999 rezultate për

nurnberg

Po udhëtonte për ndeshjen, klubi nga Bundesliga evitoi një aksident të rëndë (FOTO LAJM) Skuadra e Aue ka shmangur një aksident trafiku gjatë rrugës për në Nurnberg, ku kishte për të zhvilluar ndeshjen në kuad
Nurnberg ndal Bayernin, rindez shpresat e Dortmund (VIDEO) Nurnberg ndal Bayernin Bayern Munich ka barazuar 1-1 në fushën e Nurnberg, skuadra që mban vendin e parafundit të Bundes
Bayern Munchen barazon rezultatin përballë Nurnberg (VIDEO) Bavarezët po hasin shumë më tepër vështirësi nga sa mund ta kishin imagjinuar përballë skuadrës që mban vendin e para fu
Befasohet Bayern, Nurnberg kalon në avantazh (VIDEO) Bayern Munchen është befasuar nga Nurnberg në shtëpinë e këtyrë të fundit. Është Periera ai që ka dërguar topin në rr
Rihapet gara për titull, Dortmund ngec ndaj Nurnberg (VIDEO) Dortmund ka gabuar sërish në Bundesligë, duke barazuar 0-0 në udhëtim me Nurnbergun, barazimi i tretë në 5 ndeshjet e fu
Max Rugova, talenti kosovar që ka nënshkruar me FC Nürnberg Max Rugova (17/02/2000) është një nga emrat e rinj premtues në futbollin kosovar. Rugova karrierën e tij e ka filluar
Gjasula synon skuadrën e njohur gjermane Mesfushori shqiptar, Jurgen Gjasula nuk do të mund të inkuadrohet në Bundesligë me skuadrën e tij aktuale dhe po shikon
Sulmuesi gjerman i Nurnberg konvertohet në Islam Sulmuesi i ri gjerman, Danny Blum ka lënë fenë e tij të vjetër të krishterë, për t’u konvertuar në Islam, shkruan Bild.
Borussia Dortmund, tripletë për vendin e dytë (VIDEO) Pas fitores në Champions League ndaj Zenit Borussia Dortmund fiton edhe në Bundesligë. Në ndeshjen e javës së 23-të djem
Bayern fiton derbin, Dortmundi bën "manita" (VIDEO) Bayern Munchen nuk di të ndalet më. Edhe pas javës së 20 të Bundesligës skuadra e Pep Guardiolës nuk njeh rezultat tjetë
Gjermani, shqiptari kërcënon me bombë në tren Një kërcënim me bombë ka paralizuar për një kohë stacionin hekurudhor në Emskirchen të Bavarisë, Gjermania jugore. P
Pep me dhembje koke, Thiago 7 javë larg fushave Nga infermieria e Baayern Munchen vjen një lajm i keq mbi gjendjen fizike të Thiago Alcantaras. Mesfushori i talentuar s
Robben: Aksion "dehës", gol mjeshtëror (VIDEO) Bayern Munchen arriti të fitojë derbin e Bavarisë përballë Nurnberg me rezultatin e pastër 2-0. Ndeshja, e vlefshme për
Bundesliga, ndalet Schalke, fiton Leverkusen (VIDEO) Sapo janë mbyllur ndeshjet e orës 15:00 në Bundesligë të vlefshme për javën e 15-të të saj ku bie në sy barazimi në shtë
Nurnberg-Dortmund, fitorja “zbut” të ftohtin Temperaturat e ulëta në Gjermani kanë bërë që lojtarët të dridhen nga i ftohti. Sot starton java e 20-të e Bundesligës,
Bundesliga, Hamburg rikthehet te fitorja Takimi i orës 15:30 në Bundesligën gjermane mes Hamburg dhe Nurnberg u mbyll me fitoren e vendasve me rezultatin 2-0. Ha
Përfundojnë 5 sfidat e javës së 11-të në Bundesligë Përfundojnë 5 nga sfidat e Bundesligës gjermane. Bajerni ka shkatëruar Nurnbergun në derbin e Bavarisë, të njëjtën gjë k
Elis Bakaj vëzhgohet nga Nurnbergu Elis Bakaj është në planet e klubit të Bundesligës, Nurenberg. Trajneri, Dieter Heking, është shprehur dje për mediat gj
Arjen Robben, Ibrahimoviçi i Gjermanisë Arjen Robben pëson të njëjtin dënim si Ibrahimoviç. Robben është pezulluar me 2 ndeshje për shkak se ka fyer gjyqtarin k