999 rezultate për

muri

E BUJSHME/ Tare synon ta sjellë Muriqin te Lazio Lazio ka nisur të mendojë seriozisht për ta sjellë Vedat Muriqin në ekip. Sulmuesi i Kosovës dhe i Fenerbahçes në Turqi,
I vunë gjobë pse ngriti flamurin shqiptar, bashkatdhetarët nuk e lënë në "baltë" shkodranin Mali i Zi dënoi shkodranin e mirënjohur Irfan Domnori për shkak të përdorimit të simboleve shqiptare në një aktivitet në
ZYRTARE/ Mourinho merr drejtimin e Tottenhamit Mauricio Poçetino u shkarkua nga stoli i Totenhemit, pas 5 vitesh dhe tashmë në klubin londinez e kanë gjetur zëvendësus
Muriqi gati të ndryshojë ambient, ofertë zyrtare nga Londra Vedat Muriqi është sulmuesi shqiptar më në formë. "Bomberi" i përfaqësueses së Kosovës po mahnit me paraqitjet e tij
U dëbua nga Mali i Zi pse valëviti flamurin kuqezi, flet aktivisti shkodran Mali i Zi dënon shkodranin e mirënjohur Irfan Domnori për shkak të përdorimit të simboleve shqiptare në një aktivitet në
Fenerbahce i cakton këtë çmim Vedat Muriqit Fenerbahce e pranon shitjen e Vedat Muriqit, te secila skuadër që ofron mbi 20 milionë euro për sulmuesin kosovar. Krerë
Makina përplaset pas murit, plagosen rëndë 3 persona Një makinë është përplasr pas një muri anësor në në aksin Fushë Krujë-Laç. Në mjet, kanë qenë duke udhëuar tre person
Edi Rama zbulon mesazhet me Murinjon për stadiumin Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, mbajti edhe ai fjalën e tij në ceremoninë e inaugurimit të stadiumit “Air Albania”,
Në krah me flamurin shqiptar, dëbohet dhe gjobitet shqiptari në Malin e Zi Shqiptari Irfan Domnori 64 vjec nga Shkodra Republika e Shqipërisë, e presin ditë të vështira. Kjo pasi Policia në
7 viktima dhe 25 të plagosur, e diel e zezë në Bangladesh Kjo e dielë ka qenë tragjike në Bangladesh pasi të paktën shtatë persona u vranë dhe 25 të tjerë u plagosën pasi një tub
Të lumtur dhe më një fëmijë, njihuni me gruan e Muriqit (FOTO LAJM) Padyshim që një ndër lojtarët e momentit tek Përfaqësuesja e Kosovës dhe te Fenerbahce është Vedat Muriqi. Muriqi ësh
Fenerbahce jep detajet: Tregon pse Muriqi shkoi në Kosovë dhe pse u kthye pas në Stamboll Vedat Muriqi ka lënë tubimin te Kosova për tu kthyer në Stamboll ku do ta vazhdojë trajtimin e lëndimit që e kishte marr
Kurti "vë me shpatulla pas murit" Ramën: U nxitove për Serbinë Ideja për krijimin e një minishengeni ballkanik është shndërruar në një temë përplasjesh mes kryeministrit të Shqipërisë
Vedat Muriqi emocionon me fjalë drejtuar shokëve të tij të kombëtares Mungesa e madhe e Kosovës për ndeshjen ndaj Republikës së Çekisë është Vedat Muriqi. Muriqi edhe pse fillimisht u gru
Kapiteni i Çekisë: Kosovës i mungon Muriqi por ka Rashicën Çekia ka mbajtur konferencën për shtyp para ndeshjes me Kosovës që zhvillohet nesër mbrëma nga ora 20:45. Kapiteni i
Pas Grezdës reagon edhe Xhaka: Kjo është arsyeja që nuk erdha në Kombëtare Taulant Xhaka, ka reaguar pas ngjarjeve të fundit te Kombëtarja. Mesfushori kuqezi është shprehur se nuk e ka refuzua
Berisha për Muriqin: Do na mungosh, do fitojmë për ty Futbollistët e Kosovës nuk e kanë pritur mirë lajmin që Vedat Muriqi do të mungoj në dy ndeshjet e ardhshme. Ndër të
Challandes tregon situatën e Muriqit, Shalës dhe Kolollit Bernard Challandes ka dhënë informacione për lëndimet e fundit në përfaqësuesen e Kosovës. Selektori ka thënë se Muri
U dëmtua me Fenerbahcen, Muriqi vendos për Kosovën Kosova do të luaj javën e ardhshme dy ndeshjet "jetike" për kualifikimin në Euro 2020. Vedat Muriqi kishte pësuar një
Në 30 vjetorin e rrëzimit, ekipi gjerman "krijon" murin e Berlinit (FOTO LAJM) Në kuadër të javës së 11-të ishte paraparë të luhej ndeshja mes Hertha Berlinit dhe Leipzigut. Pikërisht në këtë datë