999 rezultate për

olimpia

Diagnistifikohet me koronavirus presidenti i Nottingham Foresi dhe Olympiacosit Në Greqi është prekur nga Covid-19 edhe një prej biznesmenëve më të mëdhenj. Ai është presidenti i FC Olimpiakos, Van
Endri Çekiçi shënon supergol nga goditja e dënimit (VIDEO) Endri Çekiçi nuk di të ndalet në Slloveni me ekipin e tij, Olimpia Ljubjana, teksa ditën e sotme ka qenë autor i një sup
Dimri i "nxehtë" cënon Olimpiadën "Tokyo 2020" Planet e organizatorëve të "Tokyo 2020" për të freskuar me dëborë spektatorët e Lojërave Olimpike janë cenuar nga munges
Çfarë po ndodh? Përplasje të frikshme mes tifozerisë së Olympiakos dhe Bayern Munich (VIDEO) Pamje të turpshme ato që vijnë nga Athina, në ndeshjen e të rinjve mes Olimpiakosit dhe Bajernit të Munich. Në stadiu
Hera e parë që flet për të dashurit, Olipia e "Xing-ut" zbulon 3 prej tyre (FOTO LAJM) Olimpia Smajlaj është një ndër vajzat më seksi që shohim në ekranet shqiptare. Ajo prej dy sezonesh po bashkëpunon me
Nxënësit e "Jahja Kemalit" kthehen me sukese nga olimpiada "Golden Climate Olympiad" ShMP “Jahja Kemal” nuk ka të ndalur në arritjen e sukeseve. Ajo krahës që ofron kushte dhe cilësi të lartë të arsimit fi
“Si viktimë me silikon”, Olimpia i përgjigjet fanses (FOTO LAJM) Olimpia Smajlaj, këngëtarja e Xing me Ermalin ka postuar disa foto ku shfaqet e veshur me një fustan të zi me xixa. K
Zbulohet e vërteta: Olimpia shkak i largimit të Kejvinës I ftuar në “Xing me Ermalin” është reperi shumë i komentuar dhe shumë i pëlqyer nga të rinjtë, Fero. Gjatë intervistës,
Lajm i mirë për nxënësit kosovarë, në këto data mbahen olimpiadat e rëndësishme (FOTO LAJM) Një situatë e pazakontë është krijuar në arsimin e Kosovës.Sektori publik është futur në grevë dhe për më shumë se një j
Fillon semestri në Kosovë, këta nxënës do të sfidohen në olimpiadat ndërkombëtare (FOTO LAJM) Në Kosovë, sot ka filluar semestri i dytë i vitit shkollor 2018/2019. E megjithatë ky vit e gjeti sektorin publik të ars
"Hiqi të gjitha rrobat", Olimpia habit publikun Olimpia ka kënduar në Xing këngën "Take of your clothes", “Hiqi të gjithë rrobat? Ça ishte kjo Olimpia?”, e pyeti Erm
Olimpiakosi kërkon me çdo kusht sulmuesin shqiptar Firoin Durmishaj është kthyer në një lojtar shumë të rëndësishëm për skuadrën e Panioniosit në Greqi. Dhe sigurisht që k
Starton Olimpiada, marin pjesë pesë shqiptarë Ka startuar në Argjentinë Lojërat Olimpike Rinore ku Shqipëria do të përfaqëoshet me pesë sportistë. Muhamet Qamili, Kat
Mësuesja e vlerësonte me notë të ulët, maturanti shqiptar i treti në Ballkan Lorenc Bushi, maturant te “Petro Nini” fitoi medaljen e bronztë në Olimpiadën e 34-ë ballkanike të matematikës, të zhvil
AEK fiton titullin kampion në Greqi, thyen dominimin e Olimpiacosit Pas 7-të sezoneve Olimpiacos ka humbur titullin kampion. Ata gjenden në vendin e 3 dhe matematikisht nuk mund ta fitojnë
Pasi fitoi gjygjin me Olimpiacosin, Hasi tregon planet për të ardhmen Emri i Besnik Hasit qarkullon prej shumë vitesh pranë pankinës së Shqipërisë, por ndryshe nga ajo që mendojnë tifozët sh
Nxënësit e "Jahja Kemal" kthehen me sukese nga olimpiada "Golden Climate Olympiad" në Kenia Shkolla private fillore dhe mesme "Jahja Kemal" nuk ka të ndalur në arritjen e sukeseve. Ajo krahës që ofron kushte dhe
Panathinaikos barazon ndaj Olimpiacosit, Kaçe luan titullar Panathinaikosi mori një barazim nga java e 24-të në Superligën greke, teksa ndeshja me Olimpiakosin u mbyll me rezultati
Dhunë në stadiumin grek, trajnerit të Olimpiacosit i thyejnë dhëmbët Momentet e tensioneve dhe sherreve janë shpesh të pranishme në futbollin grek. Kësaj radhe, një episod i shëmtuar ka ndo
Bëjnë 17 mijë kilometra me biçikletë për në Olimpiadë (FOTO LAJM) Një çift zviceran shkoi në Pyeongchang këtë javë për të parë djalin e tyre të konkurrojnë në Lojërat Olimpike Dimërore.