999 rezultate për

obiliqit

KEK denoncon kryetarin e pasur të Obiliqit, Xhafer Gashin Korporata Energjetike e Kosovës e ka denoncuar Kryetarin e Komunës së Obiliqit, Xhafer Gashi se përmes deklaratave publi
Haradinaj pret kryetarin e Obiliqit, ende s'ka datë nga përfitimet e Ligjit Kryeministri Ramush Haradinaj është takuar me kryetarin e Obiliqit, Xhafer Gashi, me të cilin kanë diskutuar lidhur me l
Këto janë qytetet më të ndotura në Kosovë Ministri i Ambientit, Fatmir Matoshi të martën, kur raportoi para Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Mjedis e Planifikim
Dalin shifrat me shumë zero edhe për pasanikun e Obiliqit Kryetari i Komunës së Obiliqit nga radhët e AAK-së, Xhafer Gashi, ka deklaruar se posedon pasuri të paluajtshme vlera e
Fillon rrëzimi i shtëpive në këtë zonë të Obiliqit Ka filluar rrënimi i shtëpive në fshatin Hade të Obiliqit mirëpo ende nuk dihet e sakte se si po shkon dëmshpërblimi për
Arrestohet i dyshuari për vrasjen në Obiliq Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për vrasjen e sotme të 35 vjeçarit A.K në Babimoc të Obiliqit. M
Aksident tmerrues afër Obiliqit (FOTO LAJM) Një aksident zinxhiror ka ndodhur pak më parë në autostradën “Ibrahim Rugova” në fshatin Mazgit. Të përfshira në aksi
E nxjerr armën në autobusin e Obiliqit, arrestohet Mbrëmë në rrugën “Hasan Prishtina” në Obiliq, është raportuar për armëmbajtje pa leje. Siç raporton policia, gjatë nj
KQZ nuk çertifikon rezultatet e Obiliqit, Kamenicës dhe Istogut Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mori vendim për të certifikuar rezultatet për kryetarë të 32 komunave, 16 prej të cilave
EKSKLUZIVE/ Banesat në Obiliq në gjendje të mjerueshme (FOTO LAJM) Komuna e Obiliqit është njëra ndër komunat më të varfëra në Kosovë edhe pse pasuria e saj me thëngjill është marramëndës
EKSKLUZIVE/ Komuna pranon gabimin, ja ç'do ndodhë me pagat e asambleistave Komuna e Obiliqit ka pranuar gabimin pë ndaljen e padrejtë të gjysmës së pagës ndaj asambleistëve dhe ka marrë vendim që
Në këtë fshat të Obiliqit bëhej prostitucion Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar dy persona në Obiliq me akuzën për prostitucion, shkruan albeu.com.
Maliqi kërkon shkrirjen e Komunës së Obiliqit Analisti politik, Shkelzen Maliqi, ka thënë se problemet me të cilat përballet komuna e Obiliqit janë edhe të Prishtinës
EKSKLUZIVE/ Komuna e Obiliqit ua ndal pagat asambleistave për arsye qesharake Komuna e Obiliqit në virgjilje të zgjedhjeve lokale u ka bërë një suprizë të pakëndshme asambleistëve të saj. Pavarësish
EKSKLUZIVE/ OSHP-ja i anullon një tender të dyshimtë FSK-së (FOTO LAJM) Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Gjykata e Tenderve ose siç njihet ndryshe Organi Shqyrtues i Prokurimit pas ankesës
Haradinaj zgjedh modelin e dështuar për banorët e Obiliqit Kryeministri Ramush Haradinaj ka vendosur ta aplikojë modelin e shpronësimit të fshatit Hade si zgjidhje për shqetësimet
Sot, Haradinaj përballet me protestë në komunën ku udhëheq AAK Kryeministri Ramush Haradinaj do të pvrballet sot me protestën e parë si kryeministër në komunën ku udhëheq partia e tij
Banorët e Obiliqit në protestë para komunës të AAK-së Banorët e katër lagjeve të Obiliqit si lagja Mjekiqi, Mirena, Berbatofci dhe janë duke protestuar sot që nga ora 7:00 e
Veç shëndetit, banorëve të Obiliqit po u rrezikojnë edhe shtëpitë (FOTO LAJM) Banorët e Shpitullës të Obiliqit edhe pse kanë ditë që po protestojnë ndaj shtypjes shtetërore përsëri janë të vetmuar d
Lista e kandidatëve asambleistë në Komunën e Obiliqit Lëvizja Vetëvendosje, dega Obiliq ka publikuar listën e asambleistëve që do të jenë pjesë e garës në zgjedhjet lokale. B