999 rezultate për

nisma-s

Nuk bëhet kuorumi, Veseli sfidon deputetin e NISMA-s Kuvendi nuk e ka vazhduar seancën në orën e paraparë për shkak të mungesës së kuorumit, ndërsa Kadri Veseli i ka thënë d
Deputeti i NISMA-s: Çeku dhe ky matrapazi lejuan manipulimet me veteranët Deputeti nga radhët e Nismës për Kosovën, Enver Hoti, ka reaguar ndaj presidentit Thaçi, i cili ka thënë se s’ka më shum
Deputeti i NISMA-s kërkon të burgoset ministri Lekaj Deputeti i Nisma Socialdemokrate, Milaim Zeka, në seancën e Kuvendit të Kosovës ka kërkuar burgosjen e ministrit të Infr
Deputetja e PDK-së sulmon ministrin e NISMA-s Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, ka reaguar ndaj një lajmi me titull “ Vdekjet në vendin e punës, ministri Reçica th
Ministria e NISMA-s ia lë në dorë projektin milionësh anëtarit të partisë Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) e ka zgjedhur një anëtar të Nismës Socialdemokrate për koordinato
Deputetja e NISMA-s përplaset me Listën Serbe Në seancën që Kuvendi i Kosovës po mban për ditën e të pagjeturve, është zhvilluar një debat në mes të deputetes nga Lis
PDK nuk heq dorë kundër NISMA-s, frikë për zgjedhje të parakohshme Është komplikuar edhe më shumë miratimi në Parlament i Bordit të Agjencisë së Akreditimit. Kjo për shkak se partia më e
Deputeti i NISMA-s thotë se Limaj i ka meritat që Hashimi firmosi në Malin e Zi Haxhi Shala, deputet i Nismës, thotë se kryetari i kësaj partie dhe zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj, është më meritor
Deputeti i NISMA-s lëshon akuza të rënda për Gjykatën Speciale Haxhi Shala është paraqitur i neveritur nga politikat e presidentit të Kosovës Hashim Thaçit, veçanërisht pas tërheqjes
Kryetari nga radhët e NISMA-s dëshmon në gjyq për Limajn Kryetari i komunës se Malishevës, Ragip Begaj ka dëshmuar në rastin e njohur si rasti i Bellanicës. Begaj gjatë marrj
Berisha i thotë Dedës Nip i Beogradit 43 deputetë të Kuvendit të Kosovës, të premten e kaluar i dhanë “dritën jeshile” shfuqizimit të Gjykatës Speciale. Nd
Deputeti i NISMA-s kritikon Ramush Haradinajn Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha ka shkruar në Facebook se Mali i Zi quhet mik vetëm sa për politikë ditore,
A do i bashkohet NISMA-s Aida Dërguti? Deputetja Aida Dërguti gjatë ditës së djeshme ka bërë të ditur se tashmë largohet nga çdo post të cilin kishte në Lëviz
Këto janë fjalët e para të NISMA-s pas zgjedhjeve Shefi i Grupit Parlamentar të Nisma për Kosovën, Bilall Sherifi ka folur për balotazhin zgjedhor te mbajtur dje në Kosov
EXIT POLL/ Sa % marrin kandidatët e LDK, PDK, VV dhe NISMA-s në Pejë Sipas rezultateve të Exit Polleve për zgjedhjet lokale në Kosovë të bërë nga Gani Bobi, rezultatet për kandidatët janë s
Haradinaj dhe Limaj ua lirojnë vendin dy deputetëve të PDK-së PDK-ja e Kadri Veselit, e cila doli jo mirë nga zgjedhjet e 11 qershorit pasi iu përgjysmua numri i deputetëve, pas marr
Deputeti i Nisma-s: Përpos kryeparlamentarit, PAN-i bën edhe këtë hap me 3 gusht! Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka caktuar 3 gushtin ditën kur do të mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Repub
Sa vota morën kandidatët e NISMA-s në zgjedhje Nisma për Kosovën e cila në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit ka konkurruar në koalicion parazgjedhor me koalicionin P
Ja çfarë ndodh në Kosovë nëse dështon mocioni i NISMA-s Mocioni për rrëzimin e qeverisë "Mustafa" pritet që të dërgohet në Kuvend, pasi Nisma për Kosovën ka arritur të mbledhë
Deputetja e NISMA-s: Brenda javës do jenë gati 40 nënshkrime për rrëzimin e qeverisë Mocioni për votëbesimin e Qeverisë, i iniciuar nga Nisma për Kosovën tashmë ka filluar që të nënshkruhet nga disa depute