999 rezultate për

ngjarjet

Kush po i vret shqiptarët në burgjet greke? Dyshime se ngjarjet nisin nga një marrëveshje e prishur Burgjet greke janë kthyer në një varrezë të vërtetë për të burgosurit shqiptarë, ku për 17 muaj janë therur ose helmuar
Hoxha: Nuk guxoj të shkoj më në Shkodër Gazetari i njohur Artan Hoxha ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me profesionin e vështirë të gazetarit dhe sidomos në Shq
Po digjet për një ditë, ngjarjet historike që u përjetuan në Katedralen Notre Dame (FOTO LAJM) Katedralja e Notre Damit në Paris, një ndër ikonat e ndërtimtarisë religjioze, të hënën është përfshirë në flakë masive,
Mos e mbani stresin brenda vetes, ju vret Nëse arrini t’i largoni menjëherë nga mendja ngjarjet stresuese, do t’i bëni mirë shëndetit. Një studim i kryer nga “Psy
Zaev: Nuk ka më amnisti për ngjarjet në Kuvend Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev sot deklaroi se nuk ka paralajmërime për amnisti të re, as nga Ministria e Drejtës
Në këtë datë merret vendimi për ngjarjet e turpshme në Kuvend Pas gjashtë muaj gjykim, më 15 mars pritet që të shpallet vendimi për të akuzuarit për ngjarjet e përgjakshme të 27 pril
E FUNDIT/ Arrestohen dy ish-ministra dhe ish-kryetari i Kuvendit në Maqedoninë e Veriut Me urdhër të Prokurorisë për krim të organizuar dhe korrupsion janë arrestuar ish kreu i Kuvendit Trajko Veljanovski dhe
Tritoli trondit Fushë-Krujën, dy shpërthime brenda pak minutash Mesnata e djeshme ka qënë një makth për dy familje në Fushë-Krujë. Siç raportohet rreth orës 23:20 një shpërthim i f
Haradinaj i reagon Thaçit për "shkrirjen e borës" I pari i ekzekutivit, Ramush Haradinaj, një ditë pas statusit të çuditshëm që bëri i pari i shtetit, Hashim Thaçi, ka th
S'ka ndryshime thelbësore në aktakuzë për ngjarjet në Kuvend “Akuza për rastin e “27 Prillit” nuk ka pësuar ndryshime thelbësore dhe ngelet e njëjta vepër penale”, këtë e tha sot pë
Aksident, zjarr e grabitje me armë, ngjarjet që terrorizuan Durrësin 24 orët e fundit Qyteti i Durrësit është përballur me disa ngjarje terrorizuese brenda 24 orëve të fundit. Në mbrëmjen e djeshme rret
Ngjarjet që shënuan vitin 2018, nga vrasja e gazetarit Kashoggli tek takimi Trump-Kim Jong Un (VIDEO) Tërheqja e Shteteve të Bashkuara nga marrëveshja bërthamore me Iranin, rizgjedhja e presidentit rus, Vladimir Putin edhe
Deri të martën ka afat për të kërkuar amnisti Deri të martën të akuzuarit për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Maqedonisë do të mund të parashtr
Sot dëgjohen dëshmitarët e fundit për dhunën në Kuvend Gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvend, sot vazhdon në Gjykatën Penale me dëgjimin e pesë dëshm
Sëmuret në gjykatë i akuzuari për ngjarjet e prillit Sot, në seancën gjyqësore për ngjarjet e “27 prillit”, të akuzuarit Munir Pepiq iu përkeqësua gjendja shëndetësore dhe p
Takohet grupi i pajtimit për ngjarjet në Kuvend Grupi interpartiak parlamentar për integrim, reforma dhe pajtim sot duhet të mbajë takimin e dytë, ku i ftuar është edhe
Berisha: Ndaloni festën greke të "Oqi-t" në Shqipëri, ngjarjet në Bularat u organizuan nga "Asfalia" Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur sërish për ngjarjen ‘Kacifas’ në Bularat. Sipas tij festa e ‘Oqit’ (JO-së) nuk do
Edhe sot gjykohen ngjarjet e turpshme të 27 prillit Në Gjykatën Penale sot duhet të vazhdojë gjykimi për ndodhitë e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvendin e Republikës s
A ka folur me Cipras për ngjarjet në Bularat? Rama përgjigjet prerë Kryeministri Edi Rama është pyetur në lidhje me ngjarjet në Bularat. Pyetjes se nëse kishte folur me homologun grek A
Dalin përgjimet për ngjarjet në Kuvend, një shqiptar ka spiunuar te Gruevski Ka vazhduar edhe sot seanca gjyqësore për të akuzuarit e ngjarjeve të 27 prillit të vitit të kaluar ku u pushtua Kuvendi