999 rezultate për

ohrit

Grubi: Me ligjin për gjuhët fiton Maqedonia Deputeti i BDI-së, Artan Grubi, pas votimit të disa ligjeve në Kuvend, tha se është rrumbullaksuar procesi i paqes dhe t
Shkëndija zhvendoset për 7 ditë në Ohër Pas disa ditësh në Tetovë, skuadra e Shkëndijës është vendosur në Ohër, ku do të qëndrojë 7 ditë dhe do të vijojë përgat
VMRO-DPMNE: LSDM-ja po e dërgon në kaos qytetin e Ohrit me kuadro jokompetent VMRO-DPMNE-ja në Ohër përmes një konference për shtyp ka akuzuar LSDM-në dhe kuadrin e saj në këtë qytetet. Sipas saj, v
Zv/kryministri Lika uron qytetarët për Vitin e Ri Zëvendës kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë përgjegjës për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit dhe sistem poli
Padi penale për ish drejtoreshën e muzeut të Ohrit Enti dhe Muzeu i Ohrit dorëzoi kallëzim penal kundër ish-drejtoreshës Tanja Paskali – Buntasheska për shkak të moszbatim
Grubi: Me ligjin për gjuhët rrumbullakohet Marrëveshja e Ohrit Kryetari i Komisionit për Çështje Evropiane, Artan Grubi është shprehur se me ligjin për gjuhët rrumbullakohet Marrëvesh
Ngjarje e rëndë në hyrje të Ohrit, plagoset një shqiptar Një ngjarje e rendë ka ndodhur para pak çastesh në hyrje të qytetit të Ohrit ku si pasojë e këtij incidenti ka mbetur i
Xhaferri uron festën "Shën Klimenti i Ohrit" Kryetari Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi ka ururar qytetarët me rastin e festës Shën Klimenti i Ohri
Tërmet 3.4 ballë në Maqedoni Tërmet me fuqi prej 3.4 ballë sipas shkallës së Rihterit, në orën 09:54 e dridhi rajonin e Ohrit. Epiqendra e tërmeti
Mbyllet që prej ditës së sotme bulevardi para qeverisë së RM-së Qarkullimi në bulevardin “Ilinden” në shtrirje nga udhëkryqet me bulevardet “Goce Delçev” dhe “Shën Klimenti i Ohrit” ng
Ngjarje e rëndë në Ohër, gjendet e vdekur një shtetase e huaj Një grua është gjetur dje e vdekur në një hotel në Ohër. Bëhet fjalë për shtatëdhjetë e dy vjeçaren me iniciale V.S.B.T.
Tërmet në Ohër, epiqendra 10 kilometra në lindje të qytetit Një tërmet me intensitet prej tre ballësh sipas Shkallës Makrosizmike Evropiane sot në mëngjes u ndje në rajonin e Ohrit
Ligji për gjuhët shkakton tensione në seancën e Kuvendit Në Kuvend është rritur tensioni për ligjin për përdorimin e gjuhëve. Deputetët e shumicës parlamentare kërkojnë mira
"Pas 16 viteve nga Marrëveshja e Ohrit, gjuha shqipe mbetet çështje e hapur" Deputeti i Lëvizjes BESA, Fadil Zendeli në fjalimin e tij gjatë diskutimit për propozim-ligjin për përdorimin e gjuhëve,
Tetë vite nga tragjedia në Liqenin e Ohrit ku humbën jetën 15 persona Tetë vite kanë kaluar nga tragjedia në Liqenin e Ohrit, kur nga fundosja e anijes “Ilinden” jetët i kanë humbur 15 perso
Ohri ndër 10 liqenet më të bukura në Europë, ja pse Prestigjozja britanike “The Guardian” ka rënditur liqenin e Ohrit ndër 10 liqenet më të bukura të Europës. “Ju nuk ke
Bie tërmet, dridhet Ohri dhe Prespa Një tërmet me magnitudë prej 2.9 gradë në shkallën Richter është ndjerë sonte në ora 22.34 në rajonin e Ohrit dhe Prespë
Policia e Ohrit dhe Strugës në aksion për kapjen e vrasësit të Bojkut Sekretariati i Punëve të Brendshme në Ohër dhe Policia e Strugës kanë ndërmarrë masa intensive për gjetjen e autorit të
Kukësi niset për në Ohër, zbuloni listën e lojtarëve që udhëtuan Ekipi i Kukësit është nisur paraditen e sotme drejt qyteti të Ohrit në Maqedoni, për të zhvilluar fazën përgatitore dyja
A do të përdoret shqipja në komunikimet ndërkombëtare të Maqedonisë? Për liderin e Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, ligji për përdorimin e gjuhëve nuk nënkupton mbylljen e çësh