999 rezultate për

opozita

Flet Kryemadhi: A do të vazhdojë opozita të jetë pjesë e Këshillit Politik Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka reaguar me anë të deklarate për mediat, lidhur me vendimin për ndryshimin e njëan
Ndryshimet kushtetuese, Basha reagon ashpër ndaj Ramës Pas miratimit në Kuvend të ndryshimeve kushtetuese, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka dalë në një deklarat
Kuvendi ndryshon sot Kushtetutën Ka nisur sot seanca plenare ku do të miratohen ndryshimet kushtetuese, që do të pasojnë me hapjen e listave dhe heqjen e
Braktisën mbledhjen pak pasi "u dendën" në pica, reagon opozita e bashkuar Opozita e bashkuar ka reaguar lidhur me dështimin e negociatave mbrëmjen e djeshme në Këshillin Politik. Sipas opozi
Hapje 100 përqind të listave, PS refuzon propozimin e opozitës Partia Socialiste ka refuzuar propozimin e opozitës për hapjen e listave 100% pa ndryshime të tjera në formulën e koalic
Opozita kërkon mbledhje urgjente: Të ndalen menjëherë ndryshimet Kushtetuese Përfaqësuesit e opozitës Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili i kanë kërkuar Damian Gjiknurit mbledhjen e Këshillit Politik
Zbardhet takimi i sotëm i Këshillit Politik, Opozita nuk heq dorë: Asnjë ndryshim! Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik për ditën e sotme. Burimet bëjnë me dije se gjatë 1 orë takim, Opozita ka
Opozita e Bashkuar: Vijimi i dialogut politik, rruga e vetme për të ruajtur konsensusin e arritur Pasi Kuvendi miratoi marrëveshjen e arritur më 5 Qershor, Opozita e Bashkuar në një reagim të përbashkët thotë se “vijim
Opozita: Shkatërrimi i marrëveshjes nga Edi Rama, akt i rrezikshëm! Opozita e Bashkuar ka reaguar përmes një deklarate të përbashkët lidhur me mbledhjen e sotme të Këshillit Politik nga ma
Nuk marrin fund lojërat politike, reagon opozita pas kërkesës së Ramës Opozita ka kërkuar që takimi i thërritur sot nga Damian Gjiknuri dhe Edi Rama në Këshillin Politik të shtyhet për nesër.
"Sqarime për maskarenjtë", vjen reagimi nga opozita pas "pazarit" të Hajdarit e Murrizit me Ramën Ditën e djeshme kryeministri Edi Rama firmosi marrëveshjen me opozitën parlamentare, se do të kalojë ndryshimet Kushtetu
Zbardhet marrëveshja që do të firmoset sot nga kryeministri dhe opozita e re Ditën e sotme Rama i shoqëruar nga kryetari i grupit parlamentar në PS Taulant Balla, po zhvillojnë një takim me 3 kryet
Opozita e refuzon Hotin, kush shkoi në "Forumin e Liderëve" ​Derisa po kalon ora e parë e takimit të paraparë të kryeministrit, Avdullah Hoti me liderët politikë, atij i janë
Murrizi nuk tërhiqet as pas mbledhjes me Ramën: Duam lista të hapura! Përfaqësuesi i opozitës parlamentare Myslim Murrizi, ka lënë i pari mbledhjen e Reformës Zgjedhore. Gjatë një deklar
"Plas" sherri në mbledhjen e Këshillit Politik, Rama kërkon pushim Kryeministri Edi Rama ka kërkuar 5 minuta pushim në mbledhjen e Këshillit Politik e cila është shoqëruar me debate të fo
Me maskë të zezë, Rama gati për takimin mes palëve Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak minuta më parë në Pallatin e Kongreseve ku do të mblidhet Këshilli Politik, që me
Sot takimi PS-PD-LSI, i pranishëm edhe Rama Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore do të mblidhet sot në orën 11:00 për të diskutuar mbi propozimin e 28 deputetëve
Përçarje pranë takimit me Ramën, opozita në Kuvend heq Hajdarin nga Këshilli Politik Deputetja Rudina Hajdari është hequr si përfaqësuese e opozitës parlamentare në Këshillin Politik. Ka qënë vetë opozi
Opozita i përgjigjet ftesës së Gjiknurit për mbledhjen e Këshillit Politik, por ka një kusht Përfaqësuesi socialist në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri më herët ftoi opozitën jashtëparlamentare për një takim të
Rama i ftoi në takim, reagon opozita e bashkuar Pasi kryeministri pranoi listat e hapura, duket se palët do të rikthehen edhe njëherë në tryezën e marrëveshjes në Këshi