999 rezultate për

mushkonjat

Mund të shkaktojë pandemi, ky insekt vret 1 milion njerëz në vit Gjatë natës së 18 qershorit 2019, në bazën detare të SHBA-së në Gjirin Guantanamo në Kubë, një ndërhyrës u kap në një ku
​Shkencëtarët zbulojnë përbërjen e gjakut të njeriut që tërheq mushkonjat Një ekip studiuesish në Universitetin Rockefeller në Nju Jork kanë zbuluar se çfarë tërheq mushkonjat te njerëzit. Hu
​Insekti më vdekjeprurës në botë: Ka vrarë 52 miliardë njerëz deri më tani Kur mendoni për kafshët më vdekjeprurëse në botë, me siguri mendoni për luanët, tigrat, arinjtë dhe bisha të ngjashme.
Katër mënyra natyrale për të mbajtur mushkonjat larg trupit tuaj Katër mënyra natyrale për të mbajtur mushkonjat larg trupit tuaj A jeni nga ata personat që bezdisen nga mushkonjat?
Hiqini qafe mushkonjat gjatë verës me këto mënyra Netët e verës janë gjithmonë shumë të bukura dhe shijojnë më shumë jashtë në natyrë. Por nëse ka diçka që se kontroll
Këshilla për të parandaluar pickimet e bezdisshme të mushkonjave këtë verë Në verë të gjithë kalojmë më humë kohë jashtë, sidomos mbrëmjeve. Kjo na bën të ekspozuar ndaj pickimive të mushkonjave
Mbani shënime! Mënyrat ideale për të shpëtuar prej mushkonjave Sezoni veror është dhe pjesa ku secili nga ne ndihet më i kërcënuar nga pickimet e këtij insekti bezdisës. Shpesh je
Pa shpenzuar para! Si të mbani larg mushkonjat pa dëmtuar as cilësinë e ajrit Insektet si mizat dhe mushkonjat do ju shqetësojnë gjatë gjithë verës, por ne ju sugjerojmë disa hapa praktikë për të mb
Mbillni këto bimë për të mbajtur larg mushkonjat e mizat Mushkonjat dhe mizat nuk janë vetëm të bezdisshme, por paraqesin gjithashtu një rrezik të konsiderueshëm shëndetësor.
I nxehti rikthen mushkonjat, a transmetohet përmes tyre COVID 19 Më ardhjen e kohës së nxehtë, kanë nisur të shfaqen edhe mushkonjat e para. Këto insekte, përveç bezdisë që shkaktojnë m
A mund të infektohemi me Covid-19 përmes mushkonjave? (FOTO LAJM) Temperaturat e larta do të risjellin mushkonjat të cilat në verë janë kudo. Me ardhjen e verës ku dhe shpresohet të kemi
A ekziston rreziku i shpërndarjes së koronavirusit nga mushkonjat? Në vazhdën e pasigurisë që ka krijuar situata e pandemisë së COVID-19, të gjithë ne kemi shumë pikëpyetje për këtë armi
Mushkonjat tigër sterilizohen nëpërmjet rrezatimit Mushkonjat-tigër mbeten një sfidë globale për përhapjen e viruseve tropikale në mbi 130 shtete. Organizata Botërore e Sh
Në këtë mbretëri të humbur, njerëzit po vdesin nga lufta e egër me mushkonjat "Natën ka aq shumë mushkonja, sa ne nuk mund të qëndrojmë jashtë," thotë i riu Madhavi Sharma i cili jeton në fshatin j
STUDIM/ Arsyet pse disa njerëz i pickojnë mushkonjat e të tjerë jo Nuk është në kokën tuaj! Ato mbrëmjet verore, pranë plazhit, apo zjarrit më familjar kur ju përfshiheni nga kafshimet e
Përdorni këto aroma për të rënë rehat nga mushkonjat Gjatë verës të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe l
Aromat që mund të largojnë mushkonjat gjatë verës Gjatë verës të gjithë duam të kalojmë më shumë kohë në ajër të pastër, të ecim në park dhe të shijojmë gjelbërimin dhe l
Ju pickojnë mushkonjat, pse ju dhe jo shoqen tuaj?! Mushkonjave u pëlqejnë të njëjtat gjëra si ju, përveç gjakut. Këto insekte sillen rreth kampeve të zjarrit, ujit, etj
Mushkonjat, "armiku" kryesor i pushuesve në plazhet shqiptare Pickimet nga mushkonjat janë kthyer në shqetësimin kryesor për pushuesit në plazhin e Semanit në Fier. Ndryshe nga vi
"Lufta" kundër mushkonjave, si të shpëtoni prej tyre Me ardhjen e të nxehtit, vijnë edhe të urryerat mushkonja, të cilat janë shkaku më i zakonshëm i netëve pa gjumë gjatë k