999 rezultate për

ngarkesa

Serbët marrin përgjigjen e duhur nga Kosova, kalojnë vetëm dy kamionë me ushqime Importi i produkteve që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Heregovina ka shënuar rënie që nga vendosja e taksës prej 100 për
Rusët dështojnë në hapësirë, raketa u prishet në ajër (VIDEO) Raketa ruse Soyuz me dy austronatë në bord pësoi një defekt teksa nisej nga Kazakistani. “Një prej mekanizmave të rakete
Vendimi ekstrem, mbyllet plazhi i famshëm nga mbingarkesa e turistëve (FOTO LAJM) Autoritetet në Tajlandë kanë urdhëruar mbylljen e përkohshme të plazhit që u bë i famshëm nga filmi i Leonardo di Caprio
97 ngarkesa nga Kolumbia, ku gjendet pronari i 6 kuintal kokainë në Durrës Pronari i kompanisë "Arbri Garden" është shpallur në kërkim pas kapjes së 613 kg kokainë në kamionin e kompanisë së tij.
Ngarkesa e fundit e Habilajve në 2017, si i gjetën koordinatat me Iphone Sipas dosjes së re për Habilajt, Këta të fundit kishin planifikuar një dërgesë të fundit në 2017. “Lidhur me këtë n
Policia “peshkon” 56 kg marijuanë në ujërat e Korfuzit Policia ka gjetur dhe sekuestruar sasi të mëdha droge në ujërat detare të Korfuzit. Mësohet se ngarkesa e parë është
Zbulohet pajisja teknologjike "misterioze" që mban Messi Futbollisti i Barcelonës, Lionel Messi në muajt e fundit të sezonit të kaluar ka ka mbajtur një pajisje teknologjike që
Anijet do të paguajnë tarifë ekologjike Ditën e hënë, në mbledhjen e Këshillit të Ministrave u miratua me vendim të Këshillit të Ministrave rregullorja “Për mir
36 lokale pezullohen dhe gjobiten për akullin me mikrobe Pas kontrollit për tregtinë e akullit, Inspektoriati Shtetëror i Shëndetësisë ka pezulluar dhe ka marrë masën e gjobvëni
Thaçi: Harrojini zgjedhjet, shihni Botërorin! Hashim Thaçi ka postuar një fotografi në Facebook, ku shihet me disa fëmijë në një fushë sporti. Ai ka shtuar se do t
E zë ngarkesa në port, vdes 55-vjeçari Një 55-vjeçar humbi jetën sot në qytetin e Durrësit. Sipas policisë Fatmir Idrizi mbeti i plagosur teksa punonte në ngar
Marinarët e arrestuar në Jemen: Jemi bërë viktima të lojërave politike Kapiteni i anijes “EOS”, Arif Bakillari, i cili gjendet prej kohësh në një prej burgjeve të Jemenit, sëbashku me tre shq
Mbingarkesa, policia bllokon makinat e kromit Policia e ka bllokuar sot disa kamionë të cilët transportonin krom nga Bulqiza drejt Durrësit me pretendimin se kamionët
Mungesa e analizës së aflatoksinës, bllokohen 74 ton miellë në Kukës Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Kukës ka bllokuar më shumë se 74 ton miell në pikën e kalimit kufitar të Morinit, pasi
LDK: Qeveria me politika tatimore të padrejta Këshilli i Ekspertëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës i ka cilësuar si të padrejta politikat tatimore të qeverisë. Në
Mbingarkesa e rrjetit, ndërprerje në të gjithë vendin Ndërprerjet e dritave gjatë ditëve të fundit janë bërë të shpeshta për disa zona të kryeqytetit por jo vetem. CEZ Shpërn
Mbingarkesa, mungesë energjie në disa zona të Tiranës Mbingarkesa e krijuar në nënstacionin e Sharrës ka bërë që edhe gjatë ditës së mërkurë në disa zona të tiranës të ketë s
Ngarkesa dhe problemet në rrjet, ndërpriten energjia në disa zona Vazhdojnë ndërprerjet e energjisë elektrike për disa zona të vendit ku sipas CEZ Shpërndarje për shkak të një difekti të
Mbingarkesa e linjës, disa zona të Tiranës pa drita Mbingarkesa e rrjetit energjitik ka bërë që disa zona në Tiranë të vuajne mungesen e energjise elektrike gjatë mëngjesit
Kapen 250 kg drogë në portin e Vlorës Sekuestrohen 250 kilogramë drogë në një kamion në portin e Vlorës. Burime zyrtare të policisë së shtetit thanë se drog