999 rezultate për

ortiz

Ortiz kërkon duel me Mike Tyson, nëse ky i fundit ka ndërmend të kthehet në ring Tyson, ikona e sportit të boksit, së fundmi ka publikuar disa video nëpër rrjetet sociale, ku shihej duke stërvitur.
Wilder mbron për të 10 herë titullin në WBC, mposht me nokaut Ortiz (VIDEO) Deontay Wilder e ka mbrojtur titullin e botës në kategorinë e rëndë të boksit në divizionin WBC, për herë të 10-të në ka
Wilder e konfirmon rimeçin me Fury Deontay Wilder ka këmbëngulur se gatishmëria e tij për ta pranuar rimeçet me Luis Ortiz dhe me Tyson Fury është një përp
6 rregulla të arta për një bark të sheshtë Njëra nga pyetjet që më së shpeshti kemi hasur kohëve të fundit këtu në sherohu.com është se si te humbim barkun apo si
Arsyeja serioze pse nuk duhet të pini kafe herët në mëngjes Nuk ka asgjë që mund t’iu largojë nga shtrati më shpejt sesa të mendoni se një kafe e shijshme ekspres ju pret në kuzhin
Shkoi në spital me dhimbje koke, mjekët i dhanë vetëm 30 minuta jetë Kjo është historia e pabesueshme e një studenti 26-vjeçar nga Kalifornia, Luis Ortiz. I riu shkoi në duke u ankuar ng
Merret vendimi, portieri meksikan dënohet me 75 vite burgim Mund të bëhej pasardhësi i portierit mitik Horge Kampos, por në të vërtetë, do ta kalojë pjesën e mbetur të jetës në bur
Skandal! Kampioni i boksit arrestohet për përdhunim Një skandal ka përfshirë botën e boksit në Amerikë, ku ish-kampioni, Victor Ortiz është arrestuar nga autoritetet e Kali
Urani pa plan për SISH-in, aparaturat milionëshe u amortizuan pa u përdorur fare Ministria e Shëndetësisë e drejtuar nga ministri Uran Ismaili ende nuk ka bërë plan konkret të punës për t’iu përgjigjur
Kur është koha e përkryer për kafe Për shumicën e njerëzve, rituali i pirjes së kafesë është gjëja e parë që e bëjnë pasi të zgjohen në mëngjes. Por, a ësh
Vajzat që përjetojë shpesh stres plaken më shpejt Stresi është një prej faktorëve që shkakton shumë sëmundje apo probleme në trupin e njeriut, por sipas një studimi të kr
A kanë stres edhe fëmijët e vegjël? Universiteti i Kembrixhit dhe universiteti i Berlinit, kryen sëbashku një studim në fëmijë të moshës 11- deri 20 muaj pi
E përplasi makina dhe e la në rrugë, 34-vjeçarja: Si u bëra 200 kg nga kortizoni Blerina Rrapushi lëngon në shtrat prej 3 vitesh pas një aksidenti ndërsa shkonte në punë. 34-vjeçarja u trajtua për m
Studim/ Femrat e bukura ndikojnë keq në shëndetin e meshkujve Universiteti i Valencias, ka zhvilluar një studim ku rezulton që një femër tërheqëse në vetëm 5 minuta një mashkulli mu
Lojtari i Indipendentes te Partizani Partizani duket vërtet se do të jetë mjaft aktiv në merkaton e janarit. Të kuqtë nuk humbin kohë, teksa kanë filluar të
I thanë se ka vetëm edhe 30 minuta jetë! (FOTO LAJM) Mjekët i kanë thënë një 26-vjeçari që i kanë mbetur vetëm 30 minuta jetë, pasi zbuluan se ai kishte një shirit në tru.
Renault Megane RS me 280 kuaj fuqi (FOTO LAJM) Renault po punon për të sjellë në treg modele të reja të linjës Megane. Së fundmi një dizenjer i pavarur ka prezantuar v
Audi RS Q3 gati për në 2019-ën (FOTO LAJM) Audi Q3 prezanton versionin sportiv RS Q3 me motor benzinë Turbo me 5-cilindra, me kapacitet prej 400 kuaj fuqi. Mode
Si mund ta masim stresin? Flokët janë një formë e mirë për të matur nivelin e stresit. Një analizë që ju bëjmë atyre mund të masw nivelin e hormon
Studim/ Divorci na lë me pasoja Studimet e fundit kanë treguar se divorci dëmton rëndë shëndetin e çiftit. Ne jemi më të prirur për të mos përballuar së