999 rezultate për

nostra

Cosa Nostra vetëm shtypi butonin: Fijet që lidhin vdekjen e Falcones me “Gladio-n” 27 vjet pas vrasjes së gjykatësit Giovanni Falcone, të dhëna të reja kanë dalë në sipërfaqe të cilat vënë në dukje një v
Nostradamusi kishte parashikuar gjithçka mbi Notre Dame Zonja jonë (Notre Dame) do të qajë për të gjithë ne dhe do të shkëlqejë në distancë…Me ardhjen e pranverës një Kishë e t
Nostradamusi parashikon luftë të përgjakshme Turqi-Greqi në 2019: Lajmi bën bujë në mediat greke dhe turke Një ndër gazetat më të mëdha në Turqi, "Sabah" i është referuar një parashikimi të Nostradamusit, sipas të cilit Greqia
Parashikimet e Nostradamus për vitin 2019, janë të frikshme Parashikimi i Nostradamus për vitin 2019 mund t’ju bëjë të ndryshoni mendim. Sipas “profetit” që mbart me vete një n
Parashikimi i frikshëm i Nostradamus për 2019-n 2019-ta po afron dhe nëse ishit optimistë se do të jetë më i mirë se viti që po lemë pas, parashikimi i Nostradamus mund
Fillimet e mafias, si limonat sollën lindjen e Cosa Nostra-s në Siçili Nga Ola Olsson Mafia siçiliane është ndoshta sot organizata më e famshme kriminale në botë. Ajo njihet se ekziston të
Zbardhet letra nga BE për Ramën, kanë një këshillë për teatrin (FOTO LAJM) Europa Nostra, zëri i trashëgimisë kulturore në 40 vende të Europës i ka shprehur shqetësimin kryeministrit Edi Rama për
Italianët kërkojnë dënim të rëndë për shqiptarin e "Cosa Nostra-s" që zbuloi Habilajt Janë dënime të rënda ata që janë kërkuar nga prokuroria lidhur me disa persona të pandehur pjesë e një megaprocesi kundë
Mes 12 monumenteve më të rrezikuara botërore radhiten edhe 3 shqiptare Një thesar mund të humbasë përgjithmonë. Kështjella e Sammezzano, në Reggello, në provincën e Firences, ka hyrë në listë
Tërmet i tmerrshëm dhe goditje asteroidësh, parashikimet e Nostradamusit në 2018 Parashikuesi i njohur francez, Nostradamus, besohet të ketë parashikuar disa nga ngjarjet më të rëndësishme të historisë
Luftra, vdekja e Papës, tërmete dhe zjarr: Parashikimet e frikshme të Nostradamusit për 2018 Ccdo fundvit, konspiracionistët i referohen të ashtuquajturave profeci të Nostradamusit duke paralajmëruar përmes tyre n
E pabesueshme, mafia siçiliane ka ngritur bazë në Shqipëri Organizata më e fuqishme kriminale italiane “Cosa Nostra” ka ngritur bazat e saja në Shqipëri. Lajmi i bujshëm bëhet
Komandonte mafiozët e Italisë, arrestohet "trashëgimtarja" e Toto Riinas (FOTO LAJM) Antimafia italiane ka arrestuar një grua e cila ishte në krye të grupit mafioz sicilian "Cosa Nostra". Operacioni u b
Policia ndërhyn në zgjedhjet për kreun e Cosa Nostra-s, arreston 27 mafiozë Policia italiane ka arritur që të prishë zgjedhjet në kupolën e Cosa Nostras. Të paktën 27 persona kanë përfunduar n
Toto Riina, misteret që mori me vete bosi më i madh i mafias Bashkë me Bernardo Provenzanon, i cili kish ndërruar jetë në 13 korrik 2016, formonin dyshen e tmerrshme të Cosa Nostras
Detajet për arrestimin e Habilajt: Organizata furnizonte me kanabis ‘Cosa Nostra’-n Për gazetarin Artan Hoxha, arrestimi i Moisi Habilajt, i përfolur si kushëri i Saimir Tahirit, sot nga policia italiane,
A arrestua dhe lirua në Tiranë, Artan Hoxha rrëfen bossi-n shqiptar që ka lidhje me "Cosa Nostra-n" Gazetari Artan Hoxha ka qenë i ftuar në studion e emisionit “Kjo javë” të gazetares Nisida Tufa në News24 për të folur p
Jankuloska ironinzon ambasadorin Garrett, e quan "Nostradamus" Ish-ministrja e MPB-së, Gordana Jankuloska, ka ironizuar ambasadorin britanik në Maqedoni, Charles Garrett, duke e quajt
Parashikimi i Nostradamus për vitin 2017: Ja si do të jetë ky vit që po vjen Ndonëse shpesh herë kanë rezultuar të pavërteta, profecitë e Nostradamus janë shumë të njohura pothuajse në të gjithë bo
Profecitë e Nostradamusit, ja çfarë do të ndodhë në vitin 2017! Nostradamus është profeti më i famshëm dhe më i komentuar i momentit mbi profecitë e tij të cilat shpesh herë janë konsi