999 rezultate për

music

Dua Lipa zë vendin e parë në AMA (FOTO LAJM) E vetmja mënyrë për të kthyer një veshje klasike në një moment të paharrueshëm është manikyri në ngjyrë të verdhë neon.
Nominohet këngëtarja e parë shqiptare në Billboard Music Awards (FOTO) Rita Ora, Bebe Rexha dhe Dua Lipa janë këngëtaret me origjinë nga Shqipëria të cilat po korrin sukses të jashtëzakonshëm
Bebe Rexha është nominuar në Billboard Music Awards Ceremonia e ndarjes së çmimeve, Billboard Music Awards, është shumë pranë (më 20 maj), ndërsa tashmë është bërë publikim
Dua Lipa është nominuar për cmimet muzikore të BBC-së Dua Lipa është nominuar në një nga kategoritë e “BBC Music Awards”. Albumi i saj është nominuar në mesin e më të mirave
MTV Europe Music Awards do të jetë i mbushur me artistë shqiptarë Edhe një ditë na ndajnë nga ngjarja e madhe e muzikës në Europë. MTV Europe Music Awards është një nga spektaklet më të
Bebe Rexha shkëlqen në Video Music Awards (FOTO LAJM) Edhe pse diskutohet më shumë për talentin se për linjat dhe pamjen, mesa duket Bebe ka filluar që të tregojë se në fakt
Elgit Doda ofendon rëndë: "Sony Music" kërkon dy lopë Elgit Doda, kompozitor i shumë hiteve ka bërë një postim mjaft të çuditshëm në llogarinë e tij në Instagram. Ai ka ir
Habit Kida: Djemtë nuk kanë shanse me mua (FOTO LAJM) Kida është një nga këngëtaret më të suksesshme pavarësisht moshës që ka, vetëm 19 vjec. Ajo kohët e fundit është disk
Rita Ora e mahnitshme në China Music Awards (FOTO LAJM) Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Rita Ora është shfaqur e mrekullueshme në tapetin e kuq gjatë ditës së djes
Noizy bëhet pjesë e platformës Vevo, tregon ku do të publikohen këngët e tij (FOTO LAJM) Reperi Noizy është bërë pjesë e një prej platformave më të mëdha të muzikës në Youtube. Ka qenë vetë reperi që ka njo
Enca nënshkruan kontratë me kompaninë më të madhe muzikore në botë Këngëtarja e njohur, Enca Haxhia ka publikuar në rrjete sociale një foto në të cilën shfaqet duke finalizuar kontratën m
Pas Erës, Enca dhe Noizy me famë ndërkombëtare (FOTO LAJM) Enca dhe Noizy kanë nënshkruar marrëveshjen me shtëpinë e madhe diskografike "Universal Music". Lajmi në fjalë erdhi pak
Apple Music për Android i kalon 10 milionë shkarkime hkarkimet totale të Apple Music nga pajisjet Android i kanë kaluar 10 milionë! Një numër i tillë megjithëse shumë i m
Ja lista e plotë e fituesve në MTV Music Awards Në MTV Video Music Awards, Beyonce dhe Adele ishin dy artistet që kryesuan listat e nominimeve. Kategoria: Song of t
"BonBon" kalon pritshmëritë Pas suksesit ndërkombëtar në të gjitha radiot europiane, programet televizive apo edhe vendet publike, prej disa javësh
Samsung/ Milk Music së shpejti do të mbyllet Një lajm jo i mirë vjen për të gjithë dëgjuesit e muzikës në smartfonët Samsung, pasi shumë shpejt shërbimi i radio Milk
Top Music Awards/ Ja fituesit Pallati i Koncerteve u pushtua mbrëmjen e djeshme nga artistët më të njohur shqiptarë, të cilët janë bërë pjesë e “Top M
Ja kush triumfoi në “Billboard Music Awards" (FOTO LAJM) Në ndarjen e çmimeve për muzikë në vitin 2016, “Billboard Music Awards” kanë dominuar këngëtari kanadez "The Weeknd" dhe
Era Istrefi, një triumfatore e padiskutuar (VIDEO) Një projekt i mirë rezulton i suksesshëm në çdo kohë. Edhe kënga më e re e Erës për të cilën pati një jehonë të madhe, d
Era Istrefi, një diva e vërtetë (VIDEO) Tashmë është e faktuar se Era Istrefi ka nisur rrugëtimin drejt famës ndërkombëtare. Videoklipi i këngës “BonBon” është