999 rezultate për

ndryshimet

6 ndryshimet thelbësore që do të pësojë bota pas COVID-19, sipas Bill Gates Bill Gates ishte një nga të parët që ngriti shqetësime për dëmin që mund të shkaktojë pandemia e Covid 19 në shëndetin
Ndryshimet e pabesueshme! Si buzëqeshja transformon fytyrën tuaj (FOTO LAJM) Imagjinoni një botë ku çdo person që takoni ju mirëpret me një buzëqeshje. Fotografi dhe ciceroni australian, Jay Weinst
Meta: Refuzuan kërkesën e BE për Kodin Zgjedhor, kemi parlament monopartiak Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ishte i pranishëm në tryezën e organizuar nga Qendra për Çështje të Informimit Publik
Imitoi Briseidën? Pyetja e Spiropalit shkakton të qeshura në studio Ditën e sotme Parlamenti rrëzoi dekretin e Presidentit Ilir Meta për Kodin Zgjedhor. E ftuar në emisionin “Open”, Min
Maqedonia e Veriut bën të detyrueshme maskën edhe në ambjente të hapura Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot ndryshimet e Ligjit për mbrojtjen e popullatës nga sëmundjet infektive. Ku
BE e shqetësuar për rivotimin e Kodit Zgjedhor, reagon McAllister Shef i Komitetit për Politikën e Jashtme në PE, David McAllister është shprehur i shqetësuar për vendimin e mazhorancës
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, Komisioni i Venecias pranon kërkesën e Metës Komisioni i Venecias i është përgjigjur Presidentit Meta, i cili ditën e djeshme iu drejtua institucionit ndërkombëtar m
6 shenjat që tregojnë se ju jeni një grua e mençur dhe një frymëzim për të tjerët Çfarë e përcakton më mirë mençurinë e një gruaje? Më poshtë po rendisim gjashtë sjellje tipike të një gruaje inteligjent
Yuri Kim: Ndryshimet zgjedhore zhgënjyese, 5 qershori nuk u shkel Ambasadorja Amerikane Yuri Kim e ka cilësuar zhgënjyes faktin që ndryshimet zgjedhore u miratuan në kuvend pa konsesnus
Shtimi i lartë i rasteve, Maqedonia rikthen masat shtrënguese Të gjitha objektet hotelierike do të punojnë deri në orën 23:00, administrata shtetërore duhet ta organizojë punën nga s
Test psikologjik: Zgjidhni një tërfil dhe zbuloni ndryshimet që do të ndodhin në jetën tuaj Testi psikologjik i tërfilit është bërë mjaft i famshëm në rrjetet sociale pasi zbulon disa ndryshime që mund të ndodhi
Sot biznesmene, e mbani mend Amin si balerinë në "Portokalli"? (FOTO LAJM) Dikur ajo ka qënë ish-balerinë në trupën e baletit të Top Channel dhe prezantuese e emisionit “Portokalli”. Bëhet fja
Ndryshimet e pabesueshme! Si buzëqeshja transformon fytyrën tuaj (FOTO LAJM) Imagjinoni një botë ku çdo person që takoni ju mirëpret me një buzëqeshje. Fotografi dhe ciceroni australian, Jay Weinst
Përçahet opozita e re, miratohet Kodi i ri Zgjedhor Parlamenti ka miratuar me mbi 90 vota pro ndryshimet e shumë debatuara në Kodin Zgjedhor. Votimi është bërë si zakoni
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor drejt miratimit, sa deputetë kanë votuar ''pro'' deri tani Ndryshimet në Kodin Zgjedhor ku përfshihet heqja e koalicioneve, ulja e pragut në 1 për qind dhe e drejta e kryetarit të
Basha për ndryshimet në Kodin Zgjedhor: Nuk ka formulë që ta shpëtojë Ramën Kryedemokrati Lulzim Basha është shprehur sot teksa takonte pronarët e bizneseve të vegjel se vendimi që mazhoranca do t
A mund t’i gjeni ndryshimet në foto? (FOTO LAJM) Gjeni ndryshimet te fotoja më lart. Janë 15 ndryshime.
"Nismat e Murrizit dhe Gjonit të bëhen një", propozimi i Ulsi Manjes për Kodin Zgjedhor Komisioni i Ligjeve ka miratuar në parim ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kryetari i Komisionit të Ligjeve Ulsi Manja propo
Vizat amerikane: Ndryshimet që kanë shqetësuar të gjithë njerëzit Administrata e presidentit amerikan Donald Trump ka propozuar të eliminojë “kohëzgjatjen e statusit” të vizave për stude
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, çfarë pritet të ndodhë të hënën tek Komisioni i Ligjeve Komisioni për Çështjet Ligjore do të mblidhet ditën e hënë në orën 11:00 për të shqyrtuar nismat për shtesa dhe ndryshim