999 rezultate për

nesimi

Punësimi i maqedonasve në emër të shqiptarëve, paralajmërohen ndryshime ligjore Punësimet e maqedonasve që deklarohen si shqiptarë nuk kanë të ndalur, ndërkaq Qeveria pretendon se nuk mund ta ndalë kë
Hendeku gjinor ende i lartë, zhvillohet forumi rajonal për punësimin e grave dhe vajzave Nga Evis Nasto FORUMI RAJONAL PËR PUNËSIMIN E GRAVE HENDEKU GJINOR, ENDE I LARTË NË VENDET E BALLKANIT PER
Rritet papunësia, 20 mijë të rinj dolën të papunë nga pandemia në tremujorin e dytë Papunësia tek të rinjtë shënoi rritje të dukshme në tremujorin e dytë të vitit, për shkak të shkurtimit të personelit në
Ndryshon skema për punësimin e mësuesve, kush favorizohet Ministria e Arsimit ka bërë ndryshime në udhëzimin për emërimin e mësuesve, pikërisht në muajin kur vendoset për vendpun
Punësimi në Greqi, punëtorët shqiptarë priten si heronj nga bizneset vendase Marreveshja e 1 majit mes dy shteteve fqinje për punësimin me procedura të përshpejtuara te deri në 10 mijë punëtorëve n
Koronavirusi, më shumë se 20.000 persona mbeten pa punë në Maqedoni Muajin e fundit në Agjencinë për Punësim janë çregjistruar mbi 20 mijë persona. Alsat radhit deri te lista e të dhën
"As krushqia, as partia", Rama i prerë për punësimin në shtet Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka dhënë detaje për fazën e rindërtimit. Ai bën thirrje për forcë të madhe punëtore
Punëtorët e thjeshtë mund të marrin viza pune, rregullat e reja të punësimit në Britani Punëtorët e thjeshtë, pa diploma nuk do të mund të marrin viza pune në Britaninë e Madhe pas Brexit. Qeveria ka njoft
Kurti: Sfida më e madhe është punësimi Kryeministri I Kosovës, Albin Kurti, thotë se një ndër sfidat më të mëdha që e presin është punësimi. “Sfida jonë më
Nemini: VMRO-DPMNE duhet t’u kërkojë falje shqiptarëve për të gjitha politikat e tyre antishqiptare që nga viti 1990 (VIDEO) Në emisionin e sontëm “Studio e Hapur” analisti Mahi Nesimi tha se VMRO-DPMNE duhet t’u kërkojë falje shqiptarëve për të
Zbulohen emrat e të arrestuarve në operacionin "Limit" Zbulohen emrat e të arrestuarve në operacionin "Limit". Ata dyshohen se janë pjestarë të 4 grupeve kriminale dhe ndodhen
Shqipëria po shpopullohet, 40 mijë shqiptarë u larguan vetëm në 3 mujorin e parë Azilantë, studentë dhe të punësuar. Shqiptarët po gjejnë mënyra të ndryshme për t'u larguar nga vendi. Gjithnjë e më
18-33%, rajoni vuan nga puna në të zezë! Sarajevë - "Pjesa e punësimit joformal në rajon varion nga 18,1% në Republikën e Maqedonisë Veriore deri në 33% në Malin
Shtohen masivisht dembelët në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoni ka 190 mijë persona të papunë dhe vetëm gjysma e tyre kërkojnë punë në mënyrë aktive. Pjesa tjetër e mbetur
Shkrumbohen dy makina në Durrës, ku dyshon policia Dy makina janë djegur gjatë natës në qytetin e Durrësit. Burimet bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:30
Haradinaj e ranon që mund të ketë ndikuar në punësimin e kunatës Shefi i Qeverisë, Ramush Haradinaj, ka pranuar se ka mundur të ketë ndikuar në mënyrë indirekte pse kunata e tij, Vasmir
Dalin emrat e 330 infermierëve të rinj që fituan të drejtën e punësimit në shtet Të gjithë ata që kanë konkurruar për një vend pune si punonjës të shkencave mjekësore teknike në portalin “Infermierë pë
Matteo Salvini i thotë ‘Po’ punësimit të 30 850 emigrantëve Zëvendëskryeministri Matteo Salvini i ka thënë “Po” punësimit të mijëra emigrantëve. Përmes një dekreti, ministri i Bren
Protestat e qytetarëve shpëtojnë llixhat në Peshkopi Këshilli i Bazenit Ujor Drin-Bunë në Prefekturën e Shkodrës anuloi lejen për shfrytëzimin e ujërave termale në Dibër për
Vetëm 14 ditë zgjat procedura e re për punësim në Gjermani Që nga nëntori i 2017-ës procedura e vizave të punës për shtetasit e Ballkanit Perëndimor është më e thjeshtë dhe realiz