999 rezultate për

nagavci

Vetëvendosja dorëzon në Kushtetuese kërkesën ndaj presidentit Thaçi Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar sot në Gjykatën Kushtetuese, kërkesën për vlerësimin e kushtetutshmërisë së veprimit të
Vetëvendosje refuzon ftesën e Thaçit Lëvizja Vetëvendosje do të refuzojë çfarëdo ftese të presidentin Hashim Thaçi për konsultime pas shkarkimit të qeverisë
Nagavci: Të gjuash me vezë nuk të bën opozitar Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci, ka dalë kundër një opozitarimizmi me vezë, pas sulmit të tillë që iu bë sot zë
Kujtim Shala, Arbërie Nagavci e Memli Krasniqi zgjidhen nënkryetarë të Kuvendit Partitë politike të cilat po marrin pjesë në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas zgjedhjes së Glauk Konjufc
Mustafa kërkoi marrëveshje të barabartë, VV i kujton Isa Mustafës kush është parti fituese Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, pas takimit që pati sot me kryetarët e degëve të LDK-së, ka fo
SHIFRA/ Albin Kurti merr numër rekord votash Albin Kurti ka marrë një numër rekord votash në zgjedhjet e fundit në Kosovë, të cilat u fituan nga Vetëvendosja. Dep
Edhe pas refuzimit të trefishtë nga LDK-ja, Vetëvendosje vazhdon ta shqyrtojë ofertën për koalicion Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, përmes një shkrimi në facebook iu përgjigj kandidates për kryemi
Partia e Albin Kurtit kundër idesë për bashkim kombëtar Lëvizja Vetëvendosje ka reagur mes dy deputetëve të saj në parlamentin e Republikës së Kosovës rreth deklaratave të pres
Opozita i kërkon Qeverisë të japë dorëheqje Kërkesa e Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian për pezullimin e taksës doganore për mallrat e import
​Nagavci ministres: A të vjen turp? Deputetja e VV-së Arbërie Nagavci i tha ministres Dhurata Hoxha a i vjen turp për këtë fjalim. Nagavci këto deklarata
Japin dorëheqje nga Komuna Dardan Sejdiu, Fitore Pacolli e Arbërie Nagavci Nënkryetari i Komunës së Prishtinës, Dardan Sejdiu, bashkë me drejtorin e Urbanizmit, Liburn Aliu, dhe drejtoreshën e Ar
Ahmeti dhe Nagavci vizituan shkollën e muzikës "Prenk Jakova" (FOTO LAJM Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, së bashku me Drejtoreshën e Arsimit, Arbërie Nagavcin, vizituan sot Shk
Kallëzimi penal ndaj Arbërie Nagavcit, reagon Drejtoria e Arsimit Drejtoria e Arsimit e Komunës së Prishtinës, pas publikimit të artikullit me titull "Kallëzim Penal ndaj drejtoreshës së
VV: Nuk frikohemi nga grupet kriminale Në vazhdën e fushatë mobilizuese me komisionerë dje, u mbajt tubimi i radhës me komisionarët e komunës se Gjakovës në të
Arbërie Nagavci, kandidate e VV-së në Gjakovë Dje qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Gjakovë mbajti konferencë për media me ç’rast shpalli rezultatet e zgjedhjeve të b
Garë e fortë për Gjakovën Një garë e fortë pritet të jetë ajo e 3 nëntorit ku pritet të zgjidhet kreu i ri i komunës së Gjakovës. Pas shpalljes së
Arbërie Nagavci, kandidate e VV-së në Gjakovë Në komunën e Gjakovës, Arbërie Nagavci garon për kryetare në këtë komunë, por nga rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje. Sipas
Nagavci zëvendëson Malokun në KQZ Arbërie Nagavci pritet të zëvendësojë Fadil Malokun si përfaqësuese e AKR-së në Komisionin Qendror Zgjedhor. Tribuna ka
Edhe Argetim Nagavci largohet nga DR-ja Vazhdojnë largimet nga Demokracia e Re. Partinë e Selmanit sot e braktisi edhe Argëtim Nagavci, me arsyet