999 rezultate për

ngjyrat

Brenda ditëlindjes gjigante të Kiara Titos, nuk mungoi as Butrint Imeri (FOTO&VIDEO) Mbrëmjen e kaluar Kiara Tito ka festuar 25-vjetorin e saj në një festë mes miqsh e njerëzve më të dashur. E veshur me fu
Ngjyrat e vetme dimërore që ju bëjnë të dukeni të veshura shtrenjtë (FOTO LAJM) Jo rastësisht ngjyrat që shihni më shpesh tani janë tonalitete të bezhës, kafes, portokallisë apo kremit. Ka diçka tek k
Megi Pojani e veshur me ngjyrat e flamurit të komunitet rom? Megi Pojani, për publikun shqiptar njihet si aktore e cila ka marr pjesë në disa premiera filmi dhe një vajzë aktive në
Që të jeni një hap para, këto janë ngjyrat e thonjve për 2021-shin (FOTO LAJM) Për të gjitha ato vajza që pëlqejnë të jenë një hap para me trendet e momentit na lejoni t’ju prezantojmë me ngjyrat e t
Sa ngjyra arrini të dalloni në foto? Ky test tregon shumë detaje për ju Njerëzit nuk i dallojnë të gjithë njësoj ngjyrat dhe kjo vjen për shkak të qelizave konike që të gjithë ne kemi brenda n
Festat e Nëntorit, ujëvara e Niagarës ndriçohet kuq e zi (FOTO LAJM) Me rastin e festave të Nëntorit, ambasadori shqiptar në Kanada, Ermal Muca ka ndricuar me ngjyrat kuq e zi ujëvarën e Ni
Që të jeni një hap para, këto janë ngjyrat e thonjve për 2021-shin (FOTO LAJM) Për të gjitha ato vajza që pëlqejnë të jenë një hap para me trendet e momentit na lejoni t’ju prezantojmë me ngjyrat e t
Pse gjithmonë tualetet janë në ngjyrë të bardhë? Mund të duket një ide e mirë për të bërë tualete me ngjyrë të errët në mënyrë që të maskoni çdo njollë që ndodh kur përd
Me shqiponjë dhe me ngjyrat e flamurit, detaji surprizues në veshje e Blendi Fevziut Një detaj në veshjen e gazetarit Blendi Fevziu në emisionin e së enjtes duket se nuk ka qenë aspak i rastësishëm. Në
Këto pesë ngjyra duhet t'i "zhdukni" nga muret e dhomës së gjumit Dhoma e gjumit është vendi ku ndihemi më së miri. Çdokush dëshiron të ndihet rehat dhe komod në dhomën e vet të gjumit,
Pse gjithmonë tualetet janë në ngjyrë të bardhë? Mund të duket një ide e mirë për të bërë tualete me ngjyrë të errët në mënyrë që të maskoni çdo njollë që ndodh kur përd
Pavarësisht vitit, këto ngjyra do të jenë gjithmonë në modë në vjeshtë (FOTO LAJM) Vjeshta karakterizohet nga nuancat shumëngjyrëshe të gjetheve të rëna. Tonet e portokallisë, kafes dhe të verdhës... ka
"Edhe pse po vesh ngjyrat e gabuara, pac fat", Boeteng ngacmon Vidalin (FOTO LAJM) Arthuro Vidal ka mbërritur në Milano dhe shumë shpejt pritet të zyrtarizohet te skuadra e Interit. Mesfushori do të v
Pavarësisht vitit, këto ngjyra do të jenë gjithmonë në modë në vjeshtë (FOTO LAJM) Vjeshta karakterizohet nga nuancat shumëngjyrëshe të gjetheve të rëna. Tonet e portokallisë, kafes dhe të verdhës... ka
Vjeshta është "pas dere", 5 ngjyrat që do të jenë domosdoshmëri e sezonit (FOTO LAJM) Vjeshta është mundësia e artë që na jepet për të shpalosur talentin në kombinime veshjesh. Mund të luajmë me ngjyra,
Nuk do i besoni syve, Manjola Nallbani super në formë (FOTO LAJM) Monjola Nallbani është një këngëtare mjaft e dashur për publikun shqiptar, këngët e së cilës dëgjohen gjithandej. Por
Për t'u dukur të veshur shtrenjtë, këtë verë vishni këto ngjyra (FOTO LAJM) Këtë verë mund të vishni ç'të doni, vetëm me një kusht: të jenë në ngjyrat më lart! Ngjyrat kanë fuqinë të krijojnë
Ngjyrat më të bukura të thonjve për pjesën e mbetur të verës (FOTO LAJM) Kur vjen puna tek thonjtë, asnjëherë s’kemi mjaftueshëm ide për dizajnin e radhës. Jo gjithçka që mund të jetë trendi i
Fosilet e jashtëzakonshme zbulojnë se si insektet e lashta përdornin ngjyrën për tu maskuar Ngjyrat e ndritshme mund të përdoren si kamuflazh, ose për të ndihmuar në mirëmbajtjen e temperaturave të trupit. Një
Hulumtime të reja tregojnë se kafshët mund të shohin ngjyrat që nuk mund t’i imagjinojmë Spektri i dritës është përgjegjës për shumë gjëra. Ngjyrat që shohim varen plotësisht nga gjatësia e valëve të ndrysh