E FUNDIT/ COVID-19 i merr jetën 17 pacientëve në 24 orët e fundit
999 rezultate për

nafta

82 vite nga zbulimi i naftës në Kuvajt Burimet e para të naftës në Kuvajt janë zbuluar më 23 shkurt të vitit 1938, duke e bërë këtë shtet si njëri ndër pesë ve
Pamje dramatike! Fermerët në Lushnjë derdhin prodhimet në rrugë (FOTO LAJM) Fermeret e Lushnjes dhe Rrogozhines kane protestuar sërish sot, duke kundërshtuar ndryshimin e TVSH per prodhuesit e qum
Shtrenjtohen karburantet Çmimet e naftës kanë shënuar rritje ditët e fundit, pasi kishin rënë dy herë radhazi. Në pikat kryesore të shitjes me pa
Në këtë qytet të Kosovës nafta kushton 0.88 cent Mediat kanë zbuluar se në veri të Mitrovicës të banuar me shumicë serbe një litër naftë kushton 0.88 cent. Ekipi i Dr
E ardhmja e botës pas një shekulli luftrash për energjinë Nafta e vë botën në lëvizje dhe krijon shtete të fuqishme. Është një produkt aq jetik, sa shkaktoi disa luftëra gjatë sh
Përplasen dy aniije në Mesdhe, nafta ndot detin (VIDEO) Përplasja e anijeve transportuese njëra e Tunizisë dhe tjetra e Qipros, ka bërë që një sasi e madhe e naftës të derdhet
Nafta dhe mineralet "shpëtojnë" eksportet Në 6 muajt e parë të këtij viti, kompanitë shqiptarë shitën jashtë vendit 158 miliardë lekë mallra, me një rritje prej 1
Nafta noton në sipërfaqe, si po ndotet deti nga puset e papastruara Mbetjet hidrokarbure që dalin në sipërfaqe nga puset e papastruara të naftës bruto po shqetësojnë banorët e fshatit Zhar
Nafta kap majat, pritet pasqyrimi i rritjes edhe në Shqipëri Çmimi i naftës është rritur sërish gjatë ditës së sotme në bursat botërore. Si pasojë, treguesit referencë të cilët s
Autostrada Kërçovë – Ohër dhe “nafta e gjelbër” para deputetëve Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot, në kuadër të seancës së 40-të, në rend dite të së cilës janë mbi 60 propozim-lig
Nafta e keqe shqiptare alarmon Maqedoninë Naftë e cilësisë së dobët është importuar në Maqedoni gjatë këtij viti. Sipas analizave të bëra, kjo naftë është 20 h
Kosova i bllokon Shqipërisë 1 mln litra naftë, dyshohet se ka përzierës Autoritetet doganore në Kosovë bllokuan 40 autobote me naftë të ardhur nga Shqipëria. Bllokimi erdhi si pasojë e dyshime
Basha në Kombinat: Vendi ka nevojë për punë, jo për palma Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka thënë nga Kombinati se vendi ka nevojë për punë dhe jo për palma. Basha
Nafta kap rekordin minimal në botë, shqiptarët rripen me çmime stratosferike Çmimi i naftës ka rënë në nivelin më të ulët të pesë muajve për shkak të frikës së mbi ofertës dhe perspektivës për një
Braçe sulmon Blushin dhe Kokëdhimën: Dy miliarderë, nafta e zezë e politika që buron nga padija Deputeti socialist, Erjon Braçe, ka sulmuar ashpër dy ish-kolegët e tij, Koço Kokëdhima dhe Ben Blushi. Braçe e cilëson
Meksika e gatshme për marrëveshje me Trump për NAFTA Meksika është e gatshme të diskutojë Marrëveshjen për Tregtinë e Lirë Amerikano-Veriore të njohur si NAFTA, me president
BB: Nafta, energjia dhe ushqimet do vazhdojnë rënien Banka Botërore parashikon se, çmimet e naftës por edhe ato të ushqimeve në tregjet globale do të vazhdojnë të ulen më te
Vetëm në Maqedoni nafta është më e lirë se në Kosovë Kryetari i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, Fadil Berjani, ka thënë se Kosova e ka naftën më të lirë krahasuar me ven
Nafta do bëhet më e lirë se uji... por jo në Shqipëri Rrjetet sociale në Shqipëri janë të mbushura me zemërim për çmimin e lartë të karburanteve, i cili vazhdon të jetë akoma
Shembull / Sa kushton nafta në Strugë dhe sa kushton në Tiranë (FOTO) Shqiperia vazhdon te kete cmimin me te larte te karburanteve ne rajon dhe jo vetem, edhe pse eshte nje vend qe prodhon n