudo" në Oscar, çfarë shkruan mediat e huaja për Bleonën (FOTO LAJM) Bleona Qereti tërhoqi vëmendjen e të gjithëve edhe këtë vit me veshjen e saj në festën e "Oscars 2020", të organizuar ng
Oscars regjistron shifrën më të ulët të audiencës gjatë viteve të fundit Ceremonia e 92-të e çmimeve Oscars, që u mbajt të dielën tërhoqi thuajse 23.6 milionë shikues – shifra më e ulët regjist
U vesh dje në Oscar, por Adelina Ismaljli e ka mbajtur këtë fustan 12 vite më parë (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme u mbajt ceremonia e ndarjes së çmimeve Oscars, një ceremoni që merr vëmendjen e të gjithëve e komento
E bëri edhe në Oscar 2020, Bleona kalon në tapetin e kuq me gjoksin jashtë (VIDEO) Mbrëmë u bë ndarja e çmimeve ‘Oscar 2020′ në edicionin e 92-të të Academy Awards. Aty morën pjesë një numër i m
Jo vetëm Bleona, një tjetër shqiptare shkëlqeu në tapetin e kuq të Oscar 2020 (FOTO LAJM) Mbrëmjen e djeshme në festën e organizuar nga Elton John për "Oscars 2020", ishte e ftuar edhe këngëtarja shqiptare, Ble
Nuk mungoi as në Oscar 2020, Valdrin Sahiti "vesh" një tjetër sukses ndërkombëtar (FOTO LAJM) Të gjithë mezi e kanë pritur ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscars 2020”. Ashtu si ndodh gjithmonë, një rëndësi e veça
Oscar 2020, si u veshën Vip-at në tapetin e kuq (FOTO LAJM) Gjithçka rrotullohet rreth "Oscar"-it! Pas mbrëmjes së madhe tashmë debatet flasin rreth faktit se kush shkëlqeu në t
Kobe Bryant nderohet edhe në ceremoninë e Oscar, regjisori i njohur i gjithi lejla dhe të verdhë Regjizori Spike Lee vendosi të shafqej në tapetin e kuq të ceremonisë Oskar me një veshje tejet të veçantë e me një dome
Pas shumë vitesh, Brad Pit mer çmimin e parë Oscar (FOTO LAJM) Mbrëmjen e kësaj të diele u mbajt në Los Angeles, edicioni i 92-të i Academy Aëards, ku u shpërndanë çmimet më të pritur
Ja sa kushton një statujë e ‘Oscar’ Në industrinë e filmit, një çmim "Oscar" vlerësohet gjerësisht si një nga çmimet më prestigjioze që mund të marrë një ar
Në moshën 103-vjeçare, ndërron jetë aktroi i nohur i Hollywood (FOTO LAJM) Dje ka ndërruar jetë aktori i njohur hollivudian Kirk Douglas. I lindur nga emigrantë rusë me emrin Issur Danielovitch D
Oscar edhe këtë vit pa prezantues Për të dytin vit rradhazi, mbrëmja e ndarjes së çmimeve Oskar do të zhvillohet pa një prezantues. Duke parë suksesin
S'ju a merr mendja, sa kushton tapeti i ku i Oscars Të gjithë do dëhsironim të kishim mundësinë e një parakalimi në një tapet të kuq i cili është edhe emblema e Çmimeve Osc
Ndahet nga jeta këngëtarja e njohur Ndahet nga jeta aktorja e njohur amerikane Diahann Carroll në moshën 84 vjeçare. Prej kohësh aktorja e mirënjohur ish
E BUJSHME/ Oscar te Interi? Brazilani ndodhet në Milano U mendua se Christian Biragi, por mbi të gjitha Alexis Sanchez do të ishin dy surprizat e fundit për teknikun Antonio Co
10 mijë njerëz në ndihmë për vogëlushin, çfarë po ndodh me të (FOTO LAJM) Një fëmijë pesë vjeçar i është nënshtruar një transplanti të qelizave staminale falë ndihmës së 10 mijë persona të cilët
Yjet shfrenojnë fantazinë me fustanet në "Met Gala" (FOTO LAJM) Yjet botrore dhuruan një spektakël madheshtor mbrëmjën e së hënes në Met Gala në New York. Kim Kardashian, reperja C