999 rezultate për

nikolla

VMRO zhytet në heshtje, nesër zgjidhet kryetari i Kuvendit Të hënën pritet që në Kuvend të zgjidhet përbërja e re e Komisionit për Zgjedhje dhe Emërime dhe të vazhdohet seanca kon
Nikolla shpërthen ndaj Kryemadhit: E dyta herë që më surprizon negativisht Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka reaguar sërish ndaj deklaratave të Monika Kryemadhit në emisionin “Kjo Javë” në
Kërcënimi i Mynyr Konit, Nikolla: Të gjithë para drejtësisë! Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, pasi ka dalë nga ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda ka deklaruar se të gj
Debati me Blushin në Kuvend, Lindita Nikolla kërkon falje publike Seanca e sotme plenare ditën e sotme është shoqëruar me replika të forta mes deputetit të LIBRA-s Ben Blushi, kryeminist
Debati PS-LSI për arsimin, Nikolla: Kemi një klimë të mirë bashkëpunimi Debatin mes PS dhe LSI për arsimin, ministrja e Lindita Nikolla e shikon si një klimë të mirë bashkëpunimi. Në studion
PS-LSI nxjerrin “shpatat”, pas sherrit Kryemadhi-Nikolla plasin akuzat për policinë (FOTO LAJM) Ylli Manjani ende vazhdon akuzat ndaj qeverisë së Ramës dhe asaj çfarë është bërë deri tani. Sot në rrjetin social Twitt
Akuzat e Kryemadhit, reagon Nikolla: Jam e habitur... Gjatë ditës së sotme, Monika Kryemadhi ka sulmuar Maturën Shtetërore si edhe iniciatorët e saj siç ishin, kryeministri i
Sela: Deklarata i ka rrënjët në Gostivar, Zaev nuk ka pse t’i japë llogari Ivanovit “Ka qenë vera e vitit 2015 kur jemi ulur dhe kemi bërë platformën.” Me këto fjalë i komenton lideri i LR-PDSH-së Ziadin
Sqaron MPB: Koçan është i dyshuar, jo i dënuar Kanë kaluar katër ditë që nga momenti kur Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë shpalli në kërkim biznesmenin Sea
Nis mbledhja e Ramës me ministrat që pritet të shkarkohen Ka nisur mbledhja e kordinatorëve në selinë roze ku pritet të diskutohet dorëheqja e Tahirit dhe 7 minitrave të tjerë të
LSDM i përgjigjet VMRO-së: Ndryshimet janë shpëtim për Maqedoninë Përmes një komunikate, LSDM ka reaguar ndaj intervistës së kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, i cili tha më h
Fitoi medalje ari në Beograd, ja shpërblimi që do të marrë Smajlaj Ministrja e Arsimit dhe Sporteve, Lindita Nikolla, ka pritur kampionin e Evropës në kërcim së gjati, Izmir Smajlaj. Mini
Shekerinska: Nuk vendosim ne për Platformën Shqiptare (VIDEO) Zëvendës kryetarja e LSDM-së, Radmilla Shekerinska, gjatë një takimi që ka zhvilluar me gazetarët, ka thënë se LSDM-ja n
Gruevski, i gatshëm të nisë luftë për t'i shpëtuar drejtësisë Retorika e kreut të VMRO-së Nikolla Gruevskit, duket se është ashpërsuar shumë sidomos pas prezantimit të Platformës shq
Basha e akuzon për vilën shumëmilionëshe, ja si përgjigjet Nikolla Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka reaguar pas akuzave të kreut të Partisë Demokratike, i cili tha se është bërë me
VMRO DPMNE, nesër në protestë kundër qeverisjes së re BDI-LSDM Ish kryeministri dhe kryetari aktual i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski paralajmëroi ditën e djeshme masa për të mos le
Gjykata dënon me 2 000 euro prokuroret e PSP-së, ja reagimi i Gruevskit Gjatë seancës së sotme në Gjykatën Themelore ku i akuzuar është ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, gjykatë
Ramadani: Mbrapa platformës maqedonase qëndron Gruevski Analisti politik, Ismet Ramadani në një deklaratë për “A1on” theksoi se pas thirrjes së Partisë Socialiste të Maqedonis
LSDM: Gruevski ka mbaruar, Maqedonia do të shkojë përpara Me anë të një komunikate për shtyp, LSDM-ja i është përgjigjur Nikolla Gruevskit lidhur me intervistën e tij në televizi
Kurz në Maqedoni, pritet të takohet me Nikolla Poposkin Kryesuesi me OSBE-në për vitin 2017 njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Austrisë, Sebastian Kurc, pr
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}