999 rezultate për

nike

BE-Britanisë: Bisedojmë për biznes pas divorcit François Hollande i tha kryeministres britanike Theresa May se, BE nuk është e përgatitur për të diskutuar të ardhmen e
Bezak, i frikësuar se kriza politike mund të kthehet në ndëretnike Ambasadori i Sllovakisë në Shkup, Martin Bezak vizitoi sot komunën e Kumanovës, ku është takuar me kryetarin e kësaj ko
Topi: Situata parazgjedhore e rëndë, jo qeveri teknike Partia Fryma e Re Demokratike ka mbledhur Kryesinë për të diskutuar për situatën politike në vend dhe zgjedhjen e strukt
Bundestagu, i shqetësuar se kriza politike në Maqedoni mund të kthehet në ndëretnike Komisioni për Çështje Evropiane në kuadër të Dhomës së Poshtme të Parlamentit gjerman, sot pas informacionit të përgatit
Tusk-britanikëve: Faleminderit dhe mirupafshim! Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk pasi pranoi njoftimin zyrtar nga Londra për fillimin e procesit të daljes s
EMOCIONUESE/ Kur Mariza Lino i betohej shqiptarëve për besnikëri të SHBA-ve ndërkohë që vendi digjej (FOTO LAJM) Shqipëria ishtë në flakë gjatë ditëve të fundit të marsit ku ishte shënuar mbytja e anijes shqiptare "Katri i Radës" pre
Kur Leka Zogu I organizonte Ushtrinë e Shqipërisë Etnike (FOTO LAJM) Ishin të shumtë të rinjtë shqiptarë që jetonin dhe punonin, apo dhe që kishin lindur jashtë trojeve shqiptare, që në vit
4 mesazhet e Bashës, a do ta braktis opozita çadrën për të shkuar në zgjedhje? Në muajin e dytë të protestës me turne para Kryeministrisë, me qëllim rrëzimin e qeverisë “Rama” dhe krijimin e një qeve
Mjekët kërcejnë rreth pacientit pa ndjenja në sallën e operimit (VIDEO) Pesë mjekë janë filmuar në një video të “egër” duke u tallur me një person të shtrirë në një krevat kirurgjie. Grupi
“Daily Mail” tërbon Britanikët, “Harroni Brexit, shikoni kush fitoi betejën e këmbëve” (FOTO LAJM) “Harroni Brexit, shikoni kush fitoi (Leg-it) këmbët”. Ky është titulli me të cilin tabloidi britanik “Daily Mail” në
Basha: Pa qeveri teknike nuk hyj as në zgjedhjet e Kavajës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha në një intervistë dhënë gazetares Desada Metaj për “Opinion” është shprehur
“Agresioni rus”, tanke nga Britania i bashkohen NATO-s në Estoni Pajisje të ushtrisë britanike, duke përfshirë edhe tanke, mbërritën kësaj jave në Estoni. Kjo është pjesë e një lëviz
Lotaria amerikane, Ambasada e SHBA paralajmëron aplikantët të kenë kujdes Ambasada amerikane në Tiranë ka publikuar ditëne sotme një njoftim për të gjithë aplikantët e lotarisë. Në njoftimin
Zyberi: Platforma dha alibi për shpëtimin e Gruevskit dhe Ivanovit Partitë politike shqiptare në mënyrë të gabuar e nënshkruan dhe e prezantuan deklaratën dhe me këtë i dhanë alibi presid
Qeveri teknike? Fleckenstein ka një mesazh të fortë për Bashën Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Evropian Knut Fleckenstein, pohon se nëse procesi i implementimit të reformës
Rama: PD të harrojë qeverinë teknike dhe shtyrjen e zgjedhjeve Kryeministri i vendit, Edi Rama i bën thirrje Partisë Demokratike që ta harrojë qeverinë teknike. Në fjalimin e përja
Duhanpirësit mund të parandalojnë kancerin në mushkëri vetëm në këtë mënyrë Duhanpirësit duhet të sigurohen të konsumojnë më shumë fruta dhe perime për të parandaluar sëmundjen vdekjeprurëse të mu
Ndalimi i zakoneve prapanike, zbulohet dokumenti që ndalonte drekat në mort…(FOTO LAJM) Ish-drejtori i Arkivit të Ministrisë së Brendshme, Kastriot Dervishi me anë të një postimi në Facebook ka publikuar nje
12 skulpturat më të veçanta të krijuara ndonjëherë (FOTO LAJM) Çdo qytet që ju vizitoni ka skulpturat dhe statujat e veta unike, por disa prej tyre ju bëjnë t'i shikoni dy herë, e pas
Sulmi në Londër, ja momenti dramatik i largimit të kryeministres May (VIDEO) Mediet britanike kanë publikuar një video në të cilën shfaqet kryeministrja Theresa May, e cila vrapon e tmerruar për tu
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}