999 rezultate për

obot

Robotët muratorë dhe printerat 3D, shtëpi me kosto 8 mijë euro për 48 orë Shtëpitë nga printerat 3D dhe robotët në kantieret e ndërtimit mund të ulin së shpejti kostot e hapësirave të banimit.
Shtëpi me kosto 8 mijë euro brenda 48 orëve, çfarë do të sjellë e ardhmja Shtëpitë nga printerat D3 dhe robotët në kantieret e ndërtimit mund të ulin së shpejti kostot e hapësirave të banimit.
Moti i keq: 3655 ha tokë në Shkodër nën ujë, rruga e Obotit e pakalueshme Bashkia Shkodër ka njoftuar se nga monitorimi në terren këtë të hënë rezulton sehidrometri në Dajç dhe ai i liqenit të S
Basha thirrjen nga Oboti: Shteti të lërë gjithçka tjetër e të vijë në ndihmë të qytetarëve Kryedemokrati Lulzim Basha ka shkuar zonave të përmbytura në Shkodër, për të parë më nga afër situatën e rëndë. Basha
Gjendja në Shkodër e rënduar nga përmbytjet, Ademi: Kërkuam mjete të ushtrisë shkodra, ashtu si edhe dimrat që kanë kaluar ëhstë përballur me dëmet e mëdha nga reshjet e shiut dhe përmbytjet. Kryeba
Autobotët dhe Forcat Speciale "zbarkojnë" në Ish-Bllok (FOTO LAJM) Fotot që po shikoni vijnë nga zona e Ish-Bllokut, ku janë mbledhur forca të shumta policie dhe autobotët me ujë. Siç
Autobotet e ujit në gatishmëri, protestuesit për Klodian Rashën mblidhen para Kryeministrisë Sot është dita e katërt e protestës së shqiptarëve për Klodian Rashën. Dhjetrra njerëz janë mbledhur në këto momente
Emocionuese: I moshuari me paterica i del para autobotit, me flamujt e BE dhe Shqipërisë (FOTO LAJM) Mbrëmjen e sotme në qytete të ndryshme të Shqipërisë, vijon protesta e qytetarëve, ku kërkohet dorëheqja e Drejtorit të
Kaos në kryeqytet, autobotë me ujë ndërhyjnë për të shpërndarë turmën e protestuesve (VIDEO) Kaos dhe tensione në qendër të kryeqytetit. Protesta e sotme është shoqëruar me tensione. Teksa ndaj turmës së p
LIVE/ Kaos te Ministria e Brendshme, dalin autobotet me ujë për të shpërndarë turmën e revoltuar Ka rinisur protesta e të rinjve ndaj vrasjes së Klodian Rashës, 3 ditë më parë në Tiranë nga një efektiv policie. Pro
Pamje të frikshme! Shpërthimi i autobotit në autostradë u merr jetën 14 personave (VIDEO) Shpërthimi i një autoboti me gaz u ka marrë jetën 14 personave. Ngjarja e rëndë u regjistrua në komunën Jala të sh
Japonia me robot kundër blerësve që nuk mbajnë maska anti-COVID Japonia ka filluar provat për një robot që do t’ju kujtojë të vendosni një maskë dhe të ruani distancën shoqërore me edu
Ky është vendi i parë në botë që fut robotët për të luftuar pandeminë India, vendi i dytë me më shumë raste nga COVID-19 në gjithë po bën pjesë të luftës ndaj COVID-19 edhe robotët. ‘Invento
Një delfin robot mund të ndihmojë në përfundimin e robërisë së kafshëve Delfini robot mund ti zëvendësojë kafshët që mbahen të mbyllura në parqe të ndryshme. Delfinin ultra-realist kushton
Njerëzit në Kinë tani mund të shfrytëzojnë taksi robot (VIDEO) aksitë pa shoferë janë tani në dispozicion të njerëzve në qytetin më të madh të Kinës, Shanghai. Një kompani e mbësht
Një krah robotik për të luftuar koronavirusin Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë
Aksident në Rrugën e Kombit, makina përplaset me autobotin Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën e Kombit mëngjesin e sotëm. Mësohet se aksidenti ka ndodhur pranë kryqëzim
Benzi përplaset me autobotin në Durrës Një aksident ka ndodhur paraditen e sotme në rrugën hyrëse të qytetit bregdetar të Durrësit, pranë stacionit të trenit.
"Qentë" robotë të luftës bëhen pjesë e ushtrisë amerikane (FOTO LAJM) Dukej si një skenë nga një film fantastiko-shkencor. Nga një avion dalin, përveç ushtarëve, edhe miqtë e tyre me katër k
Pamje të rralla, Covid-19 ndryshon festën e Formula Uno-s. Shikoni çfarë bën Roboti (VIDEO) Koronavirusi ka ndryshuar jo vetëm mënyrën e jetesës por edhe rregullat në botën e sportit Pikërisht ky virus kishte