999 rezultate për

nitĂs

Aeroporti “Adem Jashari” fitues i dy çmimeve prestigjioze Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” dje ka marrë njoftimin se është shpallur fitues i çmimeve prestigjioz
PDIU kujton me nderim rilindasin arvanitas Aristidh Kola Shqiptarët kujtojnë me nderim 15 vjetorin e ndarjes nga jeta të një prej rilindasve të fundit të kombit tonë, Aristidh K
Arvanitasit lule tek varri i Enver Hoxhës Arben LlallaNë vitin 1985, disa shtetas grek me kombësi të fshehur shqiptare nga Tiqeroja që gjendet afër kufirit
Meta dhe Arvizu vizitojnë gjimnzain "Ramiz Aranitasi" në Çorovodë Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta së bashku me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara, z. Aleksandër Arvizu vizituan sot sh
Idrizi: Shtetësi për çamët artodoks, arvanitasit dhe presidentin, Karolos Papulias PDIU ka shprehur mbështetje të plotë për nismën e kryeministrit, Sali Berisha për dhënien e shtetësisë të gjithë shqipta