999 rezultate për

nikoliq

Duda nevrikoset me një deputete serbe Në mbledhjen e Komisionit parlamentar për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për persona të Pagjetur dhe Peticione u
Pas vrasjes të Ivanovic kërcënohet me jetë edhe një politikan serb Një ditë pas vrasjes të politikanit serb, Oliver Ivanoviq, një politikan tjetër është i kërcënuari i radhës. Burime t
Del sekreti shtetëror rreth vrasjes së Arkanit (VIDEO) Kanë kaluar 17 vjet, dhe vrasja e Arkanit mbetet po aq intriguese për publikun. E kush është urdhërdhënësi i likuidimit
Nikoliç: Shqiptarët po kërkojnë luftë Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç, pas takimit me Këshillin Kombëtar të Sigurisë në Beograd, deklaroi se çdo tentat
Jovanovic-Nikoliqit: Këto deklarata dëmtojnë dialogun dhe Serbinë Presidenti serb Tomisllav Nikoliq mbrëmë ka deklaruar se nëse Kosova futet në UNESCO duhet të ndërpriten bisedimet me Pr
Tahiri-Nikoliqit: Nëse shkëpusni dialogun, humbi anëtarësimin në BE Presidenti i Serbisë, Nikoliq mbrëmë për mediat serbe ka deklaruar se nëse Kosova anëtarësohet në UNESCO atëherë do të p
Nikoliq: Nëse Kosova anëtarësohet në UNESCO, ndërpresim dialogun me Prishtinën Presidenti serb Tomisllav Nikoliq ka deklaruar se do të ndërpriten bisedimet me Prishtinën nëse Kosova do të futet në UN
Pas Hungarisë mbyll kufijtë edhe Serbia Presidenti serb Tomislav Nikoliq, ka deklaruar sot se Serbia do të jetë e gatshme të përforcojë sigurinë në kufijtë e sa
Nikoliq do të vizitojë Maqedoninë dhe Greqinë Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Maqedoni dhe Greqi. Gjatë këtij takimi N
Nikoliç: Nuk hyjmë në BE nëse kusht është njohja e Kosovës Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç ka theksuar se dy qëllimet kryesore të tij janë ruajtja e trashëgimisë kulturore
SHBA-Serbisë: Shmangni provokimet ndaj Kosovës “Shtetet e Bashkuara fuqishëm i mbështesin aspiratat e Serbisë që t’i bashkohet Bashkimit Evropian dhe dialogun e Serbis
Nikoliç i kërkon Ban Ki-moon pengimin e anëtarësimit të Kosovës në UNESCO Presidenti i Serbisë, Tomisllav Nikoliç, ka kërkuar mbështetjen e sekretarit të përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara Ban
Reagon Presidenca: Nikoliçin e nervozon realiteti i Kosovës Mediat raportuan për sjelljen arrogante dhe të pakulturë të presidentit të Serbisë, Tomisllav Nikoliç ndaj presidentes s
Platforma e Nikoliq / Krahinë serbe brenda Kosovës Platforma për Kosovën e përpiluar nga presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliq, do të dërgohet në parlamentin serb më së l
Platforma e Nikoliq i jep Kosovës autonomi por jo pavarësi Sipas asaj që raportojnë mediat serbe, Platforma e re për Kosovën e presidentit Tomislav Nikoliq i është dërguar kryemin
Nikoliq: Kosovës autonomi si në RSFJ, veriu me Serbinë Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliq , ka prezantuar platformën e re për Kosovën, e paralajmëruar me zhurmë si një "zgj
Nikoliq: Kosova pengesë për anëtarësimin e Serbisë në BE Presidenti i Serbisë Tomislav Nikoliq, deklaron se pengesa e vetme për hyrjen e shtetit të tij në Bashkimin Europian ës
Nikoliq: Serbia nuk do ta njohë kurrë pavarsinë e Kosovës Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq ka përsëritur se Serbia nuk do ta njohë kurrë pavarësinë e Kosovës, duke theksuar se
Gjakovarët nuk lejojnë pelegrinët serbë të futen në Kishë (VIDEO) Shoqata “Thirrjet e Nënave” dhe Lëvizja Vetëvendosje kanë penguar autobusin që solli pelegrinët për të mos i lejuar të h
Daçiç si Vuçiç: Serbia nuk heq dorë nga BE-ja as nga Kosova Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka deklaruar se Serbia nuk do të heqë dorë nga rruga evropiane dhe as nga Koso