999 rezultate për

orik

Bale refuzon kategorikisht të bëhet pjesë e marrëveshjes për Neymar Ylli uellsian nuk dëshiron të përfshihet në marrëveshjen eventuale në mes të Real Madridit dhe Paris Saint-Germainit për
Në gjurmët e të atit, djali i Lorik Canës trajnohet me babain dhe video nuk duhet humbur (VIDEO) Lorik Cana duket se do të ketë një pasardhës dinjitoz edhe në futboll, profesionin që i dedikoi jetën e tij. Ka qenë një
15 skulpturat më të magjishme në botë (FOTO LAJM) Skulptura moderne është më shumë sesa arti i mishërimit të objekteve në gur, metal, ose materiale të tjera. Është një
Milani niset për në Kosovë, historike ndeshja kundër Ferronikelit Gjiganti italian Milan ka marrë rrugën për në Kosovë ku do të luajnë për herë të parë në histori këtu. Kuqezinjtë e
Pas Milot-Balldren, Meta kthen dhe koncesionin për aksin "Porti i jahteve" Orikum-Dukat Presidenti Ilir Meta ka kthyer në kuvend koncesonin për projektimin, ndërtimin dhe mirëmbajtjen e rrugës “Porti i jahtev
Alarmohet Mirdita: Po grabitet me kamiona guri prehistorik (FOTO & VIDEO) Lëvizja “Zgjohu Shqiptar” ka denoncuar sot një ngjarje alarmuese, persona të pa identifikuar ka disa ditë që po tentojnë
Euro shënon rënien historike (FOTO LAJM) Monedha e përbashkët euro u këmbye sot në tregun e këmbimit poshtë kuotës se 121 lekëve duke ju afruar nivelit më të ulë
Droga dhe emigrantët fundosin euron, sot kapi minimumin historik (FOTO LAJM) Monedha e përbashkët ka shënuar një rënie të fortë sot në tregun vendas, duke arritur një rekord të ri të 12 viteve të f
Haradinaj: Zvicra ka qenë strehë e qindra shqiptarëve në kohë të vështira historike Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, në Ditën Nacionale të Zvicrës ka shprehur urimet më të përzemërta për këtë
Thethi në foto, bukuritë e rralla të vendit turistik (FOTO LAJM) Në mbledhjen e fundit të zhvilluar në Shkodër, qeveria ka miratuar shpalljen e Qendrës Historike të fshatit Theth. Qendr
9 vite më parë Gjykata e Hagës i njohu Pavarësinë Kosovës, Meta: Vendim historik Presidenti Ilir Meta ka kujtuar sot njohjen e pavarësisë së Kosovës, nëntë vite më parë, nga Gjykata Ndërkombëtare e Dre
Historike, shqiptarët "ndajnë" Tuzin për herë të parë nga Podgorica (FOTO LAJM) Fitorja e Koalicionit të Shqiptarëve ne Tuz po sjellë ndryshimet e para për shqiptarët atje. Që nga sot, tabelat e regji
Në seancën e fundit plenare Kuvendi miraton 2 koncesionet 328 milion euro Në seancën e fundit parlamentare Kuvendi ka miratuar dy kontratat koncesionare për rrugët Orikum – Llogara dhe Milot – B
Seanca e fundit plenare, diskutohet koncesioni Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat Sot është seanca e fundit plenare për këtë sezon. Ashtu sikundër është paralajmëruar, në këtë seancë do të flitet mbi ko
HISTORIKE/ Marrëveshje mes Juntës ushtarake të Sudanit dhe opozitës Këshilli ushtarak sundues i Sudanit dhe udhëheqësit e opozitës kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit p
Ditë historike për Skënderbeun, CAS sot jep vendimin final E premte, 12 korrik 2019. Ditë historike për Skënderbeun dhe futbollin shqiptar. Skuadra korçare është njoftuar nga Gjyk
U ngjit në elitë, skuadra historike "shpërfytyron" fanellën tradicionale (FOTO LAJM) Është një nga skuadra më me histori në Spanjë, por sezoni i ri i gjen me një ndryshim befasues. Ndryshe nga 109 vitet
E ardhmja e Hysajt mister, 2 klube historike në garë për shqiptarin Vijon"telenovela" Hysaj dhe serialet e saj. Shqiptari do të largohet nga Napoli, por destinacioni mbetet mister. Skua
Historike në Berat: Pa mbaruar numërimi dalin 2200 vota tepër (FOTO LAJM) Ndërkohë që në Berat po vazhdon numërimi i votave sipas rezultateve të bëra publike deri më tani, rezultojnë 2200 vota m
Mbyllja e votimeve, befason Rama: Ishte një fitore e vështirë, moment historik (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë nga Selia e PS-së në lidhje me zgjedhet lokale. Edi Rama: "Sot isht