999 rezultate për

nadal

Nadal dërgon mesazh befasues për rivalin e përbetuar Rafael Nadal dhe Roger Federer janë dy tenistët më të mëdhenjë në botë, por janë vetëm rival në lojë pasi mmes tyre ka n
E pabesueshme, Nadal pastron rrugët e Majorcas (VIDEO) Tenisti me famë botërore Rafael Nadal është solidarizuar me banorët e Majorcas pas përmbytjeve të ditës së djeshme. Sipa
Perez propozon Nadalin si presidentin e ardhshëm të Real Madridit Presidenti aktual i Real Madridit, Florentino Perez, ka thënë se do ta mbështeste tenistin Rafael Nadal, nëse ai do të v
Tenisti serb triumfon në US Open, i afrohet Rafael Nadalit (VIDEO) Tenisti serb, Novak Djokovic ka triumfuar në garën e "US Open" dhe është shpallur fitues i fundit i Grand Slam-it për kë
Nadal rrëmben trofeun e 80 në karrierë Rafael Nadal rikthehet të fitojë një turne “Masters” në fushë çimentoje pas 5 vitesh. Në Masterin e Torontos, numri n
Rafael Nadal mposht tenistin kroat dhe kualifikohet në gjysmëfinale Rafael Nadal arriti të kualifikohet për në fazën gjysmëfinale të turneut të tenisit në Toronto të Canadasë. Numri 1 i re
I pandalshëm, Nadal triumfon në Paris dhe fiton grand-slamin e 17-të Rafael Nadal ka fituar për herë të 11-të në karrierën e tij “Grand Slam” të Francës, “Roland Garros”, duke konfirmuar si
Rafael Nadal mposht Djokovicn dhe kalon në finale të Romës Rafael Nadal ka dalë triumfues në një gjysmëfinale magjepsëse të Roma Masters kundër rivalit të tij, Novak Djokovicit.
Rafael Nadal mposht Goffin dhe siguron finalen në Barcelonë Rafael Nadal siguroi fitoren e 400 në karrierë në fushat me dhe, pas suksesit në vetëm dy sete ndaj numrit 10 të botës D
Rafael Nadal triumfon në turneun e Montecarlos Rafael Nadal fitoi sot turneun Masters të Montecarlos, duke mundur 2-0 në finale japonezin Kei Nishikori (6-3, 6-2 rezul
I pafat, Nadal braktis çerekfinalen e Australian Open si pasojë e dëmtimit Rafael Nadal mori vendimin për t’u tërhequr nga dueli në setin e pestë të çerekfinales ndaj kroatit Marin Cilic, duke u
Nadal humbet turneun në Abu Dhabi Turneu i Abu Dhabit do t'i mungojë në fushë numri 1 të botës të tenisit, Rafael Nadal, me spanjollin që ende nuk është r
Nadal për arsye dëmtimi nuk merr pjesë në Abu Dhabi Turneu i Abu Dhabit nuk do të shohë në fushë prezencën e numrit 1 të botës në tenis Rafael Nadal, me spanjollin që ende
Nadal kryeson renditjen e ATP-së, lë mbrapa Federerin Rafae Nadal vazhdon të jetë i pari në klasifikimin e ATP. Top 50 e klasifikimit ATP vazhdon të jetë e pandryshuar.
Nadal konfirmon se do të luaj në ATP Finals (FOTO LAJM) Tenisti spanjoll, Rafael Nadal e ka konfirmuar se do të mare pjesë në ATP Finals që do të mbahet në Londër Madje Nada
Roja e sigurimit nuk njeh Nadalin, i kërkon fletëhyrje për t'u stërvitur (VIDEO) Tenisti spanjoll, Rafael Nadal ishte gjetur në një pozitë të palakueshme gjatë stërvitjeve të tij në Francë Televizio
Federer tërhiqet nga ATP Tour, Nadal e mbyll në vend të parë renditjen botërore për meshkuj Rafael Nadal është i sigurt se do ta mbyllë vitin 2017 si numri 1 i renditjes botërore në tenis për meshkuj, edhe pse ës
Federer – Nadal, dueli i përjetësisë në Tenis Shanghai i dhuroi historisë së tenisit modern episodin e 38-të të rivalitetit më të bujshëm dhe më me sharm mes Roger Fe
Rafael Nadal siguron finalen e 10 sezonale Rafael Nadal siguron finalen e 10 sezonale, pas fitores së mundimshme ndaj tenistit kroat Marin Cilic. Numri 1 i botës r
Dyshja e ëndrrave, Federer e Nadal dhurojnë spektakël Dyshja që e gjithë bota ka pritur prej vitesh më në fund u bë realitet. Roger Federer e Rafael Nadal kanë luajtur për he