999 rezultate për

muzeu

Mjeshtri shqiptar i akuarelit, Helidon Haliti, ekspozitë pikturash në muzeun e Kinës Ngjyrat e ngrohta dhe penelat e freskët në teknikën e akaurelit të piktorit të famshëm shqiptar, Helidon Haliti, janë du
Mbyllet Muzeu i Alfabetit në Manastir Muzeu i Alfabetit në Manastir është mbyllur për shkak të projektit për rikonstruktimin e tij, fond i cili shkon në 300 m
Bëjnë sikur ulen në lokal, por ja si e vjedhin laptopin skifterat në Tiranë (VIDEO) Kjo video e postuar ne rrjetet sociale, nga faqja e njohur Lolita, tregon momentet kur dy djem grabisin fare qetesisht n
Alarm për bombë në Paris, policia evakuon vendin ku Makron do mbante fjalimin (VIDEO) Muzeu i Luvrit, ku kandidati Emmanuel Macron kishte planifikuar të të fliste mëngjesin e sotëm, u evakuua pasi policia d
Vajza e Lindës viziton muzeun me vogëlushin Zaho Rama (FOTO LAJM) Vajza e Linda Ramës nga martesa e saj e parë, Rea ka publikuar në rrjetin social facebook një foto me vëllain e saj të v
Trump dhe Putin "takohen" në një qendër tregtare në Bullgari (FOTO) Në një qendër tregtare në Sofie të Bullgarisë klientët e qendrës kanë ngelur me gojë hapur kur kanë parë dy liderët, Tru
Merkel merr vlerësimin më të lartë nga Muzeu Amerikan i Holokaustit Për përpjekjet e saj për të promovuar kujtimin e Holokaustit në Gjermani, muzeu Amerikan Përkujtimor i Holokaustit do t’
Sulmi ndaj Muzeut të Manastirit, kallëzim penal ndaj 4 të dyshuarve Sektori për Punë të Brendshme në Manastir ka ngritur kallëzim penal ndaj katër personave të dyshuar për sulmin ndaj Muze
1000 shami në muzeun e Berlinit kundër harresës së luftrave të Jugosllavisë Ka kaluar një çerek shekulli që prej luftërave të Jugosllavisë. Tani një përmendore tekstili kujton viktimat në Muzeun e
"Vdekje shqiptarëve!" Ja dëmet nga sulmi në Muzeun e Alfabetit në Manastir (VIDEO LAJM) Mëngjesin e sotëm, në ditën e 7 Marsit, festës së mësuesit, 4 persona të panjohur kanë sulmuar me koktej molotovi Muzeun
"Një muze për At Gjergj Fishtën" në vendlindjen e tij Nisma e studentëve "Një shtëpi, një mburojë për trashigiminë kulturore", e cila synon ndërtimin e një muzeu për At Gjerg
Tartari: Si u vodh muzeu arkeologjik, kërkuam armë ta mbronim Profesor doktor, Fatos Tartari hedh paralele të drejtpërdrejta e të ngjashme sipas tij, midis ngjarjeve të vitit 1997, k
Akuzoi ministren Kumbaro, shkarkohet drejtori i Muzeut Kombëtar Shkarkohet drejtori i Muzeut Kombëtar, Melsi Labi. Shkarkimi i Melsi Labit vjen pas akuzave që ai bëri ndaj Ministres
Ronaldinho prezantohet te Barcelona Ronaldinho premtoi se do ta sjellë Topin e Artë në muzeun e Barcelonës. Ronaldinho është prezantuar te Barcelona, i c
Ja si duket muzeu i parë nënujor i Evropës (FOTO LAJM) Muzeu i parë nënujor i Evropës është hapur dhe përmban rreth 300 skulptura të ndryshme. Atraksioni ‘Lanzrote’ në Muze
Kërcënim me bombë, evakuohet muzeu i Londrës (FOTO LAJM) Një situatë alarmante është krijuar në Muzeun e Londrës i cili është evakuuar pas një kërcënim me bombë. Policia e ka
Zbulohet personi që dëmtoi Muzeun e Alfabetit Kamerat e sigurisë te vendosura në ambientet e Muzeut të Alfabetit kanë kapur pamjet e personit që vandalizmi objektin n
Ja kush e dëmtoi Muzeun e Alfabetit në Manastir Dje në Manastir u shënua përvjetori i 108 i alfabetit të gjuhës shqipe. Por, edhe në këtë ditë të shënuar për shqipt
Dëmtimi i Muzeut/ Halili: ABC-ja shqipe nuk ndalet me gurë e guraleca Zëvendëskryeministri Festim Halili gjatë vizitës së tij në Muzeun e Alfabetit në Manastir ka dënuar aktin vandal që dëmt
Dron mbi kokën e Edi Ramës (VIDEO) Sot u inaugurua në oborrin e Ministrisë së Brendshme “Bunk Art 2”, muzeu dëshmi e gjallë e torturave të diktaturës komun