999 rezultate për

omega-3

Jo vetëm japrakë, gjethet e rrushit qenkan një "miminierë" e vërtetë vlerash ushqyese Gjethet e rrushit, një përbërës kryesor i kuzhinës mesdhetare janë të pasura me minerale dhe vitamina. Ndonëse këto të f
Lëkurë të lëmuar? Ndiqni këtë dietë ushqimore Ka me qindra produkte për kujdesin e lëkurës në treg dhe secili prej tyre ofron sekretin e lëkurës perfekte. Por, është
Dihen përfitimet, por këto janë efektet anësore të vajit të peshkut Përfitimet e vajit të peshkut nuk janë gjithmonë të qarta, dhe mund të kenë efekte anësore të papritura. Disa peshq d
Fytyrë të lëmuar si një bebe? Ushqimet që nuk duhet të ndani Ka me qindra produkte për kujdesin e lëkurës në treg dhe secili prej tyre ofron sekretin e lëkurës perfekte. Por, është
Magnez apo omega-3, cilat vitamina largojnë lodhjen MAGNEZI Ka shumë studime të cilat tregojnë se magnezi ju ndihmon të ndiheni më energjik kur jeni të lodhur. Është suple
Këto vitamina do t’ju heqin lodhjen MAGNEZI Ka shumë studime të cilat tregojnë se magnezi ju ndihmon të ndiheni më energjik kur jeni të lodhur. Është suple
Nëse doni një lëkurë të shëndetshme, bëni kujdes se çfarë hani Ka me qindra produkte për kujdesin e lëkurës në treg dhe secili prej tyre ofron sekretin e lëkurës perfekte. Por, është
I gjithë sekreti i bukurisë qëndron tek vaji i kokosit Vaji i kokosit mund të trajtoj aknet, të heq ‘makeup’-in dhe t’i jap lëkurës suaj shkëlqim dhe butësi. Këtu mund të
Që nga rrezet e diellit te kosi, veprimet e përditshme që ju bëjnë të lumtur Ndonjëherë lumturia gjendet në gjërat e vogla përreth jush prandaj herën tjetër kur tju pushtojë stresi bëni këto veprim
Çfarë të hani për ngritje humori Shpesh ndihemi ne humor të keq dhe do të bënim çdo gjë që të na ngritej humori, por ekzistojnë disa ushqime që mund të n
Si të ballafaqoheni me stresin: Top këshillat për relaks Të gjithë herë pas here përjetojmë stres, qoftë nga presioni i punës, nga brengat e lidhjes apo nga problemet financiare
Fëmijë të mençur – ushqimet që ju duhen para lindjes Femrat që presin fëmijë mund të rrisin inteligjencën e të vegjëlve të tyre duke ngrënë më shumë fruta. Sipas një stud
Disa nga vitaminat më të mira për të pasur energji MAGNEZI Ka shumë studime të cilat tregojnë se magnezi ju ndihmon të ndiheni më energjik kur jeni të lodhur. Është suple
Përfitimet e vajit të mëlçisë së merlucit Njerëzit të cilët jetojnë në pjesë të Evropës veriore e kanë përdorur vajin e mëlçisë së merlucit për shekuj me radhë që
Hëngri vetëm peshk një vit të tërë rezultati ishe tronditës Dokumentari me titull “The fish on my plate” tregon eksperiencën e Paul Greenberg , i cili për një vit të tërë u ushqye
Ja çfarë duhet të bëni nëse keni fëmijë agresiv Kujdesi për fëmijët agresivë është sfida më e madhe me të cilën mund të përballet secili nga ne. Një ekip i hulumtuesve
Konsumi i peshkut ju mbron nga depresioni Peshku është një ushqim që ka një rol të rëndësishëm në shëndetin e organizmi tonë. Sipas një studimi të publikuar nga "
Vaji i peshkut ndihmon në lënien e duhanit Vaji i peshkut njihet për benefite të shumta në shëndet, si reduktimi i mundësive për sëmundje në zemër, kancer, depresi
Humbja e peshës dobëson eshtrat Humbja në peshë rezulton edhe me dobësimin e eshtrave për shkak të zvogëlimit të ngarkesës. Acidet omega-3-yndyrore kanë
Peshku një mbrojtës i mirë kundër depresionit Sipas një studimi më të fundit të publikuar është arritur në përfundim se konsumimi i peshkut ka një rol të veçantë në s