999 rezultate për

ndalimi

Parandalimi i ftohjes dhe gripit përmes ushqimeve “Për të shmangur problemet e shëndetit gjatë stinës së ftohtë, të shkaktuara nga temperaturat e ulëta të motit, përveç v
Ndalimi i Redjan Rrajës, reagon Basha: Luftë e pastër mes bandave në pushtet Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar mesditën e sotme pas arrestimit të Redjan Rraja, në lidhje me atentatin ndaj prokur
Publikohen pamjet e ndalimit të djalit të "El Chapo-s" (FOTO & VIDEO) Qeveria meksikane ka publikuar momentin e arrestimit të djalit të Joaquín ‘El Chapo’ Guzmán jashtë shtëpisë së tij në Cu
Konfiskohen armë dhe municion, në Gjakovë Njësia e Hetimeve të Drejtorisë Rajonale të Policisë Kufitare- Perëndimi në Gjakovë, në bashkëpunim me njësitë tjera t
Prokuroria kërkon ndalimin e Marsida Qatjas Prokuroria ka urdhëruar ndalimin e Marsida Qatjas. Ky urdhër i Prokurorisë vjen pas vrasjes së Dritan Haxhollit dhe p
Ndalimi i zyrtarëve serbë në Kosovë, reagon Beogradi Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ia ka ndaluar hyrjen në Kosovë disa zyrtarëve serbë. MPJ ka bërë të ditur se
Ndalohet qarkullimi i gjithë trenave, shkak ndalimi i drejtuesit që përplasi për vdekje të miturën Kryesia e Sindikatës së Pavarur të Hekurudhave – Trainkos, ka njoftuar se të enjten nga ora 05:00 do të ndalohet qarkull
Disa mënyra për parandalimin e gjakderdhjes së mishit të dhëmbëve Pothuajse 600 milionë njerëz përjetojnë probleme me mish të dhëmbëve gjatë jetës së tyre. Por, e mira është që shumic
Vdekja e dy punëtorëve në Tiranë, arrestohet biznesmeni i njohur Administratori i firmës “Skela Syla”, Petrit Syla është arrestuar ditën e sotme nga policia. Syla mësohet se po kthehej
Avokati i njohur: Policia dhe AKI kishin informacion për provokimin e çekëve Avokati kosovar Arianit Koci ka deklaruar se Policia dhe Agjencia Kosovare e Inteligjencës e kanë pasur informatën e sak
I riu shqiptar arratiset në mënyrë spektakolare nga burgu Një i ri shqiptar, i cili ishte arrestuar në flagrancë duke vjedhur në një shtëpi, ja ka dalë të arratiset nga dhoma e n
9 këshilla praktike për parandalimin e variçeve Variçet janë enë gjaku të mëdha me ngjyrë të errët, të cilat përveçse nuk ju lejojnë të ekspozoni këmbët me fustane, jan
Pret gishtat e dorës në punë, arrestohen 2 kolegët Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Uzinën e Petëzimit në Elbasan. Mësohet se një punonjës
Zaev nuk mund të jetë ministër i Financave Komisioni për parandalimin e korrupsionit ka vlerësuar se propozimi që kryeministri, Zoran Zaev të ushtrojë edhe funksio
Pas ndalimit të abortit në Alabama, reagon Trump Ditët e fundit është folur shumë në media përsa i përket ndalimit të abortit në Alabama. Edhe Presidenti i SHBA Dona
Hoxhaj reagon pas ndalimit të dy zyrtarëve të qeverisë së Kosovës në Serbi Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj ka reaguar pas ndalimit të dy zyrtarëve serb të Qeverisë së Kosovës ne pikën
Kapet shqiptari me një çantë me para në Shkodër Një person është ndaluar në doganën e Muriqanit teksa po udhëtonte drejt Malit të Zi me një shumë parash të padeklaruara
Krimet e Rënda kërkojnë ndalimin e 5 personave nga kompania e sigurisë pas grabitjes Gjykata e Krimeve të Rënda ka kërkuar ndalimin e 5 personave pjesëtarë ICTS (kompania e sigurisë në Aeroport) dhe banka
Haradinaj reagon ashpër pas ndalimit të këshilltarit të tij në Serbi Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas ndalimit të këshilltarit të njëherit zyrtarit të
Në këtë vend kërkohet ndalimi i dhënies së dorës kur takohesh me njerëzit Dhënia e dorës është një shenjë respekti në një pjesë të mirë të botës, madje përmes mënyrës se si jepet dora merren edh