999 rezultate për

muammar

Tërnava i dhuron Gaddafit hartë me gurë të çmuar Gjatë takimit që është zhvilluar mes liderit të ndjerë të Libisë, Muammar Gaddafit dhe myftiut të Kosovës Naim Tërnava,
Libia feston përvjetorin e pavarësisë Libia feston gjatë ditës së sotme përvjetorin e pavarësisë së saj pas 42 vitesh sundimi nga regjimi i Muammar Gaddafit.
Vrasja e Muammar Gaddaf mund të cilësohet si "krim lufte" Vrasja e kolonelit Muammar Gaddaf cili qëndroi në krye të Libisë për 42 vjet mund të konsiderohet si një “krim lufte”. K
Gadafi: NATO nuk ia del dot me mua Përgënjeshtrohen zërat se koloneli libian Muammar Gheddafi është arratisur drejt Nigerisë. Në orët e para të mëngjesit t
Gadafi ndodhet në Bani Walid Muammar Geddafi ndodhet në Bani Walid. Komandanti ushtarak i Këshillit të Tranzicionit në Libi, deklaron se Muammar Ged
Cila është familja e Muammar Gaddafi-t Ndërsa situata në Libi përkeqësohet, emri i kolonelit Muammar Gaddafi figuron gjithmonë e më shumë në mediat ndërkombëta
Historia e Muammar Gaddafit (FOTO LAJM) Muammer Gaddafi, qeverisë Libinë me një dorë të hekurt që prej 42 vjetësh duke e bërë drejtuesin më të vjetër arab dhe a