999 rezultate për

nderim

Jep dorëheqjen zv.ministrja e Drejtësisë, nuk mungon falenderimi për Ramën e Gjonajn Zëvendës ministrja e Drejtësisë Fjoralba Caka ka dhënë dorëheqjen. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Caka përmes një postim
Rakip Suli i thur lavde pa kursim Ramën: Falendërim shpirtëror, as 1 mijë vjet nuk do ndodhte! Kreu i qeverisë Edi Rama ka zhvilluar sot një takim online me kreun e Bashkisë së Kamzës Rakip Suli, dhe me ministrin e
"Qëndroni në shtëpi, ose 'vallëzoni' me ne"! Falenderim i veçantë për mjekët në Gana Mjekët në këtë situatë pandemie kanë qëne dhe personat e parë që janë përballur me vështirësinë dhe kanë qenë në vëmendj
Basha mban ceremoni më vete, nderon Azem Hajdarin, Feti Voglin dhe ushtarin e UÇK-së Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me rastin e ditës së dëshmorëve vendosi kurora me lule në monumentin “Nënë
Në nderim të Dëshmorëve, Rama dhe Meta bëhen bashkë (VIDEO) Dita e Dëshmorëve të Kombit është nderuar edhe nga figurat e politikës shqiptare. Presidenti i republikës, Ilir Meta,
U zhduk! Koreja e Veriut reagon për herë të parë për Kim Jong Un Koreja e Veriut thotë se Kim jong Un është shëndoshë e mirë e për këtë, citon edhe një mesazh falenderimit që lideri i v
Kuvendi nisi me një minutë heshtje, nderim për aktorin Rikard Ljarja Kuvendi i Shqiperise ka nisur sot senancen plenare me nje minute heshtje ne nderim te aktorit dhe regjisorit te madh Rik
"Mirënjohje shqiptarëve", këngëtari italian bën falenderimin emocionues Këngëtari italian, Albano Carrisi ka shprehur mirënjohjen ndaj popullit shqiptar i cili dërgoi 30 mjekë dhe infermierë
Në shenjë falenderimi, qytetari italian luan himnin shqiptar nga ballkoni (VIDEO) Mediat italiane i kanë bërë jehonë mjekëve dhe qeverisë shqiptare për ndihmën e dhënë në këto ditë të vështira. Itali
30 bluza të bardha krah Italisë, mjekja italiane shpreh falenderimet më të ndjera për Shqipërinë Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një foto të një mjekeje e cila po përballet me pandeminë në shtetit italian. R
Thaçi uron 8 Marsin: Nderimi ndaj jush është i pafund Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se në Ditën Ndërkombëtare të Gruas duhet që bashkë të zotohem
Kukësi cakton datën e trajnerit të ri (VIDEO) Nesër në orën 11:00, në sallën e konferencave te stadiumi “Air Albania”, klubi I Kukësit do të prezantojë trajnerit e ri
EMOCIONUESE/ Në ndeshjen e NBA-s nuk u sulmua për 24 sekonda në nderim të Kobe Bryant (VIDEO) E gjithë NBA-ja dhe e gjithë bota po vajtojnë vdekjen e Kobe Bryant. Kampioni i shkëlqyeshëm dhe asi i basketbollit q
Nuk ishte shkaku sëmundja e rëndë! Vajza e aktorit zbulon pse u nda nga jeta Ferri Ditën e djeshme u nda nga jeta aktori Xhevdet Ferri, duke u futur kinematografinë shqiptare në zi. Ndërkohë ku kanë
2020-ta viti juaj, çfarë duhet të bëni natën e ndërimit të viteve për të pasur fat Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të
HUMANIZËM/ Qytetarët ndezin qindra qirinj në nderim të viktimave (FOTO LAJM) Dhjetëra qytetarë në Tiranë janë mbledhur në sheshin “Skënderbe”, ku kanë ndezur qirinj në shkallët e Muzeut Kombëtar, n
Maqedonia nis ndeshjet me një minut heshtje, në nderim të viktimave në Shqipëri Tërmeti që goditi Shqipërinë ditën e djeshme ka bërë që futbolli në vend të shtyhet për këtë javë dhe të njëjtën gjë bër
Një falenderim kaq i veçantë për të motrën, emocionon Lori Hoxha (FOTO LAJM) Lori Hoxha ka gjetur mënyrën e duhur për të falenderuar motrën e saj Sara. Edhe pse është tashmë nënë e dy djemve, Sa
Falenderime pafund për anglezët, tifozët kosovarë bëjnë xhiron e botës (VIDEO) Ndeshja mes Kosovës dhe Anglisë në Prishtinë ishte një festë e vërtetë për tifozët kosovarë të cilët në fillimin e sfidë
Nderimet për Azem Hajdarin, Basha 'injoron' Rudinën kur takohet me Kirin (FOTO LAJM) Ditën e sotme është përkujtuar 21 vjetori i vdekjes së Azem Hajdarit, liderit të Lëvizjes së Dhjetorit në rrevoltën që s