999 rezultate për

nacional

Pas Durrësit, mjegulla pushton edhe dy qytete të tjera (VIDEO) Mbrëmjen e sotme një mjegull e dendur përfshiu qytetin e Durrësit duke shkaktuar probleme në qarkullim. Pas pushtoi q
"Diplomacia e Vaksinës" ndërmjet nacionalizmit, regjionalizmit, korporatizmit dhe globalizmit Prof. Lisen BASHKURTI Bota në gjunj përballë një virusi. Si kurrë më parë mbarë planeti po përpëlitet në dridhmat e p
Ndërron jetë në QKUK 13-vjeçarja nga Podujeva që u përplas nga një makinë pak ditë më parë Ka vdekur 13-vjeçarja e cila ishte duke u trajtuar në Në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, pas një aksidenti traf
Elefanti gjigant i vërsulet veturës, shoferi shpëton pa ndonjë lëndim (FOTO LAJM) Një set i fotografive mbresëlënëse shfaqin një elefant gjigant, i cili i ishte vërsulur një veturë në një rrugë në Kenia
Shqiptari dhe Šiptar, si ndryshon termi sipas nevojave të nacionalizmit serb Nga Enver Robelli Para zgjedhjeve në Mal të Zi gazeta ultranacionaliste dhe kriminale e Beogradit “Informer
E diela e fundit e verës, policia lëshon dronin në të gjitha akset nacionale (VIDEO) Këtë të dielë si e fundit e verës, Policia e Shtetit ka vijuar kontrollet nëpër rrugët e vendit. Gjatë kontrolleve me
Fluks pushuesish drejt Tiranës: Policia gjobit 546 shoferë, pezullohen 31 patenta Vijon kthimi nga zonat bregdetare, në drejtim të Tiranës dhe Morinës, i pushuesve që lëvizin në fundjavë. Në të gjith
Manuel Neuer filmohet duke kënduar këngë nacionaliste kroate (VIDEO) Kapiteni i Bajern Mynihut dhe i kombëtares gjermane në futboll, Manuel Neuer, u filmua duke kënduar një këngë të diskutu
Kush është shqiptarja që drejton laboratorin ku u zbulua ilaçi premtues ndaj COVID 19? Kontributi i komunitetit shqiptar në luftën globale kundër pandemisë COVID-19 është për t’u vlerësuar. Studimi me i fund
Zaev: Nuk ka politikan tjetër të ketë pasur bashkëpunim të mirë me shqiptarët sa unë Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev, i cili mban postin e kryetarit të LSDM-së, nuk beson se ka pasur ndo
SKANDAL/ Djokovic me këngë nacionaliste për Kosovën (VIDEO) Novak Djokovic dhe kolegët e tij në ekipin përfaqësues të Serbisë në tenis që garoi në ATP Cup, përveç për rezultatet sp
Miratohet ligji në Mal të Zi, shqiptarëve iu lejohet përdorimi dhe shfaqja publike e simboleve nacionale Me 41 vota për Kuvendi i Malit të Zi miratoi projektligjin për përdorimin dhe shfaqjen publike të simboleve nacionale.
Mihajlovic del nga spitali dhe bën menjëherë gjestin nacionalist rajneri serb, Sinisha Mihajlovic është larguar sot nga spitali pas ciklit të tretë të shërimit nga leukemia. Ka qenë bas
Ngacmonte seksualisht të miturat, arrestohet serbi Policia e Rajonit të Mitrovicës së Veriut ka arrestuar një person të nacionalitetit serb që ngacmonte të miturat. I a
Mitsotaikis dhe njerëzit e tij të besuar: Ekstremistët nacionalistë, që mund të trondisin Greqinë dhe vendet fqinje Kyriakos Mitsotakis, kryeministri i Greqisë, duket identik si një liberal perëndimor, ashtu si dhe është “rritur”. Kr
Parlamenti hungarez votoi "për" pranimin e Maqedonisë në NATO Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi me ftesë të kryetarit të Kuvendit nacional të Hungarisë, Laslo Kover sot ka marrë pjes
Rama duke përdorur nacionalizmin mbron Dakon, akuzon opozitën se nuk e do vendin Kryeministri Edi Rama deklaroi nga Belshi se zgjedhjet nuk janë pa kundërshtarë por me kundërshtarët e zgjedhjeve. Ai th
Salvini nuk mjaftohet nga suksesi, kërkon të jetë lideri i nacionalistëve evropianë Lideri nacionalist italian Matteo Salvini, pasi që ka siguruar një fitore të madhe në zgjedhjet e Parlamentit Europian j
Maduro përdor nacionalizmin për ta mbajtur ushtrinë prapa tij Presidenti venezuelas, Nicolas Maduro u ka bërë thirrje Forcave të Armatosura të mobilizohen dhe të jenë në gatishmëri,
Kandidatët ulin retorikën nacionaliste për interes të votave Qytetarët shqiptarë dhe ata që bojkotua zgjedhjet janë në fokus të dy kandidatëve për president, Stevo Pendarovski dhe G