999 rezultate për

neni

Pezullohet nga detyra gjyqtari i KPA-së, Luan Daci Kolegji i Pocaçëm i Apelimit ka pezulluar nga detyra gjyqtarin Luan Daci. Vendimi ka ardhur një ditë pasi gjyqtari u mos
Hapen listat, ligjet miratojnë ndryshimet Kushtetuese (VIDEO) Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit ka votuar nen për nen duke miratuar me konsensus pa asnjë votë kundër
Meta kthen ligjin për "Bitcoin": Shmang detyrimet fiskale, nxit pastrimin e parasë Presidenti Ilir Meta ka kthyer një tjetër ligj për rishqyrtim në Parlament. Këtë herë bëhet fjalë për ligjin “për tre
Shtyhet vlefshmëria e pasaportave, deri kur mund të përdoren të skaduarat Nëse pasaporta juaj skadon brenda 2020, ju bëjmë me dije se afati i vlefshmërisë do të zgjatet deri në datën 31 dhjetor
Deri në 5 vite burg, botohen në Fletoren Zyrtare dënimet për Covid dhe dhunë në familje Janë botuar në Fletoren Zyrtare masat e reja për shkelësit e rregullave Botohen në fletoren zyrtare Covid 19 dhe ndryshi
Zbardhet vendimi: Si do të bëhet falja e gjobave, kthimi i patentave dhe makinave (FOTO LAJM) Lajmin e dha dje shefi i qeverisë, Edi Rama i cili tha se mjetet e patentat do t’u kthehen të ndëshkuarve, jo sepse nuk
Ndëshkime me burg? Qeveria zbut dënimet për shkelësit e karantinës Në vendimin e kësaj të marte në komisionin e ligjeve është vendosur që dënimi për përhapjen e sëmundjeve infektive, nga
"Po kalojnë netët mes borës dhe acarit", PD akuza të rënda qeverisë për shqiptarët e mbetur në kufi Prej disa ditësh disa shqiptarë kanë mbetur në kufirin greko-shqiptar, pa mundur të kthehen pas, ndërkohë që autoritetet
''Kam shenja të koronavirusit'', ish-nëndrejtori i spitalit të Sarandës bën kërkesë për lirimin nga burgu Ish-nëndrejtori i Spitalit të Sarandës, Florenc Llanaj, i arrestuar si pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës,
Meta nuk e lëshon dorën: I kthen Ramës në Kuvend ligjin anti-KÇK Presidentin ka kthyer në Kuvend aktin normativ të qeverisë për operacionin Forca e Ligjit, i njlohur si paketa "Anti-KÇK
Ish-këshilltarja e Ramës emërohet Avokate e Përgjithshme e Shtetit Qeveria miratoi emërimin e Enkeljeda Muçaj në detyrën e Avokatit të Përgjithshëm të Shtetit. Ajo zëvendëson në këtë dety
Konjufca shkarkon Vlora Çitakut dhe gjashtë ambasadorë të tjerë Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, ka propozuar kthimin e shtatë ambasadorëve të Kosovës nga sh
Reforma Zgjedhore, zbardhen propozimet e reja të PD Tryeza e Reformës zgjedhore mblidhet sërish këtë të martë në kuadër të takimeve për diskutimin e planit të punës të përc
Zbardhet e plotë padia e Metës në SPAK: Përveç ministres, paditi dhe dy zyrtarë të tjerë Zbardhet padia e Presidentit Ilir Meta në SPAK. Mësohet se përveç Etilda Gjonajt, Presidenti Meta ka kallëzuar dhe
"Kushtetuta ka rënë", ish ministri deklaratë të fortë për "shpërndarjen e Parlamentit" Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka komentuar deklaratën e fortë të Presidentit të vendit, Ilir Meta në lidhje me
DISIPLINA/ Tirana dhe Bylisi e pësojnë me gjobë, Pogradeci 4 ndeshje pa tifozë Komisioni i Disiplinës mori vendimet në seancën e sotme për javën që lamë pas në futbollin shqiptar. Zyrtari i klubit
Rama fuqizon kreun e Policisë me kompetenca gjykate: Urdhra dëbimi dhe sekuestro Qeveria fuqizoi drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit dhe një strukturë speciale të quajtur Operacioni i Forcë
Kuvendi nis nga puna pas një muaji pushim, çështja e "nxehtë" që pritet të diskutohet Pas rreth një muaj pushim, Kuvendi i Shqipërisë sot do të hapë sesionin e gjashtë të Legjislaturës së nëntë. Kuvendi
Harun Çelik, Edi Rama, neni 9 i Kartës Europiane dhe Erdogan nga Hajro Limaj Dorëzimi në datën 1.1.2020 i mësuesit Harun Celik nga autoritetet shqiptare presidentit me totalitar
FSHF merr vendimin final për përjashtimin e Shkumbinit Komisioni Apelit në FSHF lë në fuqi vendimin për përjashtimin e Shkumbinit këtë sezon. Dhuna ndaj arbitrit Sokol Bebj