999 rezultate për

organizuar

Revolucion demokratik anti-establishment dhe anti-korrupsion Prof.Lisen BASHKURTI Ajo që pritej në Kosovë ndodhi. Vetvendosja me përfshirjen në listën e saj të Vjosa Osmanit dhe
Basha premton nga Durrësi: Porti do i merret nga duart kriminelëve Kreu demokrat, Lulzim Basha ka shkuar sot në Durrës nga ku ka deklaruar se porti i Durrësit, me ardhjen në pushtet të PD
5 milion lekë, gjobitet deputeti i LSI-së pasi mblodhi militantët pa pyetur për COVID-19 Ka nisur fuqishëm aksioni kundër partive politike të cilat thyejnë rregullat antiCOVID në kuadër të fushatave zgjedhore.
SPAK sekuestroi prona me vlerë 60 milionë euro në Lezhë, reagon Yuri Kim "Është e rëndësishme t’i jepet fund mosndëshkimit për korrupsion dhe krim të organizuar!" Ambasadorja e SHBA-ve në ve
Kush është italiani Jake Angeli, "udhëheqësi me brirë" i sulmit në Kongresin Amerikan Drejtues i sulmit në dhomën e Senatit ishte “Shamani i QAnon”, 32 vjeç, emri i vërtetë Jake Angeli, i cili është një nga
I akuzuar për vrasje në tentativë, arrestohet 45 vjeçari pasi organizoi muzikë live Një 45 vjeçar është arrestuar pasi ka shkelur aktin normativ duke organizuar muzikë live jashtë orarit. Sipas policis
Avokati i Thaçit kërkon që dorëzimi i dokumenteve të jetë i organizuar Në Hagë është duke u mbajtur seanca e dytë statusore e katër ish-pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës të cilët
GJKKO kërkesë Gjonajt: Rishikoni aktin normativ të OFL-së Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar i ka kërkuar ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj që të
Ceferin entuziast: Europiani i verës së ardhshme do jetë një shfaqje spektakolare Kampionati Europian 2020 u shty për një vit më vonë, për shkak të pandemisë Covid-19, megjithatë ditët e fundit kanë fil
Reja: Kazakistanin do ta sulmojmë nga krahët Edoardo Reja, trajneri i Shqipërisë në konferencën për shtyp para mediave për ndeshjen ndaj Kazakistanit, theksoi se edh
Kurti takon komisionerin Varhelyi: Kosova nuk dëshiron alternativë tjetër përveç BE Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në një takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi
A do të kthehen vizat për të hyrë në BE? Rama sqaron sistemin ETIAS Kryeministri Edi Rama nw daljen e sotme ka folur për sistemin ETIAS që parashikon se nga viti 2023 do të hyjë në fuqi dh
Si u arrestua "truri", shqiptari që shpërndante drogën e të pasurve në Mykonos Pas një operacioni të madh të organizuar nga policia greke në Mykonos, përfundoi në pranga edhe një 37 vjeçar i konsider
"Me pizhama e pa grim për ditëlindje", Luana merr surprizën mahnitëse në mesnatë (FOTO LAJM) 2 shtatori tashmë është një datë jo e zakonshme për ndjekësit e Luana Vjollcës. Moderatorja feston ditëlindjen dhe si
Shqiptarët nuk pyesin për COVID-19, dasmë në oborr të shtëpisë Duket se as COVID-19 nuk i ndalon shqiptarët nga organizimi i dasmave. Polica ka gjobitur me 1 milion lekë gjobë shte
PD-Gjiknurit: Prova që Rama vazhdon të bashkëpunojë me krimin e organizuar Ditën e sotme, përfaqësuesi i mazhorancës në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri ka bërë një reagim për hapjen e listave
"Tentakulat e krimit të organizuar", çfarë zbulon raporti për vendin tonë Një raport i fundit i Nismës Globale Kundër Krimit të Organizuar Ndërkombëtar, arrin në përfundimin se grupet kriminale
Kapet shqiptari në Britani, gjendet shuma e "çmendur" e parave brenda çantave të tij Një 27 vjeçar shqiptar u arrestua nga policia britanike, nën akuzat për pastrim parash dhe trafik droge. Mediat brita
Pati kontakt me Djokovic, infektohet me koronavirus edhe ylli i NBA Ylli i Denver Nuggets dhe All-Star i NBA, Nikola Jokic, ka rezultuar pozitiv në testin për virusin Covid-19 dhe tani ësh
Dervishi: Nga rrjeta e SPAK pritet së paku NJË peshk(aqen)! Nga Lutfi Dervishi SPAK është Prokuroria kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar dhe nga ajo pritet të kapë pesh