999 rezultate për

national

"International Champions Cup", Milani e pëson nga Benfica (VIDEO) Milani e mbylli me humbje edhe ndeshjen e dytë në "International Champions Cup", me shifrat minimale 0-1 ndaj Benficës.
Luani si majmun, relaksohet në degën e pemës (FOTO LAJM) Një luan në një park kafshësh të egra është fotografuar ngjitur në pemë duke marrë rreze e dielli dhe duke u relaksuar.
Zyrtare: Derbi Juve-Inter do të luhet në Kinë Derbi i Italisë Juve-Inter do të luhet në Kinë. Bëhet fjalë jo për kampionat por për truneun "International Champions Cu
Nora dhe Roberti marrin pjesë në programin e vajzës së tyre në ISP (FOTO LAJM) Këngëtarët e njohur Nora Istrefi dhe Robert Berisha sot kanë kaluar një ditë të veçantë pasi kanë marrë pjesë në aktivit
Shqipëria në "listën e zezë" të korrupsionit Indeksi i perceptimit të korrupsionit i matur në 180 vende të botës është publikuar ditët e fundit nga “Transparency In
Skandal me Kupën e Botës në Katar, punëtoret nuk paguhen Katari edhe pse njihet si një vend shumë i pasur, është përfshirë në një skandal që lidhet me Kupën e Botës në vitin 202
Raporti i TI: Vetëm 7 vende zbatojnë fort ligjet kundër ryshfetit të huaj Shtetet e Bashkuara ndodhen në mesin e shtatë vendeve kryesore që zbatojnë ligjet kundër kompanive që u japin ryshfet zy
National League, shënohet goli i parë i mbrëmjes Në Natiolan League momentalisht po luhen gjashtë takime. Goli i parë i mbrëmjes është shënuar nga Rusia kundër Turqisë.
National Geographic: Kjo është e vërteta me ariun polar që tronditi botën Të gjithve ju kujtohet video e National Geographic në të cilën shihej një ari polar në momentet e fundit,shkruan albeu.c
Juve në International Cup, Dybala momente të "nxehta" me të dashurë e re Skuadra e Juventus ndodhet në SHBA ku po luan ndeshjet miqësore të International Cup por "ylli" i tyre, Dybala nuk është
Ndërkombëtarët i japin "shuplakën" Ramës: Mos e prek teatrin Prishja e Teatrit Kombëtar mbetet ende një çështje shumë e nxehtë. Për herë të parë në një letër të hapur instituti
Memorial International School of Tirana prezantoi Shqipërinë në YEYS 2018 Memorial International School of Tirana prezantoi Shqipërinë në aktivitetin e Your Europe Your Say! 2018 në Bruksel, org
Hotel brenda stadiumit "Allianz Arena", Bajerni sjell suitat luksoze (FOTO LAJM) Rrjeti i hoteleve prestigjoze Marriott International ka lidhur marrëveshje shumëvjeçare me klubin kryesor evropian të fu
Alarm në Vietnam, vajzat rrëmbëhen për t’u martuar në Kinë Në veri të Vietnamit, vajzat po zhduken. Këto vajza, disa 13 vjeçe, janë viktima të trafikimit të nuseve, pasi janë rrëm
Nga shpërthimi i vullkanit te kërcimi i oktapodit, fotografitë më të mira të 2017 (FOTO LAJM) Fotografi spektakolare janë zbuluar së fundmi nga National Geographic, të cilat tregojnë pamje mahnitëse të natyrës.
Revista franceze e shpall Thaçin më properëndimorin në Kosovë Njëra ndër magazinat më prestigjioze që merren me politikën e jashtme në Francë, “Politique Internationale”, ka publikua
Pamje që të këpusin shpirtin: Ariu polar po ngordh urie pas shkrirjes së akujve (VIDEO) Imazhet e një ariu polar që ishte duke ngordhur prej urie janë kthyer në simbolin e shkëncëtarëve që po japin alarmin pë
Europa ndër vite (FOTO LAJM) National Geographic revolucionarizoi fotografinë në historinë e saj 125-vjeçare. Fotografët e ndryshëm të kompanisë,
National Geographic në 1912: As rrahja, burgimi, mërgimi, e as vdekja nuk i tund shqiptarët nga vendi Shqiptari është europian: për më shumë se dy mijë vjet ka jetuar atje ku jeton tani – në fortesat e Epirit dhe Ilirisë,
Zbulohet kalendari i sezonit të ri Vetëm pak orë pas përfundimit të kampionatit Botëror të vitit 2017 në MotoGp, është bërë publik edhe kalendari i sezonit