999 rezultate për

njeriu

Liverpooli zhbllokon rezultatin ndaj Brighton (VIDEO) Pas pjesës së parë të mbyllur në barazim pa gola, me vendasit që shpërdoruan një 11 metersh, Liverpooli ka arritur të sh
10 golat më të bukur të Maradonës (VIDEO) Futbolli, Argjentina dhe e gjithë bota humbën Diego Armando Maradonën. Maradona, i cilësuar si një nga më të mirët në
Këngëtari shqiptar humb njeriun e afërm: Dhimbja për ty nuk do të shuhet kurrë Përmes një postimi në rrjetet sociale, këngëtari shqiptar nga Kosova, Meda, njofton se ka humbur tezen e tij. Ai ka p
Ronaldo njeriu i ndeshjes, Juventusi mposht lehtësisht Cagliarin (VIDEO) Juventusi ka arkëtuar pikët e plota në shtëpi ndaj Cagliarit duke fituar me rezultat 2 – 0, ndeshje e vlefshme për xhiro
Ndryshon lista! Kush është njeriu i tretë më i pasur në botë Elon Musk është bërë njeriu i tretë më i pasur në botë duke kapërcyer kështu themeluesin e Facebook, Mark Zuckerberg.
Njihuni me Malin e akullt që nuk është shkelur kurrë nga këmba e njeriut Nuk është mali më i lartë në botë, por me sa duket është më i vështiri për tu ngjitur. Mali Muchu Chhish, një masiv shkë
Shikoni si zhvendoset ndërtesa 5 katëshe pa u shembur asnjë tullë (VIDEO) Një godinë 5-katëshe në Shangai, me peshë 7600 tonë, u ngrit nga toka dhe u spostua në një vend të ri, duke përdorur tek
Biden krijon ekipin e tranzicionit, caktohet njeriu që do të përballet me Trump Ekipi i tranzicionit të zotit Biden nuk priti marrjen e vendimit përfundimtar të garës presidenciale që t’i përvishej pu
Pse sëmuremi më lehtë kur jemi të stresuar? Stresi afatgjatë ka një ndikim mjaft negativ në shëndetin mendor por edhe fizik. Kur njeriu përballet me stresin, tru
Zbulohet pse sëmuremi më lehtë kur jemi të stresuar? Stresi afatgjatë ka një ndikim mjaft negativ në shëndetin mendor por edhe fizik. Kur njeriu përballet me stresin, tru
Bleona Qereti për Trump: Njeriu më i mirë që njoh Këngëtarja shqiptare me famë në SHBA, Bleona Qereti e ka shprehur gjithmonë mbështetjen e saj për Trump. Në një intervis
Ardit Gjebrea humb njeriun e dashur: Në paqe shpirti yt! Moderatori dhe këngëtari i njohur Ardit Gjebrea ka humbur xhaxhain e tij. Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai në Instagram
Elvana merr lule nga njeriu i rëndësishëm në jetë, publikon fotot (FOTO LAJM) Pavarësisht se nuk është shumë aktive në rrjetet sociale, këngëtarja Elvana Gjata ditën e sotme ka treguar se po kalon d
"Xhihani" merr lajmin e hidhur, njeriu më i shtrenjtë i aktorit ndërron jetë (FOTO LAJM) Aktori shumë i njohur turk, Erkan Petekkaya ka marrë një lajm të hidhur. Nëna e aktorit, Sherife është ndarë nga jeta. A
Njeriu i saj i shtrenjtë ndahet nga jeta, Andrra jep lajmin me foton speciale (FOTO LAJM) Andrra Destani, bashkëshortja e këngëtarit të njohur Sinan Hoxha, ka njoftuar me anë të një postimi në “Instastory”, se
Pamjet e ekzekutimit nga lufta në Karabak shkaktojnë indinjatë Një video e postuar në një aplikacion mesazhesh e cila tani nuk figuron me, tregon ata që duket të jetë dy armenë me uni
​Shkencëtarët zbulojnë përbërjen e gjakut të njeriut që tërheq mushkonjat Një ekip studiuesish në Universitetin Rockefeller në Nju Jork kanë zbuluar se çfarë tërheq mushkonjat te njerëzit. Hu
Merr fund dilema, sa ujë duhet të pini në ditë për të mbajtur trupin në formë Dehidratimi është faktor kyç në shtimin në peshë, thonë studimet shkencore mbi rëndësinë e ujit në organizëm. Uji është
Organizmi i njeriut njeh vetëm dy stinë Viti përbëhet nga katër stinë dhe këtë e dimë të gjithë. Por duket se organizmi i njeriut njeh vetëm 2. Sipas një stu
Kanë shokuar mjekët, gjërat më të pazakonta që janë gjetur trupin e njeriut (FOTO LAJM) Mjekët kanë listuar disa nga gjërat më të çmendura dhe të pabesueshme, që ata kanë gjetur në trupat njerëzorë. Nga bi