999 rezultate për

oktapodi

Gjendet i pajetë një 37 vjeçar në Pogradec, detajet e para Një 37 vjecar është gjetur pa shenja jete mëngjesin e sotëm në qytetin e Pogradecit. Mësohet se viktima është gjendur
5 gjallesa që mund të jetojnë "pas vdekjes" Dihet se ka shumë gjallesa të cilat mund të jetojnë edhe pas vdekjes pa kurrë farë vështirësie ose të paktë me mungesën
Detaje nga dosja e Prokurorit, ku është koka e oktapodit që doli nga makina e tij Për rastësi, edhe rruga që të çon në vendin ku u gjet makina e braktisur e atentatorëve të prokurorit Ndoja quhet rruga
Oktapodi ndryshon ngjyrën disa herë teksa është duke fjetur (VIDEO) Oktapodët janë mjeshtra të kamuflazhit. Ata kanë qelizat nën sipërfaqen e lëkurës së tyre që ju shërbejnë për të ndryshu
"Oktapodi" Zaev vendoset para zyrave të qeverisë Një “oktapod” është vendosur para Qeverisë. Në të është shënuar mbiemri i kryeministrit Zaev. Nuk dihet se kush e ka
Oktapodi tenton të hajë zhytësin (FOTO LAJM Një oktapod gjigant u përpoq të kafshonte një zhytës duke kapur keq me tentakula këmbën e tij dhe madje po mendonte edhe
Përmban shumë kolesterol, a duhet ngrënë oktapodi kur jeni shtatzanë? Oktapodi thuajse si të gjithë frutat e detit ka pak kalori, është një produkt që mund të gjendet lehtë në të gjitha treg
Vritet Oktapodi që parashikoi ndeshjet e Kupës së Botës Një oktapod, i cili parashikoi saktë të gjitha rezultatet e Kupës së Botës në Japoni, është vrarë dhe është kthyer në us
Pas oktapodit Paul, ky mac do të parashikojë fituesin e ndeshjeve në Botëror (FOTO LAJM) Oktapodi Paul është ndoshta gjallesa e detit më e famshme sa i përket futbollit me parashikimet e sakta që bëri gjatë Bo
Konspiracionet mbi Botërorin ndër vite (FOTO LAJM) Botërori është kompeticioni më i madh për sa i përket klubeve të Kombëtareve dhe padyshim që ka edhe tifozët më të "zjar
Nga shpërthimi i vullkanit te kërcimi i oktapodit, fotografitë më të mira të 2017 (FOTO LAJM) Fotografi spektakolare janë zbuluar së fundmi nga National Geographic, të cilat tregojnë pamje mahnitëse të natyrës.
Berisha sulmon Ramën, e krahason me personazhin e "Oktapodit" (FOTO LAJM) Ish-kryeministri Sali Berisha ka postuar një fotomontazh në faqen e tij në Facebook, ku shihet Edi Rama dhe personazhi i
Njihuni me oktapodin "Casper" (VIDEO) Shkencëtarët e National Oceanic and Atmosphere Administration kanë gjetur krijesën e vogël në veriperëndim të Hawait, te
Oktapodi mashtrues! (VIDEO) Nën ujërat e karaibeve një notues ka bërë një video interesante duke na sjell në vëmenjde veçantinë që i karakterizon ka
Gjermani-Portugali, Oktapodi: Fitojnë "Pancerat" (VIDEO) Falë Polit, oktapodët kanë dhënë prova se janë të saktë në parashikime, duke qenë se në 2010 ai parashikoi saktë të gjit
"Brazil 2014", "Big head", pasardhësi i oktapodit Paul (VIDEO) Pas oktapodit Paul vjen "Big head": parashikimet e Kupës së Botës "Brazil 2014" do ti besohen tashmë një breshke 25-vjeç
Euro 2012, prezantohet urithi parashikues (VIDEO) Është prezantuar zyrtarisht para mediave nga ana e organizatorëve të "Fan Zone" të Euro 2012, urithi Fred, i cili do duh
Shakira "Oktapodi Paul" i El Clasicos Klasikja e Spanjës po troket, por këtë vit Barcelona në arsenalin e yjeve të saj i beson edhe mbështetjes së një tifozej
Oktapodi Iker çon Real Madridin në finale të Ligës së Kampioneve Oktapodi Iker ka dalë sërish në skenë. Ai ka parashikuar se Real Madrid do të kualifikohet në finale të Ligës së Kampion
Nuk reshtin parashikimet e Oktapodëve (VIDEO) Ashtu si në Gjermani që ekzistonte Oktapodi Paul tani është shfaqur një tjetër Oktapod por këtë herë në Spanjë. Oktapodi