999 rezultate për

ndiheni

Ndiheni të lodhur, bëni këtë supë për të forcuar imunitetin Supa me hudhra dhe qepë është një recetë perfektë për të rritur mbrojtjen e trupit. Në fakt të dy përbërësit janë të pas
Ndiheni të lodhur, konsumoni më shumë ushqime që përmbajnë hekur Lodhja është pjesë e pandashme e përditshmërisë sonë, por në disa raste ajo është drobitëse, e vazhdueshme dhe pengon kr
Nga se rrezikoheni nëse urinoni më shpesh sesa duhet Hulumtimet tregojnë se vetëm në Mbretërinë e Bashkuar 7300 gra diagnostikohen me kancer ovarial. Problemi është se si
Dashuri dhe pasuri, kush janë fatlumët që nga dita e parë e javës Dashi- Një telefonatë e ngrohtë dhe interesante nga një partner/e ose dikush që pëlqeni mund të ndezë një dëshirë të zja
Motivoni veten dhe çdo gjë do të shkojë në rregull Të përcaktosh qëllime për veten vjen si dëshirë që ne kemi si individë përballë të papriturave të jetës dhe ndodh shpesh
Suprizat e fatit në javën e parë të janarit Dashi: Ky fillim viti do të jetë i shkëlqyer për ju. Duke filluar nga dita e martë, Marsin do ta keni në shenjë. Falë nd
Nuk ndiheni me fat? Provoni të mbani këto objekte dhe shihni magjinë (FOTO LAJM) Të gjithë duam të përkëdhelemi nga fati. Shumë besojnë se ky i fundit është i shkruar në yje e askush nuk mund të bëj
Jeni të mërzitur? 8 ushqime që do t’ju ngrenë humorin Ndiheni të pafuqishëm, të trishtuar dhe aspak të motivuar? Kjo është dhe koha që duhet të ndryshoni mënyrën e të ushq
HOROSKOPI/ Do ndiheni të trishtuar, por në fund të ditës ju pret një suprizë Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 14 nëntor 2018. Dashi Parashikohet një ditë mjaft interesante nga pikëpamj
Nëse urinoni më shumë se normalisht, rrezikoheni seriozisht nga kjo sëmundje Hulumtimet tregojnë se vetëm në Mbretërinë e Bashkuar 7300 gra diagnostikohen me kancer ovarial. Problemi është se si
Ndiheni shpesh të lodhur? Ja kush është zgjidhja Në ditët e sotme kur jeta është shumë e vrullshme dhe ditët e ngarkuara pasojnë njëra-tjetrën, na ndodh shpesh të ndihem
Ndiheni të lodhur edhe pse keni fjetur gjumë? Ky është shkaku Lisa Cimperman, dietologe dhe zyrtare për Akademinë e Nutricionit dhe Dietologjisë, ka folur për mungesën e vitaminës B1
Ndiqini këta 9 hapa për ta larguar stresin 1. Shmangini kafeinën, alkoolin dhe nikotinën. Largojeni, ose së paku zvogëlojeni konsumimin e nikotinës, si dhe çdo pij
Ndiqni këto 5 këshilla të thjeshta që të jetoni më mirë Jeta jonë ndikon gjithmonë në disponimin që kemi, në marrëdhëniet tona, suksesin profesional si dhe në pamjen tonë fizik
Këtë verë përdorni këto parfume dhe do tërhiqni gjithë vëmendjen e njerëzve Parfumi është një nga karakteristikat më të veçanta të njeriut. Një veshje harrohet, një aksesor po ashtu, por një njëri
Harrojini antidepresantët, çokollata e bën efektin edhe më mirë Herën tjetër që do ndiheni të stresuar, thjesht merrni një ose dy çokollata, dhe do shihni ndryshimin e madh në humor.
Kështu duhet ta hani mëngjesin që të ndiheni më mirë Të gjithë kemi dëgjuar se mëngjesi është shujta më e rëndësishme e ditës. Por shpesh kur mëngjesi është dinamik, njer
Dedikimi më i bukur që i ka dhënë një gruaje ndonjëherë një mashkull Ky është mesazhi më i bukur që një mashkull ka bërë ndonjëherë për një femër, mesazh që po qarkullon gjërësisht në inter
Ndiheni shpesh fajtor? Ka një shpjegim për këtë Përjetimi i fajit është i lidhur ngushtë me ndjeshmërinë. Studimet tregojnë se njerëzit që janë të prirur ndaj kësaj
Ja 5 arsye pse duhet të udhëtoni Thonë se e gjithë jeta është një udhëtim i gjatë, ku ndeshesh me gjëra nga më të ndryshmet. Udhëtimet, njeriu i bën p