999 rezultate për

mushkolaj

Haradinaj dhe Mushkolaj përplasen fortë për eveteranët e rrejshëm (VIDEO) Deputeti i AAK-së në Kuvendin e Kosovës, Daut Haradinaj dhe analisti Imer Mushkolaj kanë pasur disa përplasje gjatë emis
Kosova dhe Maqedonia nënshkruajnë 15 marrëveshje Mbledhja e përbashkët në mes të Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Maqedonisë pritet të mbahet së shpejti. Kështu ka bër
Gjyqtarja e Gjykatës Themelore fsheh aktvendimin e zyrtarit të MAP-it për 14 muaj Zyrtari i Ministrisë së Administratës Publike (MAP) Sahit Mushkolaj, për më shumë se tre vjet nuk kishte ditur asgjë për
Analisti në hall se mos shfuqizohet Specialja gjatë festave Krerët e shtetit nuk do të zmbrapsen nga synimi për ta shfuqizuar Gjykatën Speciale, pas dështimit që këtë ta bëjnë fund
Me këtë veshje Suzana Mushkolaj uron festën (FOTO LAJM) Për festën e 28 nëntorit pothuajse të gjithë artistët janë duke uruar me fjalët më të mira për popullin shqiptar. E n
Koalicioni PAN - LAA, i mundshëm Njohësit e politikës në Kosovë nuk e kanë përjashtuar mundësinë e arritjes se një koalicioni qeverisës ndërmjet PDK-AAK-
“Brukseli i beson më shumë Thaçit se Mustafës” Përveç, kryeministrit Isa Mustafa që do të marrë pjesë në takimin që pritet të mbahet të martën në Bruksel, edhe preside
Zgjedhjet e parakohshme, epilogu i vetëm i zgjidhjes së krizës (VIDEO) Analistët politikë, Imer Mushkolaj dhe Naim Rashiti, shprehen se zgjedhjet e parakohshme do të ishin epilogu i vetëm i z
I gjithë Ballkani në zgjedhje të parakohshme Kosova pritet që të jetë shteti i tretë ballkanik që mund të mbajë zgjedhje të parakohshme brenda vitit 2016 për shkak
Kryeministri i LDK-së nuk mund të menaxhojë ministrat e PDK-së Njohësi i çështjeve politike, Imer Mushkolaj mendon se kushdo që bëhet kryeministër nga rradhët e LDK-së do ta ketë të p
Blloku të heq dorë nga kryetari i parlamentit Blloku duhet të heqë dorë nga zgjedhja e kryetarit të parlamentit, pasi kjo është edhe arsyeja se përse Kosova është sot
Ku i ka parimet Vetëvendosje? Të gjitha parimet bien poshtë dhe thyhen kur bëhet fjalë për pushtet. Rasti më i pastër që e tregon një gjë të tillë
Ritmi i ngadalësuar i bisedimeve me Serbinë Shefi i ekipit serb në bisedimet teknike në mes të Kosovës dhe Serbisë, Dejan Paviçeviq e ka vlerësuar si shumë pozitiv