999 rezultate për

muamar

Dërgimi i municioneve në Libi, Gjoni: Imami të japë sqarime Deputeti i PS-së, Ilir Gjoni, e ka cilësuar si një veprim të turpshëm shkeljen që Shqipëria bëri ndaj embargos së armëve
Muamar Gadaffi, financues i Juventus Me kërkesën e Gjykatës Penale Ndërkombëtare të Hagës, autoritetet italiane ngrijnë të gjitha pasuritë që ish-diktatori l
Presidenti i Sion: Sepp Blatter si Gadafi Kristian Konstantin, Presidenti i Sionit ka krahasuar FIFA-n me Muamar al-Gadafin. “Federata botërore e futbollit është
KKT: Kapet djali Muamar Gadafit Përfaqësues të Këshillit Kombëtar Tranzicional të Libisë kanë bërë të ditur të mërkurën mbrëma se kanë zënë, Mutasim Gad
SHBA: Gedaf largohu! Vazhdojnë thirrjet kundër liderit të Libisë Muamar Gedafit. “Muamar Gedafi, lideri i Libisë, nuk mund të qëndrojë më në
Uganda "strehon" familjen e Gadafit Presidenti i Ugandës, Javer Museveni, bëhet lideri i parë në botë që i hap derën për strehim, diktatorit libian, Muamar
Pse Sali Berisha është dhe sillet si Muamar Gadafi Të dy flasin me një gjuhë Prej se po shkruaj për krizën politike, institucionale, kushtetuese, morale, të përgjithshme,
Miqtë e kolonel Muamar Gadafit Shtypi ballkanik dhe përdoruesit e guximshëm të Facebook-ut kanë nisur një fushatë gërmimi në fotografitë e kolonel Muam