999 rezultate për

ndihmat

Rama shpërthen në lavdërata ndaj Erdogan e thumbon BE: Bllokuan ndihmat mjekësore! "Dua të shpreh faktin se solidariteti i Turqisë dhe i presidentit Erdogan nuk është vetëm për tërmetin por edhe për pand
"Do të jetë e vështirë ta fitojmë këtë ligë", Pique ironizon me ndihmat që merr Reali Barcelona është ndalur në barazim te Sevilla 0-0, në një ndeshje ku dy skuadrat kanë pasur raste për ta fituar takimin.
Debati për ndihmat ndaj COVID-19 nga Serbia në Kosovë, BE-ja bën thirrjen e rëndësishme Diplomatët evropian në Prishtinë bënë thirrje te dielën që të mos politizohen ndihmat në kohën e përballjes me COVID-1
"Miting" mes epidemisë në Fier, Rama zbulon kush e ka fajin (VIDEO) Një skenë e pazakontë është krijuar sot në Fier ku qindra banorë janë grumbulluar para bashkisë së Fierit, pa asnjë dist
"Të varfër edhe shpirtzinj", Oriola Marashi revoltohet me qytetarët që ankohen për ndihmat (FOTO LAJM) Një foto ku qytetarët ankohen në rrjete sociale për ushqimet e marra nga bashkia si të pamjaftueshme e ka revoltuar mode
Rama flet për ndihmat, kështu do të veprohet (VIDEO) Kryeministri Edi Rama informoi për ndihmën që autoritetet i kanë dhënë familjeve në nevojë. Sipas tij, ndihma do vazhdoj
Rama kërkon durim: Asnjë fukara, asnjë pensionist i vetmuar nuk do të mbetet pa ndihmat bazë! Kryeministri Edi Rama ka reaguar me nje status në Facebook, ndërsa poston video nga shpërndarja e ndihmave. Rama shkr
Shqipëria shkundet nga tërmeti ndërkohë që donatorët po hapin ndihmat për "26 Nëntorin" Lëkundje tërmeti janë ndjerë disa minuta më parë në Shqipëri. Tërmeti i magnitudës 3,1, është ndjerë në zonën veriore
Basha: Kriminale që po diskriminohen nga ndihmat ata që nuk votuan me 30 Qershor "Eshte kriminale qe banoret pas nje muaji nga termeti skane marre asnje ndihme apo jane diskriminuar se nuk kane votuar
"Plas" sherri për ndihmat e tërmetit, shkarkohet kryeplaku në Korçë (VIDEO) Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar mjaft dëme duke lënë në qiell të hapur me mijra banorë. Ditën e sotme, një sherr masi
Vodhi ndihmat e tërmetit, jepet vendimi për efektivin e policisë Gjykata e Apelit Tiranë ka caktuar masën e detyrimit për paraqitje ndaj shefit të rendit pranë komisariatit të Rinasit,
Përvetësoi ndihmat e të dëmtuarve nga termeti, vihet në pranga i riu Pas tërmetit shkatërrues, shumë shqiparë u solidarizuan dhe nisën të dhurojnë për të prekurit nga fatkeqsia. Ama fatk
Kosovarët nuk i ndalin ndihmat për tragjedinë në Shqipëri, banorët thonë se nuk po i marrin ato (VIDEO) Më 26 Nëntor, shumë shqiptarë u trazuan pas një tërmeti që doli të jetë fatal për 51 persona. Termeti vdekjeprurës në
Qeset zbrazen në Ministrine e Brendshme, ku po shkojnë ndihmat? (VIDEO) Skandali i vjedhjes së ndihmave vazhdon. Sipas pamjeve të publikuara nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, qese me ndihma
Banorët e Laçit akoma pa bukë, prej ditësh askush nuk ka dërguar ndihma Në këtë rrëmujë të madhe kur të gjithë ndihen të frikësuar dhe pa një cati mbi kokë, banorët e Laçit dhe sot nuk kanë mu
Burri shef policie ndërsa gruaja pedagoge, kush është çifti i bashkëshortëve që vodhi ndihmat (FOTO LAJM) Pas katastrofës së tërmetit, nj tjetër problem i madh është mos menaxhimi i mirë i ndihmave të dërguara nga mbarë bota.
Del videoja se si vidhen ndihmat për tërmetin në Shqipëri (VIDEO) Ish- kryeministri Sali Berisha poston një video ku pretendon se është regjistruar në një nga mangazinat ku bëhet shpërnd
Kush është çifti që vodhi ndihmat e tërmetit, dalin përgjimet Altin Zekaj, shef i seksionit të Rendit pranë komisariatit të Rinasit dhe gruaja e tij Valbona Zekaj, pedagoge tek Akade
Kaos, radhë e shtyrje mes banorëve për të marrë ndihma Autorizimi i lëshuar nga Bashkia për banorët që të marrin ndihma duket se nuk po funksionon në gjimnazin “Leonik Thomeo”
Aktivistja nga Kosova: Policia nuk na lejoi të shpërndamin ndihmat në Durrës Një grup i të rinjëve kosovarë, kishin marrë rrugën mbrëmë për në Durrës, me qëllimin që ti ndihmonin të prekurit nga të