999 rezultate për

nesta

Mbrojtësi legjendar italian merr drejtimin e Frosinones Surprizon Frosinone. Trajneri i ri i skuadrës italiane, që nuk mundi të mbijetonte në Serinë A do të jetë ish-mbrojtësi
Nesta e mbyll aventurën me Perugian, ekipi i madh i Seria A mund ti hapë derën Alesandro Nesta nuk do të jetë më trajner i skuadrës së Perugian. Eliminimi në ndeshjen e play-off ndaj Veronës solli që
Nesta: Nuk kam asnjë kontakt me Fiorentinën "Në Perugia ndihem mirë, në fund të sezonit do të flasim për të ardhmen time. Ajo që them është se unë nuk kam nënshkrua
Nga Sheva tek Vieri, Maldini dhe Nesta: Kush ishin yjet që i dhanë lamtumirën Pirlos Andrea Pirlos e luajti mbrëmë ndeshjen e lamtumirës në “San Siro” përkrah shumë yjeve dhe ish-bashkëlojtarëve. “Mbrëmja
Alessandro Nesta emërohet trajner i skuadrës italiane, Perugia Klubi i njohur italian, Perugia ka emëruar ish-legjendën italiane, Alessandro Nesta si trajner të skuadrës së tyre. N
Klubi kinez me një komunikatë zyrtare për Andres Inestan Skuadra kineze, Tianjin Quanjian ka dhënë një komunikatë zyrtare për mesfushorin Andres Iniestan, ku mohon se kanë arrit
Andres Inesta dëmtohet dhe lë fushën e lojës (FOTO LAJM) Mesfushori spanjoll Andres Iniesta është lënduar kundër Atleticos, pasi ai u largua nga loja në minutën e 35'-të. Kap
Nesta tregon ëndrrën e mbetur peng Mbrojtësi legjendar i Milanit, Alessandro Nesta ka veshur edhe fanellën edhe të ekipit tjetër, ku drejtor sportiv është
Nesta flet rreth situatës së Milanit Alessandro Nesta pretendon se Milani ka shumë probleme, teksa zbuloi se shpreson që të trajnojë një ditë Lazion ose Ross
Stërvitet nga Nesta, Baggio mund të luajë me Shqipërinë Robert Baggio do të aktivizohet me skuadrën e Alessandro Nestës, Miami FC. Nuk wshtw shaka, por njw histori e vwrtet. N
Romanjoli zbarkon në Milano: Do të bëhem si Nesta Milani ka zyrtarizuar blerjen më të re për sezonin e ri, mbrojtësin Romanjoli. Ish-futbollisti i Romës ka zbarkuar në Mi
Seria A, 11-shja më e mirë në histori (FOTO) Në botën e futbollit nuk ka ndodhur asnjëherë që emrat e mëdhenj të zhdukën nga kujtesa e admiruesve të kësaj loje. N
Kolarov zgjedh formacionin e ëndrrave (FOTO) Mbrojtësi i Manchetser City-it, Aleksandër Kolarov ka përzgjedhur formacionin e ëndrrave. Serbi i cili do të rikthehet n
"Topi i Artë", Nesta: Absolutisht jo Neuer-it Edhe pse fitoi Botërorin "Brazil 2014" dhe është portieri më i mirë në botë për momentin, sipas Alessandro Nestas "Topi
Nesta: Milani do të rikthehet në Champions Ish-mbrojtësi i Milanit, Alessandro Nesta ka folur për ekipin e drejtuar nga Filippo Inzaghi, duke thënë se kuqezinjtë,
Lamtumirë futboll! 14 yjet që do të jenë "ish" (FOTO LAJM) Ky fundsezoni në futbollin europian dhe atë botëror do të mbahet mend edhe për largimin e disa ikonave të tij. Kështu, J
Nesta: Ky nuk është Milani im Pas largimit nga Champions League, Milanin e pret një fund me shije të hidhur në kampionat. Janë të pakët personat si is
Alessandro Nesta nis karrierën si trajner Alessandro Nesta do të jetë trajneri i ri i Montreal Impact. Ish-mbrojtësi i Milanit dhe kombëtares italiane, Alessandro
Nesta i jep fund futbollit: Dua të jem trajner Një karrierë e gjatë prej 20 vjetësh, e mbushur me trofe të fituar dhe shumë emocione, e cila filloj tek Lazio dhe do të
Milan, Nesta: Është herët për "funeralin" Ish-mbrojtësi i Milanit, Alessandro Nesta, nuk tregohet aspak i preokupuar për nisjen zhgënjyese të sezonit për skuadrën