999 rezultate për

nevojave

Soreca-Çuçit: Të bëhet sa më shpejt vlerësimi i dëmeve Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri Lugi Soreca ka kërkuar që të nisë menjëherë vlerësimi i nevojave të pas tërm
Zvicra, Gjermania e dytë. Sinjale për shtim të nevojave të krahut të punës Pas Gjermanisë, edhe nga Zvicra mbërrijnë sinjale për shtim të nevojave të krahut të punës. Ekspertët atje presin që
Kosova ka siguruar vetëm 50 përqind të nevojave për bukë Kosova vazhdon të mos ketë prodhimtari të mjaftueshme të grurit edhe në këtë vit, por në të njëjtën kohë vazhdon të jetë
Sela në konferencë për shyp: Më 27 prill u sulmuan nevojat e shqiptarëve (VIDEO) Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, në konferencën e parë për shtyp pas ngjarjeve të 27 prillit, ka falënderuar të gjithë at
Ja çfarë mund të kurojë mjedra nëse e konsumoni rregullisht Një filxhan me mjedra (rreth 123 gramë) përmban 64 kalori, 1.5 gram proteinë, 0.8 gram yndyrna dhe 15 gram karbohidrate
PD: Rama ka inkriminuar policinë sipas nevojave të tij Partia Demokratike ka publikuar sot emrat e disa zyrtarëve të lartë të Policisë të cilët sipas saj janë të implikuar në
Ademi: Reformat në arsim u përgjigjen nevojave të tregut të punës Ministri i Arsimit dhe Shkencës Abdilaqim Ademi merr pjesë në Samitin Global për Arsim i cili mbahet më 26 dhe 27 mars n
Shqipëria merr grantin 1 mln euro për TAP Instrumenti i Investimeve për Ballkanin Perëndimor miraton grantin prej 1.1 milion eurosh dhënë qeverisë shqiptare për h
Belle Air rrit flotën për t’iu përgjigjur nevojave të pasagjerëve Belle Air Europe ka shtuar kapacitetin e flotës për të bërë të mundur fluturimin e pasagjerëve te tij.Gjatë verës 2013 q
Tiranë, përfundon rikonstruksioni i rrugës “Pjetër Bogdani” Me një investim prej 40.9 milion lekësh Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin tërësore të rrugës “Pjetër Bogd
Vulin: Heqja e institucioneve serbe kundër nevojave të banorëve Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Aleksander Vulin, ka deklaruar sot në Mitrovicë se Serbia nuk do të
Basha dhe specialistët diskutojnë për planin urbanistik Kryetari Bashkisë së Tiranës gjatë mbledhjes me specialistë të grupit strategjik për Hartimin e Planit Urbanistik të Tir
Zgjedhjet lokale, delegacioni i ODIHR-it sot në Shqipëri Një delegacion i misionit të ODIHR-it do të vizitojë sot Shqipërinë për të vlerësuar përgatijet për zgjedhjet lokale të
Të hënën mbërrin misioni për zgjedhjet e 8 majit Pas marrjes së ftesës për të vëzhguar zgjedhjet e qeverisjes vendore në Shqipëri, të planifikuara për më 8 maj 2011, ODI
Ekspertë britanikë agazhohen rreth nevojave të Kosovës në fushën e sigurisë pas statusit Shefi i UNMIK-ut Soren Jesen Petersen e ka ftuar një ekipë ekspertësh nga Ministria Britanike e Mbrojtjes që të rishikoj