999 rezultate për

nivelet

Kujdes! Me këtë veprim po i dëmtoni shëndetin qenit tuaj Kujdes kur i bërtisni qenit tuaj! Një studim i publikuar këtë javë nga studiuesit në Portugali zbuloi se qentë që tra
Rritet niveli i ujit i Liqenit të Ohrit Niveli i ujit në Liqenin e Ohrit është për dy centimetra më i lartë se dje, por ende është për një centimetër më i ulët
Një Çernobil i dytë? Alarm radioaktiv pas shpërthimit në Rusi Nivelet e rrezatimit pranë vendit ku ndodhi një shpërthim vdekjeprurës i raketave në veriun e largët të Rusisë u regjis
Hapet gara për drejtor burgjesh, shkarkime masive në nivelet më të larta Në kuadër të reformimit të burgjeve, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka urdhëruar menjëherë shpalljen e thirrjes p
Kripa e detit e dobishme për flokët dhe fytyrën Na ka ndodhur shumë herë që gjatë plazhit të jemi të detyruar t’i mbajmë flokët me kripën e detit për arsye të ndryshme.
"Shkrin" jugu, lindshmëria në nivelet më të ulta historike (FOTO LAJM) Në rrugicat e Dhoksatit, fshat në Gjirokastër, është thuajse e pamundur të ndeshesh me ndonjë të ri. Edhe pse popull
Zbuloni disa mënyra si të shmangni stresin Një kërkim i ri ka zbuluar që njerëzit 60 e ca vjeç që punojnë në punë shumë stresante dhe kanë pak liri dhe mundësi për
Pse ju shkohet në tualet para se të flini gjumë? Pyetja e parë që mjeku do t’ju bëjë nëse ankoheni se duhet të urinoni gjithmonë në mes të natës është: "U zgjuat nga gju
Falcao largohet nga Monaco, Milani në pritje Sipas mediave spanjolle dhe portugeze Radamel Falcao ka vendosur të largohet në fund të sezonit nga Monaco, shkruan Albe
Griezman: Juventusi superior në të gjitha nivelet Antoine Griezmann, sulmuesi i Atletico Madrid, ka komentuar humbjen 3-0 të pësuar kundër Juventus-it . Këto kanë qen
Ende s'ka marrëveshje, fëmijët ngelin pa mësim Ende nuk është arritur ndonjë marrëveshje ndërmjet Qeverisë së Kosovës dhe mësimdhënësve për ndërprerjen e grevës në ars
Sadiku: Jam i lumtur të rikthehem tek Lugano Në një intervistë për mediat zviceranë, sulmuesi shqiptar, Armando Sadiku shprehet mëse i lumtur për transferimin te Lua
Ruani fëmijët, rikthehet balena blu Është shfaqur sërish në Itali loja e rrezikshme virtuale “balena blu”. Policia italiane e qytetit të Barit ka ndërhyrë n
Shevchenko: Gattuso mund ta rikthejë Milanin në nivelet e larta Derbi i Milanos është “pas derës” dhe njëri prej lojtarëve që i ka dhuruar gola me shumicë kësaj ndeshjeje është Andrij
Diabeti mund të zbulohet më shpejt Shenjat paralajmëruese të diabetit të llojit 2, mund të zbulohen edhe 20 vite përpara diagnostikimit të sëmundjes, thonë
Si ndikon lënia e duhanit në shëndetin tuaj Lënia e duhanit në çfarëdo moshe rrit jetëgjatësinë, duke mundësuar ndalimin e zhvillimit të sëmundjeve malinje ose ndon
Nëse vuani nga këto sëmundje, mos e përdorni kurrë uthullën e mollës Uthullës së mollës, eliksirit të shëndetit dhe të bukurisë, me veti anti-fungale, antibakterial i janë gjetur ndër vite
Mos pini ujë gjatë konsumimit të ëmbëlsirave, ja çfarë i ndodh trupit! Pirja e ujit gjatë ngrënies së një ëmbëlsire mund t’ju japë sasi më të madhe të sheqerit, konfirmon studimi i ri. H
Thomas Tuchel flet për të ardhmen e Rabiot Trajneri i ri i Paris Saint- Germainit, Thomas Tuchel, nuk dëshiron largimin e Adrien Rabiotit nga Parisi pas interesimi
Këto janë shenjat që tregojnë se keni çrregullime hormonale Ndiheni të fryrë, të acaruar ose thjesht nuk është dita juaj më e mirë? Çrregullimi hormonal mund të jetë fajtori. Hormo