999 rezultate për

namazi

Kjo VIDEO po çudit botën/ Tërmeti shkund vendin, Hoxha nuk ndërpret namazin Të paktën 91 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani në Indonezi, si pasojë e tërmetit 7 ballë të rënë një ditë më p
E pazakontë, tërmeti 7 ballë nuk e ndal namazin e imamit (VIDEO) Të paktën 91 persona janë konfirmuar të vdekur deri tani në Indonezi, si pasojë e tërmetit 7 ballë të rënë një ditë më p
Plisa me flamurin kombëtar, babë e bir falin ndryshe namazin e Fitër Bajramit Ditën e sotme të gjithë besimtarët myslimanë kanë falur namazin e Fitër Bajramit. Kjo ka ndodhur edhe në Xhaminë e Ko
Myslimanët në Maqedoni festojnë Fiter Bajramin Një kremte e madhe për myslimanët e Maqedonisë dhe vendeve islame kudo në botë është festa e Fitër Bajramit, një festë q
Falet Namazi në Prishtinë, bëhet thirrje për mirësi Qinda qytetarë të besimit myslimanë kanë marrë pjesë në ceremoninë e faljes së namazit të Fitër Bajramit në Xhaminë e Ma
Falet Namazi i Bajramit në Tiranë Sot besimtarët e fesë Islame festojnë ditën e parë të festës së Fiter Bajramit ose Bajramit të Madh siç njihet në Shqipë
Zbardhet ora e faljes së Namazit të Bajramit në Kosovë Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar opinionin e gjerë se muaji i Ramazanit përfundon ditën e enjte, më 14
Sot bëhet varrimi i 5 anëtarëve të familjes në Tetovë Sot pas namazit të Xhumasë bëhet varrimi i 5 anëtarëve të familjes Zulbeari në Tetovë, që u dogjën të gjallë, pasi shtëp
Mark Clattenburg ndal lojën për shkak të thirrjes së namazit (VIDEO) Ish-arbitri i Premier Leagues angleze, Mark Clattenburg, e ka ndalur një ndeshje të Kupës së Arabisë Saudite për ta resp
Përgjaket namazi i së premtes në Egjipt, 85 persona humbin jetën (FOTO LAJM) Agjencia shtetërore e lajmeve egjiptiane MENA raporton se 85 persona janë vrarë në një sulm bombardues dhe të shtëna me
Suedia lejon thirrjen e ezanit me altoparlant 5 herë në ditë Lejohet këndimi i ezanit me altoparlant në pesë kohët e namazit në xhaminë me minare të Shoqatës Kulturore Islame që i p
Prishtinë/ Dikur përdorej për faljen e namazit ndërsa sot është klub nate (VIDEO) Më herët shfrytëzohej si objekt fetar ku myslimanët kryenin ritet e tyre të përditshme. Kurse tash xhamia në lagjen “
Vodhi këpucët në xhami, "hajduti" i habit të gjithë: I mora se kisha një dasmë (VIDEO) Pak ditë më parë imami i Tiranës, Ahmed Kalaja ka publikuar në rrjetet sociale një video në të cilën tregohet se si një
Lorik Cana nuk i ndahet Shqipërisë, shikoni ku e ka falur namazin sot (FOTO LAJM) Ish kapiteni dhe mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Lorik Cana, vazhdon të qëndrojë dhe jetojë në Tiranë pas pensioni
Falja e Bajramit për herë të parë në sheshin “Adem Jashari” Për herë të parë në Komunën e Skenderajt është organizuar falja e namazit të Kurban Bajramit në qiellin e hapur. Ky r
Falet namazi i Bajramit në Prishtinë Në Xhaminë e Madhe në Prishtinë ka përfunduar ceremonia e faljes së namazit të Kurban Bajramit. Numër i madh besimtar
Kryeministri Zaev do të jetë i pranishëm në faljen e namazit të Kurban Bajramit Qeveria e Republikës së Maqedonisë njofton se kryeministri i vendit, Zoran Zaev do të marrë pjesë në lutjen e mëngjesit
Ja ora e faljes së namazit në Kosovë Me 1 shtator e gjithë bota islame feston Kurban Bajrami. Miliona qytetarë në gjithë globin falin namazin e Kurban Bajram
Në Fushë Kosovë namazi i Fitër Bajramit u fal në stadium Mijëra besimtarë të Fushë-Kosovës sot kanë falur namazin e Fitër -Bajramit në stadiumin e qytezës. Në njoftimin dhe f
Falja e Namazit të Fitër Bajramit në Prishtinë Manifestimi qendror për festën e Fitër Bajramit nw Kosovë po mbahet në Xhaminë e Madhe në Prishtinë, ku Namazi i Fitër B